#akademiaWidoczni z warsztatami w Wyższej Szkole Bankowej
Na czwartkowym spotkaniu ze specjalistami #akademiaWidoczni studenci Wyższej Szkoły Bankowej odkryli praktyczne porady na temat prowadzenia swoich sklepów internetowych. Czego konkretnie dowiedzieli się uczestnicy szkolenia? Jakie pomysły na wypromowanie swoich biznesów online podpowiedzieli eksperci z naszej agencji?
Mam sklep internetowy... i co dalej?
Tym razem #akademiaWidoczni reprezentowali: Agata Tuszyńska- starszy specjalista ds. AdWords oraz Przemysław Michałek - starszy specjalista ds. pozycjonowania. Nasi eksperci przybliżyli słuchaczom kilka technicznych aspektów prowadzenia i promocji sklepów internetowych. Aby jednak rzetelnie przedstawić wszystkie możliwości, jakie daje internet, prowadzący zaczęli od podstaw.
Odpowiedzieli na pytania:
- Z czego składa się marketing internetowy?
- Jakie branże nie mogą się reklamować?
- AdWords, czy SEO - jaką metodę promocji wybrać?
Mimo, że każda z osób na sali posiadała własny pomysł na biznes online, Agata i Przemek udzielili kilku fachowych porad, które sprawdzą się w każdej branży. Dotyczyły one obszarów takich jak: cena, czas, oferta i logistyka.
Zacznijmy od Google Ads
W pierwszej części szkolenia Agata Tuszyńska opowiedziała o najpopularniejszych sposobach na reklamę w AdWords:
- sieć wyszukiwania,
- sieć reklamowa,
- Google Shopping,
- reklamy wideo,
- reklamy aplikacji.
Aby mówić o skutecznej reklamie, studenci dowiedzieli się jak prawidłowo rozplanować strategię oraz jak określić budżet kampanii.
A może Kampanie na Facebooku?
Inną z metod promocji w sieci jest Facebook Ads. Tutaj prowadząca skupiła się o omówieniu celów marketingowych, możliwości targetowania reklam, a także różnych wariantów wizualnych reklamy.
SEO i content marketing
W drugiej części Przemysław Michałek wyjaśnił pojęcie SEO i jego 3 podstawowe aspekty:
- Content Marketing,
- Kwestie techniczne,
- Link Building.
W swoim wystąpieniu skupił cię na Content Marketingu, czyli tego obszaru SEO, który studenci mogą wdrożyć samodzielnie, bez pomocy specjalistów. Prowadzący podpowiedział jak przygotować odpowiedni research, a także czym się różni content marketing od copywritingu.
Czas poćwiczyć!
Część teoretyczną zakończyliśmy praktycznymi ćwiczeniami. Aby sprawdzić, ile uczestnicy wynieśli z zajęć, przygotowaliśmy dla nich zadanie praktyczne - przygotowanie listy słów kluczowych z wykorzystaniem narzędzi.
W czasie ćwiczeń dowiedzieli się także gdzie szukać inspiracji na artykuły, oraz jakich błędów unikać przy tworzeniu treści?
Całą prezentację z warsztatów można pobrać poniżej: