#AkademiaWidoczni wystąpiła z prelekcją na AWF-ie

akademia widoczni 2

W środę, 9 maja w poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego odbyły się Targi Pracy dla studentów uczelni. Jednym z punktów programu imprezy, były prelekcje gości, zaproszonych przez organizatorów. Wśród nich pojawiła się #akademiaWidoczni. 

Zadaniem naszych ekspertów było przybliżenie studentom możliwości jakie dają social media i content marketing internetowy w budowania swojego wizerunku w sieci.

 

widoczni na awf anna zalewska

 

akademia widoczni adrianna nowak

 

 

Sociale czy blog? A może to i to?

Wystąpienie pt. :"Wypromuj siebie w sieci", trwało blisko godzinę i podzielone było na dwie części.  W pierwszej z nich Adrianna Nowak - specjalista ds. marketingu internetowego w agencji widoczni, omówiła najbardziej przydatne narzędzia społecznościowe, przydatne w poszukiwaniu swojej przyszłej pracy. 

Druga część dotyczyła content marketingu, a konkretniej blogowania. Anna Zalewska, menadżer marketingu przekonywała przyszłych sportowców, dietetyków i fizjoterapeutów do założenia swojego bloga. 

widoczni na awf adrianna nowak

 

Odkryj korzyści Content Marketingu Premium Dowiedz się więcej

Jakie kanały social media wybrać?

Przekonaliśmy naszych słuchaczy, że media społecznościowe są bardzo istotnym kanałem do promocji swojego wizerunku. Opowiedzieliśmy o tym, jak kreować swoją markę osobistą (personal branding) za pomocą, takich kanałów jak:

  • Facebook
  • Linkedin
  • Twitter
  • Youtube
  • Pinterest
  • Instagram.

Najistotniejszym z nich, z punktu szans na rynku pracy jest LinkedIn. Adrianna Nowak podpowiedziała, o jakie dane uzupełnić swój profil osobisty, tak aby był komplety i przykuł uwagę przyszłego pracodawcy, czy partnerów biznesowych. 

Nie zabrakło także porad odnośnie skutecznego zarządzania kryzysem w social mediach i tego, od jakich działań stronić, aby nasze profile osobiste były rzeczywiście naszą wizytówką. 

widoczni na awf adrianna nowak

 

 

Blog, czyli pokaż na czym się znasz

Przygotowując się do tej prelekcji wiedzieliśmy, że przed nami będą siedzieć przyszli sportowy, trenerzy personalni, dietetycy, fizjoterapeuci, czy animatorzy. Popyt na wiedzę z ich specjalizacji jest obecnie bardzo duży. Dlaczego więc się nią nie dzielić, np. za pośrednictwem osobistego bloga?

Anna Zalewska przekonywała studentów do założenia swoich ston, na których będą mieć zaistnieć jako eksperci w swoich branżach. Aby rzeczywiście taki blog był skuteczny, nie mogło zabraknąć kilku porad technicznych. 

widoczni na awf anna zalewska

 

widoczni na awf

 

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Oceń ten artykuł:
#AkademiaWidoczni wystąpiła z prelekcją na AWF-ie
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ