#akademiaWidoczni dla studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza

widoczni na uam

Nasz projekt edukacyjny #akademiawidoczni wkroczył za mury kolejnej poznańskiej uczelni. Tym razem zawitaliśmy na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Wspólnie z Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa postanowiliśmy zorganizować cykl szkoleń dla studentów na temat szeroko pojętego marketingu internetowego. 

plakat widoczni a uam

 

 

3 spotkania, 3 obszary tematyczne

Cykl spotkań podzielony jest na trzy części. Każde z tych spotkań dotyczy innego obszaru tematycznego

1. Humanista w marketingu internetowym (25 kwietnia)
2. Analityka internetowa dla początkujących (16 maja)
3. Czy można przechytrzyć Google? (23 maja)

Podczas 1,5 godzinnych wykładów przybliżymy studentom takie pojęcia jak: content marketing, pozycjonowanie, narzędzia SEO, czy algorytmy Google. Celem spotkań jest pokazanie przyszłym dziennikarzom, dyplomatom, politologom i rzecznikom, że marketing internetowy jest bardzo przydatny także w ich specjalizacjach. 

akademia widoczni na uam 1

 

akademia widoczni na uam 2

 

Pomagamy budować biznes dzięki reklamom w Google Zobacz więcej

 

 

Część I Coś dla humanistów

Pierwsze spotkanie z cyklu odbyło się w środę. Poprowadziła je Ania Zalewska, menadżer marketingu w agencji widoczni.com. Studenci poznali dobre praktyki prowadzenia bloga, a także przykłady treści, których lepiej nie powielać. 

Frekwencja wśród przybyłych zaskoczyła nas bardzo pozytywnie. Mimo, że wykład odbywał się późnym popołudniem, studenci przybyli bardzo licznie i wykazali się dużym zaangażowaniem. 

Kolejne wykłady od #akademiawidoczni już w maju!

akademia widoczni na uam 4

 

akademia widoczni na uam 5

 

 

Część II: Narzędzia SEO, które warto znać.

Drugi wykład z cyklu poprowadził Mariusz Szczerbal, przybliżając studentom pojęcie analityki internetowej. Słuchacze poznali 4 najważniejsze narzędzia analityczne, dzięki którą będą mogli zwiększyć sprzedaż w swoich biznesach online:

  • Ahrefs
  • SEMSTORM
  • HOTJAR
  • Google Analytics

 

POBIERZ PREZENTACJĘ 

mariusz szczerbal widoczni uam

 

mariusz szczerbal widoczni na uam

 

 

Część III: Blogowanie

 Trzecie i jednocześnie ostatnie spotkanie z cyklu poprowadziła Ania Zalewska. Pierwotny temat wystąpienia nieco zmodyfikowaliśmy, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom studentów. Podczas pierwszego spotkania dowiedzieliśmy się, że większość z nich, w ramach zajęć zaliczeniowych prowadzi swoje blogi. Środowy wykład był więc zbiorem porad na temat prawidłowej optymalizacji Blogów na Wordpress. 

Ania wyjaśniła, zależność między technicznymi aspektami prowadzenia strony a jej widocznością w wyszukiwarce Google. Uczestnicy dowiedzieli się jak poprawnie konstruować nagłówki, metadane i adresy url. 

 

ANIA zALEWSKA WIDOCZNI UAM

 

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Oceń ten artykuł:
#akademiaWidoczni dla studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ