Oko w oko z marketingiem internetowym - grudniowe szkolenie dla klientów

Oko w oko z marketingiem grudniowe szkolenie dla klientow 1

W grudniu ponownie przygotowaliśmy szkolenie z serii “Oko w oko z marketingiem” przeznaczone dla klientów naszej agencji. Tym razem poprowadzili je nasza menadżerka działu Google Ads, Agata Tuszyńska oraz Daniel Chruściński, menadżer działu Optymalizacji Konwersji. Zobacz jak minęło spotkanie :)


Agata Tuszyńska "Jak zaplanować skuteczną kampanię reklamową w social media?"

Szkolenie Agaty było skierowane dla każdego, kto szuka efektywnego sposobu promocji biznesu w mediach społecznościowych. Dlaczego warto postawić na Facebook Ads?

  • Szerokie możliwości dotarcia
  • Dodatkowe źródło konwersji
  • Budowa świadomości marki

Agata przeprowadziła uczestników krok po kroku przez proces tworzenia kampanii na Facebooku. Zaczęła od wyjaśnienia wszystkich możliwych celów kampanii i jak dobrać je do potrzeb firmy. Istotnym punktem jest oczywiście określenie budżetu. Kampanie na Facebooku są zdecydowanie tańszym źródłem pozyskiwania ruchu niż Google. Wyniki pojawiają się przy inwestycji już od kilku do kilkudziesięciu złotych. Następnie Agata objaśniła kwestię skutecznego targetowania oraz wyglądu i zawartości reklamy. Na koniec został niemniej ważny temat - sposób zbierania danych i ich analizowania pod względem optymalizacji działań.


Daniel Chruściński "Pierwsze kroki w GA4”

Szkolenie dla osób, które do tej pory przynajmniej w podstawowym zakresie korzystały z Google Analytics w wersji Universal, a teraz stoją przed wyzwaniem przejścia na Google Analytics 4. Szkolenie Daniela było wstępem do tej małej rewolucji w analityce internetowej.

Głównym celem analityki jest zwiększenie wartości firmy, można go jednak podzielić na mikro cele:

  • zwiększenie sprzedaży,
  • poprawienie strony internetowej,
  • optymalizację działań marketingowych,
  • poznanie użytkowników.

Przechodząc jednak do Google Analyticsa, Daniel przedstawił różnicę międzyobiema wersjami. Największą z nich jest to, że GA4 skupia się na użytkowniku, podczas gdy Google Analytics Universal skupiał się na sesjach. Google podjął się zmiany, po pierwsze, ze względu na konsumenta. Aktualnie jest on zdecydowanie bardziej zorientowany na rynku online i bardziej skomplikowana jest również jego ścieżka zakupowa. Wynikiem tego jest drugi powód zmiany, czyli konieczność agregowania danych które są bardziej spersonalizowane pod biznes właściciela strony.

Daniel objaśnił uczestnikom obszary działań GA4, rodzaje konwersji, metryki i wymiary, a także nawigacja na koncie.

Dziękujemy wszystkim za obecność zarówno zdalnie, jak również stacjonarnie. Już niedługo kolejne szkolenie!

 

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Karolina Dopierała
Karolina Dopierała

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła studia na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja o specjalizacji Nowe media. Swoją wiedzę uzupełnia na szkoleniach z zakresu copywritingu, strategii marki, SEO, Google Ads i Analytics.

W swojej pracy dba o przejrzysty wizerunek Widocznych i budowanie rozpoznawalności agencji. Zagłębia się w tajniki mediów społecznościowych, optymalizacji strony internetowej oraz marketingu w szerokim tego słowa znaczeniu.

W wolnej chwili Karolina lubi wpaść w wir książek o tematyce fantasy lub fotografować świat i ludzi przez pryzmat starych aparatów analogowych.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Oko w oko z marketingiem internetowym - grudniowe szkolenie dla klientów
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ