Oko w oko z marketingiem internetowym - za nami pierwszy rok szkoleń dla klientów

autor: Anna Zalewska

Oko w oko z marketingiem internetowym to cykl szkoleń dla naszych klientów w ramach projektu #Akademia widoczni. Pierwszy rok projektu już za nami. Przyszedł czas na podsumowanie i wnioski, aby przyszły sezon szkoleniowy rozpocząć z energią i dać uczestnikom jeszcze więcej przydatnej wiedzy. Jak zapamiętaliśmy szkolenia Oko w oko z marketingiem internetowym?

Czego uczą widoczni na szkoleniach?

Wiedzieliśmy, że na szkolenia będą przychodzić przede wszystkim nasi klienci, więc postawiliśmy sobie za cel dać im wartość i ułatwić rozumienie naszych działań. W ramach szkoleń klienci uczą się o narzędziach marketingowych takich jak Senuto, SEMSTORM, Google Seach Console, Searchmetrics, Yandex Metrica i oczywiście Google Analytics. W programie jest wprowadzenie do analityki internetowej, które wyjaśnia zawiłe pojęcia związane z efektywnością pozycjonowania, reklam i marketingu w ogóle. Z czasem w zakres programu włączyliśmy tak potrzebny obecnie temat LinkedIna. To nie tylko prowadzenie własnego profilu, ale również działania w zakresie promowania firmy. Nie mogło zabraknąć także bloku dotyczącego procesu pozycjonowania, a także skutecznej reklamy PPC.

Czy taki dobór tematów się sprawdził? Grupy szkoleniowe składają się z różnych osób, więc dzięki kilku blokom tematycznym jest większa szansa, że każdy znajdzie coś dla siebie. Na pewno najważniejszym elementem szkolenia jest analityka, która każdemu klientowi towarzyszy chociażby przy co miesięcznym odczytywaniu raportów SEO czy Google Ads.

Zobacz, jak wyglądają oraz czego dotyczą szkolenia dla naszych klientów - wideo

Pomagamy budować biznes dzięki reklamom w Google

Dlaczego warto skorzystać z naszego szkolenia?

Nasi klienci zlecili pozycjonowanie i marketing internetowy, dlaczego więc mieliby sami się szkolić? Zależy nam na sprawnej współpracy i doświadczenie pokazuje, że klienci, którzy rozumieją procesy i wskaźniki marketingu internetowego, inaczej podchodzą do naszych działań. Jest im łatwiej podejmować ważne dla pozycjonowania decyzje, rozumieją też, dlaczego sugerujemy pewne zmiany lub dlaczego niektóre działania dłużej trwają.

oko w oko szkolenie widoczni Artur Wojczal
oko w oko z marketingiem internetowym Anna Zalewska
 • oko w oko szkolenie widoczni Artur Wojczal
 • oko w oko z marketingiem internetowym Anna Zalewska

Program szkolenia "Oko w oko z marketingiem internetowym"

Nasze szkolenia na bieżąco dopasowujemy do oczekiwań klientów. Zaczynaliśmy z dwoma modułami tematycznymi. Dziś oferujemy 4 moduły w formie całego dnia szkoleniowego:

 • Proces pozycjonowania - wszystko, co warto wiedzieć o przebiegu pozycjonowania; to moduł, który pozwala skutecznie analizować działania i wyjaśnia, dlaczego podejmujemy konkretne kroki
 • Google Ads - wprowadzenie do systemu reklamowego Google Ads - przydatne zarówno dla osób, które już korzystają z reklam, jak i dla tych, którzy rozważają taką formę promocji strony
 • Analityka internetowa - wprowadzenie do Google Analytics, wraz z kilkoma faktami i mitami na temat popularnych wskaźników, a że agencja SEO nie samym Analyticsem żyje, dodatkowo uczestnicy zapoznają się z bardziej zaawansowanymi narzędziami SEO
 • Budowa wizerunku w sieci - uznajemy, że równolegle z pozycjonowaniem, warto dbrać o obecność firmy w kanałach społecznościowych, dlatego szkolimy naszych klientów z tego, jak wykorzystać LinkedIna do promocji marki, firmy i pracowników

Najważniejsze powody, aby zostać naszym klientem i...skorzystać ze szkolenia

Na naszym szkoleniu :

 • poznasz pojęcia niezbędne do skutecznego analizowania danych, w tym naszych raportów skuteczności
 • przeprowadzisz analizę ruchu na stronie od źródeł odwiedzin po zainteresowanie ofertą
 • zrozumiesz proces pozycjonowania i przeanalizujesz jego efekty
 • poznasz najważniejsze korzyści i wskaźniki kampanii Google Ads
 • poznasz zachowania i preferencje swoich odbiorców
 • przeanalizujesz sprzedaż w kontekście ruchu użytkowników
 • przygotujesz strategię rozwoju profilu firmowego na LinkedIn
 • otrzymasz szereg praktycznych wskazówek do natychmiastowego wdrożenia w swojej codziennej pracy
Autor
anna zalewska widoczni
Anna Zalewska

Pasjonatka content marketingu i marketingu internetowego. Chętnie sięga po wszelkie książki od powieści po wegańskie książki kucharskie. Dzień zaczyna od dobrych biznesowych i psychologicznych podcastów, a kończy na macie z jogą lub z hantlami. W pracy najbardziej ceni kreatywne zadania realizowane z zespołem inspirujących ludzi.

Zobacz więcej o autorze

Autor
Wyślij Zapytanie
Bezpłatna konsultacja SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji?
Wyślij zapytanie - umówimy się na BEZPŁATNĄ konsultacje SEO i prześlemy DOBRĄ ofertę


Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO