Studentka widoczna na rynku pracy! Relacja Joanny

autor: Adrianna Nowak

To już trzecia edycja letniego stażu wakacyjnego w agencji widoczni pt. "Studenci widoczni na rynku pracy". Tym razem pracę w naszej agencji od zaplecza mogła poznać Joanna, studentka Politechniki Poznańskiej na kierunku logistyka. Asia od początku chciała dołączyć do Działu Content Marketingu i podreperować swój copywriterski warsztat. Tak też się stało. Nad jej stażem czuwała opiekunka - Zuzanna Smuszkiewicz - koordynator działu Content Marketingu w agencji widoczni. 

Oto, jak współpracę z nami ocenia sama stażystka?

Skąd pomysł na staż w agencji widoczni?

Pisanie zawsze sprawiało mi przyjemność, już w czasach liceum marzyłam o pracy w agencji reklamowej i tworzeniu kreatywnych tekstów. W ostatniej klasie mój pomysł na przyszłość zmienił się dość diametralnie, wybrałam studia na Politechnice i… i po kilku latach postanowiłam spróbować swojego szczęścia jako copywriter.

Zaczęłam szukać możliwości rozwoju, na Facebooku natrafiłam na ogłoszenie Agencji Widocznych, akurat szukali stażysty copywritera. Wysłałam CV, bardzo szybko dostałam informację zwrotną z prośbą o napisanie 2 tekstów. Okazało się, że piszę całkiem nieźle i mogę zacząć staż już za kilka dni.

Co sądzę o stażu w Agencji Widoczni?

Staż trwał dwa miesiące i pokazał mi, jak w rzeczywistości wygląda praca copywritera. Pierwszy tydzień można określić jako “wprowadzenie do świata copy”, Zuza - opiekunka mojego stażu, opowiedziała mi co i jak. Nigdy wcześniej nie pisałam tekstów pod SEO, ale dzięki zespołowi Content Marketingu dowiedziałam się jak optymalizować treści.

Dużym plusem stażu był nacisk na praktyczne umiejętności, od początku dostawałam zlecenia dla realnych klientów. Świadomość, że moje teksty trafiają na istniejące strony internetowe i podobają się nie tylko mi jest bardzo budująca. ;)
Były też szkolenia m.in.: z narzędzi przydatnych w tworzeniu treści i Social Mediów. Ada to super specjalista od portali społecznościowych, dzięki jej wiedzy zmieniłam swoje podejście do Linkedina.

Co dalej?

Bardzo się cieszę, że staż zakończył się podpisaniem umowy o dalszej współpracy. W Widocznych dostałam to na czym najbardziej mi zależało: elastyczny grafik dopasowany do moich zajęć na uczelni.

Podsumowując, staż był świetną okazją do spróbowania swoich sił w pracy copywritera. Myślę, że w końcu znalazłam kreatywną i ciekawą pracę jakiej szukałam od dawna.

Autor: Joanna Grzegorczyk

Dołącz do naszego zespołu!

Skutecznie wypromujemy Cię w sieci.

 

Wyślij zapytanie
Autor
adrianna nowak widoczni
Adrianna Nowak

Specjalista ds. marketingu internetowego. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocja treści w sieci oraz kontakt z mediami i blogosferą.

W swojej pracy najbardziej lubi nawiązywanie relacji z twórcami internetowymi, portalami oraz ekspertami z branży, którym bliskie jest nasze podejście do marketingu internetowego. Cieszy ją, gdy blogerzy doceniają nasze działania i z chęcią dzielą się naszymi treściami. Rosnąca liczba pozytywnych komentarzy na naszym blogu daje jej poczucie, że to, co robi ma sens i wartość dla innych.

Godziny pracy spędzone przed komputerem Adrianna równoważy spędzając czas aktywnie na rowerze, czy rolkach. Jako absolwentka filmoznawstwa i kultury mediów, jest wielką miłośniczką kina.

Autor
Wyślij Zapytanie
Bezpłatna konsultacja SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji?
Wyślij zapytanie - umówimy się na BEZPŁATNĄ konsultacje SEO i prześlemy DOBRĄ ofertę


Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO