Studentka widoczna na rynku pracy! Relacja Joanny

asia staz z logo widoczni

To już trzecia edycja letniego stażu wakacyjnego w agencji widoczni pt. "Studenci widoczni na rynku pracy". Tym razem pracę w naszej agencji od zaplecza mogła poznać Joanna, studentka Politechniki Poznańskiej na kierunku logistyka. Asia od początku chciała dołączyć do Działu Content Marketingu i podreperować swój copywriterski warsztat. Tak też się stało. Nad jej stażem czuwała opiekunka - Zuzanna Smuszkiewicz - koordynator działu Content Marketingu w agencji widoczni. 

Oto, jak współpracę z nami ocenia sama stażystka?

staz w agencji widoczni asia

 

 

Skąd pomysł na staż w agencji widoczni?

Pisanie zawsze sprawiało mi przyjemność, już w czasach liceum marzyłam o pracy w agencji reklamowej i tworzeniu kreatywnych tekstów. W ostatniej klasie mój pomysł na przyszłość zmienił się dość diametralnie, wybrałam studia na Politechnice i… i po kilku latach postanowiłam spróbować swojego szczęścia jako copywriter.

Zaczęłam szukać możliwości rozwoju, na Facebooku natrafiłam na ogłoszenie Agencji Widocznych, akurat szukali stażysty copywritera. Wysłałam CV, bardzo szybko dostałam informację zwrotną z prośbą o napisanie 2 tekstów. Okazało się, że piszę całkiem nieźle i mogę zacząć staż już za kilka dni.

widoczni staz asi

 

 

Co sądzę o stażu w Agencji Widoczni?

Staż trwał dwa miesiące i pokazał mi, jak w rzeczywistości wygląda praca copywritera. Pierwszy tydzień można określić jako “wprowadzenie do świata copy”, Zuza - opiekunka mojego stażu, opowiedziała mi co i jak. Nigdy wcześniej nie pisałam tekstów pod SEO, ale dzięki zespołowi Content Marketingu dowiedziałam się jak optymalizować treści.

Dużym plusem stażu był nacisk na praktyczne umiejętności, od początku dostawałam zlecenia dla realnych klientów. Świadomość, że moje teksty trafiają na istniejące strony internetowe i podobają się nie tylko mi jest bardzo budująca. ;)
Były też szkolenia m.in.: z narzędzi przydatnych w tworzeniu treści i Social Mediów. Ada to super specjalista od portali społecznościowych, dzięki jej wiedzy zmieniłam swoje podejście do Linkedina.

asia staz z logo widoczni

 

 

Co dalej?

Bardzo się cieszę, że staż zakończył się podpisaniem umowy o dalszej współpracy. W Widocznych dostałam to na czym najbardziej mi zależało: elastyczny grafik dopasowany do moich zajęć na uczelni.

Podsumowując, staż był świetną okazją do spróbowania swoich sił w pracy copywritera. Myślę, że w końcu znalazłam kreatywną i ciekawą pracę jakiej szukałam od dawna.

Autor: Joanna Grzegorczyk

certyfikat stazu dla asi widoczni2

 

Dołącz do naszego zespołu! Zobacz więcej

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Oceń ten artykuł:
Studentka widoczna na rynku pracy! Relacja Joanny
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ