Akademia widoczni szkoli pracowników Urzędu Miasta Poznania

szkolenie seo um

Szkolimy nie tylko przedstawicieli biznesu, ale również pracowników instytucji. 15 września Akademia widoczni zawitała na szkoleniu dla pracowników Urzędu Miasta Poznania. Specjalnie dla autorów treści miejskiego portalu Poznan.pl nasi trenerzy przeprowadzili szkolenie z optymalizacji strony i treści. Nie brakowało dyskusji i praktycznych porad. Zobacz, jak przebiegło szkolenie dla Urzędu Miasta w Plus Jeden.

 

Podstawy optymalizacji SEO dla Poznan.pl

Damian Jędrzejewski, trener Akademii widoczni i starszy specjalista ds. pozycjonowania przeprowadził szkolenie z zakresu roli słów kluczowych w optymalizacji treści. Poruszył m.in. takie aspekty jak:

 • analiza i dobór fraz
 • rodzaje fraz na różnych etapach lejka konwersji
 • intencje wyszukiwania a dobór fraz
 • narzędzia i metody wyszukiwania fraz
 • zastosowanie AI w optymalizacji treści
 • dostosowanie treści do urządzeń mobilnych

Damian zaprezentował uczestnikom narzędzia w praktyce, m.in. Google Search Console. Uczestnicy z zainteresowaniem prześledzili popularne frazy, generujące ruch na stronę i skorzystali z możliwości przedyskutowania ich z doświadczonym specjalistą SEO.

Drugą część szkolenia poprowadziła Anna Zalewska, trenerka Akademii widoczni i menadżerka marketingu, która podzieliła się własnym doświadczeniem w zakresie planowania, tworzenia i optymalizowania skutecznych treści na stronę. Dla uczestników przygotowała takie zagadnienia jak m.in.:

 • optymalizacja treści w praktyce
 • stosowanie najnowszych wytycznych Google
 • UX w treściach
 • rola języka w pozyskiwaniu konwersji
 • optymalizacja grafiki

 

Dużym zainteresowaniem cieszyła się checklista optymalizacji. Uczestnicy mogli na jej podstawie przećwiczyć ocenę jakości i optymalizacji treści na Poznan.pl.


Czy Poznan.pl potrzebuje SEO?

Ważnym aspektem szkolenia była możliwość omówienia kwestii SEO i skutecznego docierania do odbiorców. Czy Poznan.pl w ogóle potrzebuje optymalizacji pod pozycjonowanie? Omówiliśmy zalety takich działań i podpowiedzieliśmy, jakie inne sposoby promowania treści sprawdzą się w tym konkretnym przypadku. Uczestnicy z ciekawością wysłuchali szkolenia, wskazali wyzwania, z jakimi się mierzą i uzyskali konkretne wskazówki, co warto wdrożyć i jakie zmiany warto zaplanować na stronie Poznan.pl

 

Na zakończenie szkolenia uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające udział. Każdy świetnie się wykazał aktywnością i zrealizował zadanie, dlatego z przyjemnością mogliśmy każdemu wręczyć certyfikat.

Szkolenie dla Urzędu Miasta Poznania było dla nas ważnym punktem na planie szkoleń Akademii widoczni. Od dawna wspieramy stronę miejską i współpracujemy na różnych płaszczyznach, m.in. realizując bezpłatne szkolenia dla mieszkańców w przestrzeni miejskiej Plus Jeden czy też wspierając lokalny event Dni Przedsiębiorczości. Teraz mogliśmy wesprzeć zespół redakcyjny Poznan.pl dzieląc się wiedzą z zakresu SEO. Cieszymy się, że nasze szkolenie zostało tak ciepło przyjęte, a uczestnicy od razu wiedzieli jak przełożyć je na konkretne działania.

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Anna Zalewska
Oceń ten artykuł:
Akademia widoczni szkoli pracowników Urzędu Miasta Poznania
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ