Ty i Twoja Firma w sieci - #akademiaWidoczni szkoli na Podwalu

adrianna nowak widoczni szkolenie podwale

Niedawno w Poznaniu powstała nowa przestrzeń coworkingowa. Centrum Biurowe Podwale na ulicy Małachowskiego 10 to nowoczesna przestrzeń biurowa, idealna do organizacji konferencji, spotkań biznesowych, czy szkoleń branżowych. Budynek został sfinansowany ze środków unijnych. Celem inwestycji jest zrzeszanie mieszkańców Poznania poprzez inicjatywy edukacyjne.

Z tego właśnie powodu #akademiaWidoczni otrzymała zaproszenie w roli prowadzącego warsztaty z marketingu internetowego. Czego dotyczyło szkolenie oraz jakie są nasze wrażenia? O tym w relacji z wydarzenia:

2 1024x576

 

"Ty i Twoja firma w sieci" - szkolenie

Dwugodzinne spotkanie z uczestnikami podzielone było na dwie części. W części pierwszej Anna Zalewska - menadżer marketingu w agencji widoczni pokazywała, jak promować swoją firmę w sieci, dzięki skutecznym i wartościowym treściom.  W części drugiej Adrianna Nowak - specjalista ds. marketingu internetowego wystąpiła z prelekcją na temat budowania wizerunku osobistego i firmowego za pośrednictwem Facebooka i LinkedIna.

adrianna nowak szkolenie podwale2

 

Content is KING! Czyli treści które mają moc

Content is King to powiedzenie aktualne od lat. Ale, żeby nie popaść w przesadny entuzjazm prowadząca Anna Zalewska omówiła kilka pułapek, w które bardzo często wpadają właściciele stron internetowych. Sztampa, brak cierpliwości, lanie wody, ilość a nie jakość - to tylko niektóre początkowe błędy. 

Uczestnicy dowiedzieli się także, jak ważna jest treść na wszystkich etapach ścieżki zakupowej klienta -  ta informacja okazała się być szczególnie istotna dla właścicieli sklepów internetowych, obecnych na sali. 

W czasie wystąpienia nie zabrakło też przykładów wzorcowych i anty-przykładów treści ofertowych w internecie. Prowadząca rozróżniła dwie szkoły tworzenia tekstów:

 • analiza tego, co robią inni i automatyzacja pracy, 
 • szukanie niszy i unikalnych tematów.

Dobrym przykładem na to, jak wzbudzić zaangażowanie użytkowników jest blog widoczni. Ania Zalewska omówiła kilka przykładów naszych artykułów, które osiągnęły spory sukces w mediach społecznościowych. Uczestnicy poznali triki na zwiększenie zasięgów i przyciągnięcie czytelników. 

 

Całą prezentację można zobaczyć poniżej.

szkolenie podwale widoczni anna zalewska

 

anna zalewska szkolenie widoczni podwale

 

Buduj profesjonalny wizerunek w social mediach

Część druga spotkania, poprowadzona przez Adriannę Nowak dotyczyła dwóch kanałów społecznościowych - Facebook i LinkedIn, za pomocą których możemy promować swoją firmę i siebie. Na początku nie zabrakło kilku statystyk.  Uczestnicy dowiedzieli się, które media społecznościowe są najbardziej popularne, a którym popularność spada. Jako pierwsze medium społecznościowe, które prowadząca wzięła "na warsztat" był Facebook. Większości dobrze znany portal. Prawie wszyscy obecni na sali potwierdzili, że prowadzą fanpage na tym kanale. Adrianna Nowak opowiedziała o kilku nowościach, które niedawno zostały tu wprowadzone, m.in rekomendacje, premiery wideo, czy nowe szablony.

Kolejnym istotnym medium do budowy profesjonalnego wizerunku w sieci jest LinkedIn. Z najnowszych badań, jakie zaprezentowała prowadząca wynika, że aż 97% polskich liderów wybiera LinkedIn, jako kanał do komunikacji w internecie. Dane te zachęciły uczestników, którzy nie posiadali konta na LinkedIn do jego założenia. Aby jednak profil na LinkedIn był wartościowy niezbędne jest uzupełnienie jego o kluczowe informacje m.in:

 • zdjęcie
 • zdjęcie w tle
 • nagłówek
 • podsumowanie zawodowe
 • materiały multimedialne 
 • doświadczenie
 • kompetencje
 • rekomendacje
 • osiągnięcia

Nie zabrakło także wielu porad na temat prowadzenia konta firmowego na LinkedIn oraz tego jak zwiększać zasięgi poprzez wartościowe posty. 

 

Całą prezentację można zobaczyć poniżej.

 

Spotkania w centrum biurowym Podwale będą odbywać się cyklicznie. kolejne zaplanowane jest na 13 grudnia. Uczestnicy warsztatów będą uczyć się zakładać samodzielnie strony na WordPress. 
adrianna nowak szkolenie podwale widoczni2

 

ADRIANNA NOWAK SZKOLENIE WIDOCZNI podwale

 

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Oceń ten artykuł:
Ty i Twoja Firma w sieci - #akademiaWidoczni szkoli na Podwalu
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ