Ty i Twoja Firma w sieci - #akademiaWidoczni szkoli na Podwalu

autor: Adrianna Nowak

Niedawno w Poznaniu powstała nowa przestrzeń coworkingowa. Centrum Biurowe Podwale na ulicy Małachowskiego 10 to nowoczesna przestrzeń biurowa, idealna do organizacji konferencji, spotkań biznesowych, czy szkoleń branżowych. Budynek został sfinansowany ze środków unijnych. Celem inwestycji jest zrzeszanie mieszkańców Poznania poprzez inicjatywy edukacyjne.

Z tego właśnie powodu #akademiaWidoczni otrzymała zaproszenie w roli prowadzącego warsztaty z marketingu internetowego. Czego dotyczyło szkolenie oraz jakie są nasze wrażenia? O tym w relacji z wydarzenia:

"Ty i Twoja firma w sieci" - szkolenie

Dwugodzinne spotkanie z uczestnikami podzielone było na dwie części. W części pierwszej Anna Zalewska - menadżer marketingu w agencji widoczni pokazywała, jak promować swoją firmę w sieci, dzięki skutecznym i wartościowym treściom.  W części drugiej Adrianna Nowak - specjalista ds. marketingu internetowego wystąpiła z prelekcją na temat budowania wizerunku osobistego i firmowego za pośrednictwem Facebooka i LinkedIna.

adrianna nowak szkolenie podwale2
anna zalewska szkolenie podwale
 • adrianna nowak szkolenie podwale2
 • anna zalewska szkolenie podwale

Content is KING! Czyli treści które mają moc

Content is King to powiedzenie aktualne od lat. Ale, żeby nie popaść w przesadny entuzjazm prowadząca Anna Zalewska omówiła kilka pułapek, w które bardzo często wpadają właściciele stron internetowych. Sztampa, brak cierpliwości, lanie wody, ilość a nie jakość - to tylko niektóre początkowe błędy. 

Uczestnicy dowiedzieli się także, jak ważna jest treść na wszystkich etapach ścieżki zakupowej klienta -  ta informacja okazała się być szczególnie istotna dla właścicieli sklepów internetowych, obecnych na sali. 

W czasie wystąpienia nie zabrakło też przykładów wzorcowych i anty-przykładów treści ofertowych w internecie. Prowadząca rozróżniła dwie szkoły tworzenia tekstów:

 • analiza tego, co robią inni i automatyzacja pracy, 
 • szukanie niszy i unikalnych tematów.

Dobrym przykładem na to, jak wzbudzić zaangażowanie użytkowników jest blog widoczni. Ania Zalewska omówiła kilka przykładów naszych artykułów, które osiągnęły spory sukces w mediach społecznościowych. Uczestnicy poznali triki na zwiększenie zasięgów i przyciągnięcie czytelników. 

Ty i twoja firma w sieci, część I, Ania Zalewska from Widoczni
anna zalewska szkolenie widoczni podwale
podwale szkolenie ania zalewska
 • anna zalewska szkolenie widoczni podwale
 • podwale szkolenie ania zalewska

Buduj profesjonalny wizerunek w social mediach

Część druga spotkania, poprowadzona przez Adriannę Nowak dotyczyła dwóch kanałów społecznościowych - Facebook i LinkedIn, za pomocą których możemy promować swoją firmę i siebie. Na początku nie zabrakło kilku statystyk.  Uczestnicy dowiedzieli się, które media społecznościowe są najbardziej popularne, a którym popularność spada. Jako pierwsze medium społecznościowe, które prowadząca wzięła "na warsztat" był Facebook. Większości dobrze znany portal. Prawie wszyscy obecni na sali potwierdzili, że prowadzą fanpage na tym kanale. Adrianna Nowak opowiedziała o kilku nowościach, które niedawno zostały tu wprowadzone, m.in rekomendacje, premiery wideo, czy nowe szablony.

Kolejnym istotnym medium do budowy profesjonalnego wizerunku w sieci jest LinkedIn. Z najnowszych badań, jakie zaprezentowała prowadząca wynika, że aż 97% polskich liderów wybiera LinkedIn, jako kanał do komunikacji w internecie. Dane te zachęciły uczestników, którzy nie posiadali konta na LinkedIn do jego założenia. Aby jednak profil na LinkedIn był wartościowy niezbędne jest uzupełnienie jego o kluczowe informacje m.in:

 • zdjęcie
 • zdjęcie w tle
 • nagłówek
 • podsumowanie zawodowe
 • materiały multimedialne 
 • doświadczenie
 • kompetencje
 • rekomendacje
 • osiągnięcia

Nie zabrakło także wielu porad na temat prowadzenia konta firmowego na LinkedIn oraz tego jak zwiększać zasięgi poprzez wartościowe posty. 

Całą prezentację można zobaczyć poniżej.

Ty i Twoja firma w sieci - część II, Adrianna Nowak from Widoczni
Spotkania w centrum biurowym Podwale będą odbywać się cyklicznie. kolejne zaplanowane jest na 13 grudnia. Uczestnicy warsztatów będą uczyć się zakładać samodzielnie strony an WordPress. 
ADRIANNA NOWAK SZKOLENIE WIDOCZNI podwale
podwale adrianna nowak szkolenie widoczni
 • ADRIANNA NOWAK SZKOLENIE WIDOCZNI podwale
 • podwale adrianna nowak szkolenie widoczni
Autor
adrianna nowak widoczni
Adrianna Nowak

Specjalista ds. marketingu internetowego. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocja treści w sieci oraz kontakt z mediami i blogosferą.

W swojej pracy najbardziej lubi nawiązywanie relacji z twórcami internetowymi, portalami oraz ekspertami z branży, którym bliskie jest nasze podejście do marketingu internetowego. Cieszy ją, gdy blogerzy doceniają nasze działania i z chęcią dzielą się naszymi treściami. Rosnąca liczba pozytywnych komentarzy na naszym blogu daje jej poczucie, że to, co robi ma sens i wartość dla innych.

Godziny pracy spędzone przed komputerem Adrianna równoważy spędzając czas aktywnie na rowerze, czy rolkach. Jako absolwentka filmoznawstwa i kultury mediów, jest wielką miłośniczką kina.

Autor
Wyślij Zapytanie
Bezpłatna konsultacja SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji?
Wyślij zapytanie - umówimy się na BEZPŁATNĄ konsultacje SEO i prześlemy DOBRĄ ofertę


Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO