Warsztaty dla studentów Wyższej Szkoły Bankowej " Marketing internetowy a wizerunek w sieci"

widoczni w wbs szkolenie

Studenci Wyższej Szkoły Bankowej poznali trzeci aspekt marketingu internetowego. Wcześniej w ramach projektu #akademiawidoczni  podzieliliśmy się wiedzą z zakresu content marketingu oraz narzędzi SEO.  Wczorajsze spotkanie dotyczyło sposobów na budowę wizerunku w sieci. Czego konkretnie dowiedzieli się studenci? Czy warsztaty zachęciły ich do założenia profilów prywatnych i firmowych na omawianych  kanałach społecznościowych? Jaką strategię działań wizerunkowych zaproponowaliśmy?

 

Na wstępie... poznajmy się!

Przez rozpoczęciem właściwego szkolenia każdy z uczestników przedstawił się i podzielił swoimi oczekiwaniami wobec szkolenia. Pomogło to określić mniej więcej poziom zaawansowania każdego z nich. Jak się okazało zróżnicowanie posiadanego doświadczenia było spore - pojawiły się osoby, które od dłuższego czasu prowadzą samodzielne projekty w przestrzeni online, jak i studenci, którzy dopiero chcą się wdrożyć w tajniki marketingu internetowego.  Z tego powodu postawiliśmy na urozmaiconą formę zajęć, poprzez pracę zespołową i zadania grupowe.

 

Sprzedaż vs. wizerunek - od czego zacząć?

Ważnym punktem szkolenia była weryfikacja celu, dla jakiego chce się działać w przestrzeni internetu. Prowadząca wytłumaczyła, dlaczego względy wizerunkowe, tak często lekceważone, mogą okazać się ważniejsze od tych sprzedażowych.  Studenci poznali płaszczyzny, w których warto wykorzystać wizerunkowe aspekty marketingu internetowego.

DSC 0050

 

DSC 0008

 

Odkryj korzyści Content Marketingu Premium Dowiedz się więcej

 

Świat online - gdzie się pokazać?

Anna Zalewska- prowadząca warsztaty, zaproponowała kilka przestrzeni online, które są świetnym sposobem na kreowanie wizerunku własnego, jak i marki:

 • strony internetowe,
 • blogi, 
 • Facebook, 
 • Linkedin, 
 • Instagram, 
 • współpraca merytoryczna.

 

Siła content marketingu

Studenci dowiedzieli się także o zaletach dobrze prowadzonych działań content marketingowych. Przede wszystkim przybliżyliśmy im:

 • strategię prowadzenia bloga firmowego, 
 • działania CM, które mogą wdrożyć samodzielnie, 
 • cele, jakie warto wziąć pod uwagę podczas realizacji content marketingu.
DSC 0015

 

 

Narzędzia - czyli gdzie szukać inspiracji?

Nie mogłoby obyć się bez przykładów narzędzi, które są niezwykle podczas analizy efektów prowadzonych działań. Podczas warsztatów omówiliśmy dokładnie:

 • BuzzSumo,
 • Google Trends, 
 • Google Alerts, 
 • Google Grafika. 

 

Czas na ćwiczenia!

Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy z różnych branż. Ich zadaniem było zaplanować strategię bloga dopasowanego do profilu działalności firmy. Niezbędne było opracowanie tematyki, wartości dla odbiorcy, kanałów promocji i dotarcia do użytkowników, a także określenie, co będzie miarą sukcesu. Efekty pracy omawialiśmy na forum, dzieląc się ewentualnymi uwagi i sugestiami. 

Na koniec studenci otrzymali zaświadczenie odbytego szkolenia, które wręczyła prowadząca, Anna Zalewska, manager marketingu w widoczni.com.

 

 

DSC 0029

 

widoczni w wsb

 

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Oceń ten artykuł:
Warsztaty dla studentów Wyższej Szkoły Bankowej " Marketing internetowy a wizerunek w sieci"
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ