Wszystko o słowach kluczowych - warsztaty w Plus Jeden Poznań

warsztaty widoczni w plus jeden poznan

4 kwietnia #akademiaWidoczni we współpracy z Plus Jeden Poznań zorganizowała kolejne warsztaty z marketingu internetowego. Tym razem porozmawialiśmy z uczestnikami na temat słów kluczowych i odpowiedzieliśmy na najczęściej pojawiające się pytania w związku ze stosowaniem i doborem fraz. Spotkanie dedykowane było przed wszystkim osobom zarządzającym stronami internetowymi, treściami i członkom zespołów marketingowych. 

warsztaty z akademia widoczni w plus jeden

 

 

Content marketing nastawiony na cel

Prowadząca Anna Zalewska, menedżer marketingu w widoczni.com rozpoczęła warsztaty od tego, czym w ogóle są słowa kluczowe oraz jakie wyróżniamy rodzaje fraz. Uczestnicy godzinnego szkolenia reprezentowali bardzo różne branże, dlatego ważne było, uświadomienie ich, że przy doborze słów kluczowych bardzo ważne jest indywidualne podejście do każdego przypadku. 

Pomagamy budować biznes dzięki reklamom w Google Zobacz więcej

 

 

Z jakich narzędzi korzystać?

W kolejnej części szkolenia przedstawiliśmy najpopularniejsze narzędzia do wyszukiwania słów kluczowych, zarówno te bezpłatne jak i płatne: 

  • Keywordtool.io
  • Ubersuggest
  • Keyword finder
  • Ahrefs
  • Surfer SEO
  • Senuto
  • SEMSTROM
  • Google Search Console
  • Keyword Planner

 

Zobacz prezentację ze szkolenia:

 

Jak wybrać frazę na stronę?

Początkujący copywriterzy i marketerzy mają spory problem z doborem i selekcją odpowiednich fraz. Na początek radzimy nie skupiać się na ogólnych słowach kluczowych, ponieważ i tak są zwykle nieosiągalne. Dużo lepszy pomysłem są słowa kluczowe z długim ogonem.

Uczestnicy dowiedzieli się także w jakich miejscach na dodawać frazy, by były najskuteczniejsze, jakie są  najczęstsze problemy copywriterów, czym jest kanibalizacja fraz. 

warsztaty w plus jeden poznan akademia widoczni

 

 

Bonus na koniec!

Na zakończenie Ania Zalewska odczytała pytania od uczestników, którzy umieścili je w ankietach kwalifikujących na szkolenie. 

Dla osób chętnych posiadających swoje strony internetowe przygotowaliśmy niespodziankę w postaci bezpłatnego audytu SEO.

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Oceń ten artykuł:
Wszystko o słowach kluczowych - warsztaty w Plus Jeden Poznań
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ