Wszystko o słowach kluczowych - warsztaty w Plus Jeden Poznań

autor: Adrianna Nowak

4 kwietnia #akademiaWidoczni we współpracy z Plus Jeden Poznań zorganizowała kolejne warsztaty z marketingu internetowego.Tym razem porozmawialiśmy z uczestnikami na temat słów kluczowych i odpowiedzieliśmy na najczęściej pojawiające się pytania w związku ze stosowaniem i doborem fraz. Spotkanie dedykowane było przed wszystkim osobom zarządzającym stronami internetowymi, treściami i członkom zespołów marketingowych. 

Content marketing nastawiony na cel

Prowadząca Anna Zalewska, menedżer marketingu w widoczni.com rozpoczęła warsztaty od tego, czym w ogóle są słowa kluczowe oraz jakie wyróżniamy rodzaje fraz. Uczestnicy godzinnego szkolenia reprezentowali bardzo różne branże, dlatego ważne było, uświadomienie ich, że przy doborze słów kluczowych bardzo ważne jest indywidualne podejście do każdego przypadku. 

Pomagamy budować biznes dzięki reklamom w Google

Z jakich narzędzi korzystać?

W kolejnej części szkolenia przedstawiliśmy najpopularniejsze narzędzia do wyszukiwania słów kluczowych, zarówno te bezpłatne jak i płatne: 

  • Keywordtool.io
  • Ubersuggest
  • Keyword finder
  • Ahrefs
  • Surfer SEO
  • Senuto
  • SEMSTROM
  • Google Search Console
  • Keyword Planner

 

ZOBACZ PREZENTACJE ZE SZKOLENIA!

Wszystko o słowach kluczowych - #akademiaWidoczni w Plus Jeden Poznań from Widoczni

Jak wybrać frazę na stronę?

Początkujący copywriterzy i marketerzy mają spory problem z doborem i selekcją odpowiednich fraz. Na początek radzimy nie skupiać się na ogólnych słowach kluczowych, ponieważ i tak są zwykle nieosiągalne. Dużo lepszy pomysłem są słowa kluczowe z długim ogonem.

Uczestnicy dowiedzieli się także w jakich miejscach na dodawać frazy, by były najskuteczniejsze, jakie są  najczęstsze problemy copywriterów, czym jest kanibalizacja fraz. 

Bonus na koniec!

Na zakończenie Ania Zalewska odczytała pytania od uczestników, którzy umieścili je w ankietach kwalifikujących na szkolenie. 

Dla osób chętnych posiadających swoje strony internetowe przygotowaliśmy niespodziankę w postaci bezpłatnego audytu SEO.

Autor
adrianna nowak widoczni
Adrianna Nowak

Specjalista ds. marketingu internetowego. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocja treści w sieci oraz kontakt z mediami i blogosferą.

W swojej pracy najbardziej lubi nawiązywanie relacji z twórcami internetowymi, portalami oraz ekspertami z branży, którym bliskie jest nasze podejście do marketingu internetowego. Cieszy ją, gdy blogerzy doceniają nasze działania i z chęcią dzielą się naszymi treściami. Rosnąca liczba pozytywnych komentarzy na naszym blogu daje jej poczucie, że to, co robi ma sens i wartość dla innych.

Godziny pracy spędzone przed komputerem Adrianna równoważy spędzając czas aktywnie na rowerze, czy rolkach. Jako absolwentka filmoznawstwa i kultury mediów, jest wielką miłośniczką kina.

Autor
Wyślij Zapytanie
Bezpłatna konsultacja SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji?
Wyślij zapytanie - umówimy się na BEZPŁATNĄ konsultacje SEO i prześlemy DOBRĄ ofertę


Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO