Dołącz do zespołu Widoczni!
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E Widoczni zespół crop
Pozycjonowanie sklepu Click Shop Skuteczne pozycjonowanie i optymalizacja SEO sklepów Click Shop
Click Shop SEO

Pozycjonowanie Click Shop (eSklep)

Optymalizacja i SEO dla e-sklepu

Oferujemy pozycjonowanie sklepu Click Shop (eSklep). W ofercie mamy również pozycjonowanie innych popularnych platform e-commerce oraz rozwiązań dedykowanych.

Click Shop (obecnie eSklep) to platforma e-commerce od home.pl. Dostępna jest w rozliczeniu abonamentowym, płatnym miesięcznie lub rocznie. Z myślą o różnych potrzebach klientów, sklep Click Shop jest dostępny w 3 wariantach: eSklep Start, eSklep Profesjonalny i eSklep Premium. Każdy wariant przeznaczony jest dla innej liczby produktów w sklepie aż do nielimitowanej liczby w pakiecie Premium. Producent Click Shop (eSklepu) zapewnia zdalne wsparcie specjalisty, bogatą funkcjonalność sklepu od zarządzania sprzedażą po marketing, a także łatwą integrację z systemami zewnętrznymi, np. z Google Analytics, Search Console, Google Ads czy też Allegro. Nas interesuje głównie funkcjonalność Click Shop w zakresie pozycjonowania sklepu. Czy SEO Click Shop (eSklepu) jest łatwe w realizacji niezależnie od wybranego pakietu?

 

Dlaczego widoczni?

Pozycjonujemy wszystkie platformy e-commerce

Prestashop, Shoper czy Magento - dla nas nie ma niemożliwego. Optymalizujemy strony zarówno na najpopularniejszych platformach e-commerce, jak i na autorskich platformach. Znamy od podszewki najpopularniejsze platformy, więc możesz nam powierzyć swój sklep internetowy. Wiemy, co robimy :)

Dlaczego widoczni?
1
Nie tylko budujemy widoczność i ruch, ale przede wszystkim sprzedaż dla Twojego sklepu
2
Nad Twoim sklepem pracuje dedykowany zespół specjalistów
3
Czerpiemy dane z najlepszych narzędzi analitycznych, żeby podejmować skuteczne decyzje
4
Działamy kompleksowo od audytu, poprzez SEO, po optymalizację konwersji
5
Mamy techniczną wiedzę - dlatego możemy optymalizować każdą platformę e-commerce
6
Łączymy SEO i UX, aby zwiększyć Twoje szanse na pozyskanie sprzedaży
widoczni 121 widoczni 10 widoczni 138 widoczni 135
SEO

Pozycjonowanie sklepu Click Shop (eSklep) - dostępne funkcje

SEO Click Shop (eSklepu) w podstawowym zakresie przeprowadzimy w panelu sklepu. Producent obiecuje dostęp do najważniejszych funkcji związanych z pozycjonowaniem Click Shop (eSklepu) na poziomie panelu zarządzania sklepem. Jednak już do API, które mogłoby również przyczynić się do lepszego pozycjonowania Click Shop (eSklepu) mamy dostęp dopiero w wyższych pakietach. Na jakie ułatwienia możemy więc liczyć i dlaczego mają nam pomóc w SEO?
?

1

Optymalizacja meta danych

Click Shop (obecnie eSklep) umożliwia wdrożenie unikalnych meta title i description. To jedne z najważniejszych czynników w pozycjonowaniu sklepów.

2

Przyjazne adresy URL

W sklepie Click Shop ustawimy adresy przyjazne pod pozycjonowanie. Są to adresy, które wskazują za zawartość strony, np. w formie nazwy produktu lub kategorii.

3

Dostęp do API

W pozycjonowaniu dużą rolę odgrywa możliwość edycji kodu. Do pewnego stopnia umożliwia to WebAPI eSklepu (Click Shop), ale zakres zmian jest ograniczony do front-endu.

4

Przekierowania 301

W SEO stosowanie przekierowań pozwala uniknąć wielu problemów, np. duplikacji treści lub utracie ruchu z nieistniejących stron. Click Shop udostępnia funkcję ustawiania przekierowań w pozycjonowaniu.

5

Wsparcie dla Google Snippets

W zakresie pozycjonowania sklepu możliwość tworzenia rich snippets w Google nie ma na razie rewolucyjnego znaczenia. Jednak z pewnością pozwala zwiększyć konwersji z SEO dla sklepu Click Shop. Chodzi głównie o wdrożenie takich danych jak cena, opinia czy też dostępność produktu na poziomie treści wyniku wyszukiwania w Google.

6

Mapa witryny

Sitemapy w Click Shop są generowanie automatycznie. Dzięki mapom indeksowanie sklepu w Google może przebiegać szybciej. To ważne, jeśli chcemy, aby nowe produkty szybko pojawiały się w wynikach wyszukiwania.

7

Własny plik robots.txt

Wiele działań z zakresu technicznego SEO dla sklepu Click Shop przeprowadzimy dzięki dostępowi do pliku robots.txt. To właśnie tam naprowadzimy roboty Google na to, które strony chcemy zaindeksować w pierwszej kolejności, a których nie potrzebujemy w Google.

8

Inteligentny cache sklepu

Dzięki cache strony, do których powracamy, ładują się o wiele szybciej. Dzięki rozwiązaniu inteligentny cache, Click Shop sprawniej działa, a wybrane przez system elementy zapamiętywane są w przeglądarce użytkownika.

9

Edycja plików tpl/css

Wygląd sklepu nie jest czynnikiem rankingowym, ale może wpływać na pozyskiwanie konwersji, co również jest ważne w SEO. Click Shop daje możliwość dowolnego edytowania plików ze stylami, dzięki czemu możemy testować różne warianty wyglądu strony i mierzyć ich wpływ na konwersje.

Zestawienie e-commerce

Największe zestawienie platform e-commerce

Planujesz założyć sklep internetowy i zastanawiasz się jaka platformę e-commerce wybrać? Oto przegląd 10 najpopularniejszych oprogramować dla e-sklepów w Polsce. Sprawdzamy, które z nich wypadają najlepiej pod kątem funkcjonalności SEO oraz dlaczego warto wybrać właśnie je.

Pod uwagę wzięliśmy czynniki takie jak:

  • ogólna liczba wdrożeń
  • kraj pochodzenia
  • typ oprogramowania
  • cenę
  • liczbę sklepów w Polsce
  • dostęp do kodu źródłowego

Ponadto wymieniliśmy po dwa plusy i minusy każdej z platform, aby ułatwić wybór tej najbardziej funkcjonalnej i dostosowanej do swojego biznesu...

Zobacz całe zestawienie
PRZEGLAD Platform ecommerce okladka 1

Klienci
Z nami będziesz w dobrym towarzystwie
Skala

Widoczni w liczbach

450+

pozytywnych opinii w Google

1100+

obsługiwanych klientów

100+

specjalistów marketingu
internetowego

20+
lat na rynku

widoczni 27
widoczni 45

Historie sukcesów sklepów internetowych

Od 1999 roku realizujemy skuteczny marketing internetowy generujący zyski sklepów internetowych. Nasze kampanie finansują się same!

Szukasz skutecznej agencji SEO / ADS?

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej