Twoja sprzedaż nie zachwyca? Zamów skuteczną strategię digital i nabierz rozpędu w biznesie!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E Widoczni zespół crop
Pozycjonowanie sklepu Click Shop Skuteczne pozycjonowanie i optymalizacja SEO sklepów Click Shop
Click Shop SEO

Pozycjonowanie Click Shop (eSklep)

Optymalizacja i SEO dla e-sklepu

Oferujemy pozycjonowanie sklepu Click Shop (eSklep). W ofercie mamy również pozycjonowanie innych popularnych platform e-commerce oraz rozwiązań dedykowanych.

Click Shop (obecnie eSklep) to platforma e-commerce od home.pl. Dostępna jest w rozliczeniu abonamentowym, płatnym miesięcznie lub rocznie. Z myślą o różnych potrzebach klientów, sklep Click Shop jest dostępny w 3 wariantach: eSklep Start, eSklep Profesjonalny i eSklep Premium. Każdy wariant przeznaczony jest dla innej liczby produktów w sklepie aż do nielimitowanej liczby w pakiecie Premium. Producent Click Shop (eSklepu) zapewnia zdalne wsparcie specjalisty, bogatą funkcjonalność sklepu od zarządzania sprzedażą po marketing, a także łatwą integrację z systemami zewnętrznymi, np. z Google Analytics, Search Console, Google Ads czy też Allegro. Nas interesuje głównie funkcjonalność Click Shop w zakresie pozycjonowania sklepu. Czy SEO Click Shop (eSklepu) jest łatwe w realizacji niezależnie od wybranego pakietu?

 

artboard
Dlaczego widoczni?

Pozycjonujemy wszystkie platformy e-commerce

Prestashop, Shoper czy Magento - dla nas nie ma niemożliwego. Optymalizujemy strony zarówno na najpopularniejszych platformach e-commerce, jak i na autorskich platformach. Znamy od podszewki najpopularniejsze platformy, więc możesz nam powierzyć swój sklep internetowy. Wiemy, co robimy :)

Dlaczego widoczni?
1
Nie tylko budujemy widoczność i ruch, ale przede wszystkim sprzedaż dla Twojego sklepu
2
Nad Twoim sklepem pracuje dedykowany zespół specjalistów
3
Czerpiemy dane z najlepszych narzędzi analitycznych, żeby podejmować skuteczne decyzje
4
Działamy kompleksowo od audytu, poprzez SEO, po optymalizację konwersji
5
Mamy techniczną wiedzę - dlatego możemy optymalizować każdą platformę e-commerce
6
Łączymy SEO i UX, aby zwiększyć Twoje szanse na pozyskanie sprzedaży
SEO

Pozycjonowanie sklepu Click Shop (eSklep) - dostępne funkcje

SEO Click Shop (eSklepu) w podstawowym zakresie przeprowadzimy w panelu sklepu. Producent obiecuje dostęp do najważniejszych funkcji związanych z pozycjonowaniem Click Shop (eSklepu) na poziomie panelu zarządzania sklepem. Jednak już do API, które mogłoby również przyczynić się do lepszego pozycjonowania Click Shop (eSklepu) mamy dostęp dopiero w wyższych pakietach. Na jakie ułatwienia możemy więc liczyć i dlaczego mają nam pomóc w SEO?
?

1

Optymalizacja meta danych

Click Shop (obecnie eSklep) umożliwia wdrożenie unikalnych meta title i description. To jedne z najważniejszych czynników w pozycjonowaniu sklepów.

2

Przyjazne adresy URL

W sklepie Click Shop ustawimy adresy przyjazne pod pozycjonowanie. Są to adresy, które wskazują za zawartość strony, np. w formie nazwy produktu lub kategorii.

3

Dostęp do API

W pozycjonowaniu dużą rolę odgrywa możliwość edycji kodu. Do pewnego stopnia umożliwia to WebAPI eSklepu (Click Shop), ale zakres zmian jest ograniczony do front-endu.

4

Przekierowania 301

W SEO stosowanie przekierowań pozwala uniknąć wielu problemów, np. duplikacji treści lub utracie ruchu z nieistniejących stron. Click Shop udostępnia funkcję ustawiania przekierowań w pozycjonowaniu.

5

Wsparcie dla Google Snippets

W zakresie pozycjonowania sklepu możliwość tworzenia rich snippets w Google nie ma na razie rewolucyjnego znaczenia. Jednak z pewnością pozwala zwiększyć konwersji z SEO dla sklepu Click Shop. Chodzi głównie o wdrożenie takich danych jak cena, opinia czy też dostępność produktu na poziomie treści wyniku wyszukiwania w Google.

6

Mapa witryny

Sitemapy w Click Shop są generowanie automatycznie. Dzięki mapom indeksowanie sklepu w Google może przebiegać szybciej. To ważne, jeśli chcemy, aby nowe produkty szybko pojawiały się w wynikach wyszukiwania.

7

Własny plik robots.txt

Wiele działań z zakresu technicznego SEO dla sklepu Click Shop przeprowadzimy dzięki dostępowi do pliku robots.txt. To właśnie tam naprowadzimy roboty Google na to, które strony chcemy zaindeksować w pierwszej kolejności, a których nie potrzebujemy w Google.

8

Inteligentny cache sklepu

Dzięki cache strony, do których powracamy, ładują się o wiele szybciej. Dzięki rozwiązaniu inteligentny cache, Click Shop sprawniej działa, a wybrane przez system elementy zapamiętywane są w przeglądarce użytkownika.

9

Edycja plików tpl/css

Wygląd sklepu nie jest czynnikiem rankingowym, ale może wpływać na pozyskiwanie konwersji, co również jest ważne w SEO. Click Shop daje możliwość dowolnego edytowania plików ze stylami, dzięki czemu możemy testować różne warianty wyglądu strony i mierzyć ich wpływ na konwersje.

Zestawienie e-commerce

Największe zestawienie platform e-commerce

Planujesz założyć sklep internetowy i zastanawiasz się jaka platformę e-commerce wybrać? Oto przegląd 10 najpopularniejszych oprogramować dla e-sklepów w Polsce. Sprawdzamy, które z nich wypadają najlepiej pod kątem funkcjonalności SEO oraz dlaczego warto wybrać właśnie je.

Pod uwagę wzięliśmy czynniki takie jak:

  • ogólna liczba wdrożeń
  • kraj pochodzenia
  • typ oprogramowania
  • cenę
  • liczbę sklepów w Polsce
  • dostęp do kodu źródłowego

Ponadto wymieniliśmy po dwa plusy i minusy każdej z platform, aby ułatwić wybór tej najbardziej funkcjonalnej i dostosowanej do swojego biznesu...

Zobacz całe zestawienie
PRZEGLAD Platform ecommerce okladka 1
Klienci - Sklepy Internetowe

Z nami będziesz w dobrym towarzystwie!

1
10
11
2
4
5
7
8
ekogram logo
stanleymed logo
nasi klienci sanpol
Widoczni w liczbach

Nasze kampanie finansują się same

Zoom

560+

pozytywnych opinii w Google

Zoom

80+

pozytywnych opinii na Clutch.co

Zoom

170+

specjalistów marketingu
internetowego

Zoom

25+
lat na rynku

Historie sukcesów sklepów internetowych

Od 1999 roku realizujemy skuteczny marketing internetowy generujący zyski sklepów internetowych. Nasze kampanie finansują się same!

Szukasz skutecznej agencji SEO / ADS?

Person
Homepage

Co możesz zrobić w 30 minut dla swojej firmy?

Tylko tyle nam wystarczy, żeby przeprowadzić bezpłatny audyt Twojej strony i podpowiedzieć Ci:

  • Dlaczego nikt jej nie widzi w Google
  • Dlaczego tyle płacisz, a nie masz ruchu na stronie
  • Dlaczego z odwiedzin na stronie nie masz konwersji
  • Z kim właściwie konkurujesz o uwagę w internecie

To 30 minut, które pozwoli Ci zbudować skuteczny plan digital. Sprawdzisz?