Do końca maja zniżka 20% na pozycjonowanie
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E widoczni 2022 kadr
Pozycjonowanie sklepu OpenCart Skuteczne pozycjonowanie i optymalizacja SEO sklepów OpenCart
OpenCart SEO

Pozycjonowanie OpenCart

Optymalizacja i SEO dla e-sklepu

Realizujemy pozycjonowanie sklepu OpenCart. W ofercie mamy pozycjonowanie dla sklepów na każdej platformie e-commerce, również na dedykowanych platformach.

OpneCart to rozwiązanie typu open source, bezpłatne. Jednak w praktyce wysoką funkcjonalność platformy OpenCart uzyskasz tylko dzięki rozszerzeniom, które są płatne. Warto wiedzieć, że nawet podstawowe zmiany, które byłyby dostępne w innych platformach, w OpenCart często wymagają instalacji dodatkowego modułu. Z drugiej strony, dostęp do najróżniejszych modułów sprawia, że przy odpowiedniej inwestycji sklep OpenCart to bardzo dobre rozwiązanie zarówno dla małych, jak i dużych sklepów. Nie inaczej jest w przypadku SEO dla OpenCart. Chociaż producent obiecuje, że sklep OpenCart jest stworzony z myślą o pozycjonowaniu, niestety możliwości podstawowej wersji sklepu tego nie potwierdzają. Aby skutecznie pozycjonować sklep OpenCart, niezbędne jest wykupienie rozszerzeń. Jakie funkcje w ten sposób uzyskamy i jak możemy ułatwić sobie SEO dla OpenCart?

 

Dlaczego widoczni?

Pozycjonujemy wszystkie platformy e-commerce

Prestashop, Shoper czy Magento - dla nas nie ma niemożliwego. Optymalizujemy strony zarówno na najpopularniejszych platformach e-commerce, jak i na autorskich platformach. Znamy od podszewki najpopularniejsze platformy, więc możesz nam powierzyć swój sklep internetowy. Wiemy, co robimy :)

Dlaczego widoczni?
1
Nie tylko budujemy widoczność i ruch, ale przede wszystkim sprzedaż dla Twojego sklepu
2
Nad Twoim sklepem pracuje dedykowany zespół specjalistów
3
Czerpiemy dane z najlepszych narzędzi analitycznych, żeby podejmować skuteczne decyzje
4
Działamy kompleksowo od audytu, poprzez SEO, po optymalizację konwersji
5
Mamy techniczną wiedzę - dlatego możemy optymalizować każdą platformę e-commerce
6
Łączymy SEO i UX, aby zwiększyć Twoje szanse na pozyskanie sprzedaży
widoczni 65 widoczni 71 widoczni 94 widoczni 76
SEO

Pozycjonowanie sklepu OpenCart - dostępne funkcje

OpenCart pozwala wdrożyć optymalizację SEO sklepu w prosty sposób. Warto wiedzieć, że na stronie OpenCart dostępne są bezpłatne poradniki, wyjaśniające krok po kroku jak wdrożyć zmiany potrzebne do pozycjonowania sklepu OpenCart i nie tylko. Wiele zmian można wykonać bezpośrednio w panelu, a do niektórych wymagane są rozszerzenia. Dużą zaletą jest API, dzięki któremu mamy więcej możliwości zmian na stronie niż tylko w oparciu o funkcje panelu administracyjnego. Na co zwróciliśmy uwagę w kontekście SEO dla OpenCart?

1

Generowanie mapy strony

Realizujesz SEO dla OpenCart? Z pewnością ucieszy Cię, że sitemapę wygenerujesz jednym kliknięciem. Po wygenerowaniu mapy wystarczy tylko dodać ją do Google Search console, aby usprawnić indeksowanie nowych podstron w Google. Im szybciej zaindeksujesz nowe podstrony, tym szybciej możesz rozpocząć pozycjonowanie ich.

2

Przyjazne adresy URL

Przyjazne adresy pod pozycjonowanie OpenCart nie są domyślnym ustawieniem. Aby je wdrożyć, należy wejść w panel administracyjny, odszukać ustawienia i w zakładce serwer zaznaczyć TAK przy SEO adresach URL. W skrócie oznacza to, że adresy URL będą czytelne i tym samym przyjazne nie tylko dla Google, ale również dla użytkowników. Warto więc to zrobić z uwagi na klientów. Sprawa komplikuje się, jeśli korzystasz z serwera opartego na Apache. Wtedy wymagana jest dodatkowa konfiguracja w pliku htaccess.

3

Łatwe wdrożenie SSL

Jeśli jeszcze nie korzystasz z certyfikatu bezpieczeństwa, na OpenCart wdrożysz go bez problemu. Skontaktuj się ze swoim hostingodawcą, być może hosting oferuje bezpłatne certyfikaty. Dodatkowo w panelu sklepu w ustawieniach serwera włącz zgodę na SSL. Na koniec jeszcze tylko pozostaje konfiguracja pliku config.php, gdzie należy opisać serwer i katalog jako HTTPS.

4

Wdrożenie przekierowań

Z jednej strony pozycjonowanie OpenCart jest prostsze, ponieważ mamy dostęp do pliku htaccess i możemy go swobodnie modyfikować. Z drugiej strony, ręczne wdrażanie przekierowań w tym pliku może być czasochłonne i żmudne. Dobra wiadomość dla specjalistów SEO - można skorzystać z rozszerzenia SEO Backpack, które ułatwi realizację przekierowań 301 i przyspieszy prace.

5

Linki kanoniczne

Pozycjonowanie OpenCart wymaga wdrożenia linków kanonicznych, aby uniknąć duplikacji. W tym wypadku sprawa jest prosta - trzeba wykupić odpowiednie rozszerzenie. Dzięki temu niwelujemy duplikację na stronach produktowych, kategoriach, wynikach wyszukiwania, sortowania i filtrowania. Minusem jest cena sięgająca nawet 100 zł, ale w zamian otrzymujemy nie tylko narzędzie, ale również możliwość kontaktu z supportem.

6

Optymalizacja metadanych

Optymalizację metadanych w pozycjonowaniu sklepu OpenCart przeprowadzisz bez problemu za pomocą wtyczek. Możesz np. skorzystać z wtyczek, które jako title ustawiają automatycznie nazwę produktu. To z pewnością ułatwi optymalizację sklepu z dużą liczbą produktów. Meta title i description możesz oczywiście ustawiać też ręcznie w panelu administracyjnym.

Zestawienie e-commerce

Największe zestawienie platform e-commerce

Planujesz założyć sklep internetowy i zastanawiasz się jaka platformę e-commerce wybrać? Oto przegląd 10 najpopularniejszych oprogramować dla e-sklepów w Polsce. Sprawdzamy, które z nich wypadają najlepiej pod kątem funkcjonalności SEO oraz dlaczego warto wybrać właśnie je.

Pod uwagę wzięliśmy czynniki takie jak:

  • ogólna liczba wdrożeń
  • kraj pochodzenia
  • typ oprogramowania
  • cenę
  • liczbę sklepów w Polsce
  • dostęp do kodu źródłowego

Ponadto wymieniliśmy po dwa plusy i minusy każdej z platform, aby ułatwić wybór tej najbardziej funkcjonalnej i dostosowanej do swojego biznesu...

Zobacz całe zestawienie
PRZEGLAD Platform ecommerce okladka 1

Klienci
Z nami będziesz w dobrym towarzystwie
Skala

Widoczni w liczbach

od 1999 roku w branży

Ponad 100 specjalistów

Ponad 440 opinii

100% polski kapitał

widoczni 24
widoczni 41

Historie sukcesów sklepów internetowych

Od 1999 roku realizujemy skuteczny marketing internetowy generujący zyski sklepów internetowych. Nasze kampanie finansują się same!

Szukasz skutecznej agencji SEO / ADS?

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej