20% zniżki na SEO i Google Ads do końca września!
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E Widoczni zespół crop
Pozycjonowanie sklepu OpenCart Skuteczne pozycjonowanie i optymalizacja SEO sklepów OpenCart
OpenCart SEO

Pozycjonowanie OpenCart

Optymalizacja i SEO dla e-sklepu

Realizujemy pozycjonowanie sklepu OpenCart. W ofercie mamy pozycjonowanie dla sklepów na każdej platformie e-commerce, również na dedykowanych platformach.

OpneCart to rozwiązanie typu open source, bezpłatne. Jednak w praktyce wysoką funkcjonalność platformy OpenCart uzyskasz tylko dzięki rozszerzeniom, które są płatne. Warto wiedzieć, że nawet podstawowe zmiany, które byłyby dostępne w innych platformach, w OpenCart często wymagają instalacji dodatkowego modułu. Z drugiej strony, dostęp do najróżniejszych modułów sprawia, że przy odpowiedniej inwestycji sklep OpenCart to bardzo dobre rozwiązanie zarówno dla małych, jak i dużych sklepów. Nie inaczej jest w przypadku SEO dla OpenCart. Chociaż producent obiecuje, że sklep OpenCart jest stworzony z myślą o pozycjonowaniu, niestety możliwości podstawowej wersji sklepu tego nie potwierdzają. Aby skutecznie pozycjonować sklep OpenCart, niezbędne jest wykupienie rozszerzeń. Jakie funkcje w ten sposób uzyskamy i jak możemy ułatwić sobie SEO dla OpenCart?

 

Dlaczego widoczni?

Pozycjonujemy wszystkie platformy e-commerce

Prestashop, Shoper czy Magento - dla nas nie ma niemożliwego. Optymalizujemy strony zarówno na najpopularniejszych platformach e-commerce, jak i na autorskich platformach. Znamy od podszewki najpopularniejsze platformy, więc możesz nam powierzyć swój sklep internetowy. Wiemy, co robimy :)

Dlaczego widoczni?
1
Nie tylko budujemy widoczność i ruch, ale przede wszystkim sprzedaż dla Twojego sklepu
2
Nad Twoim sklepem pracuje dedykowany zespół specjalistów
3
Czerpiemy dane z najlepszych narzędzi analitycznych, żeby podejmować skuteczne decyzje
4
Działamy kompleksowo od audytu, poprzez SEO, po optymalizację konwersji
5
Mamy techniczną wiedzę - dlatego możemy optymalizować każdą platformę e-commerce
6
Łączymy SEO i UX, aby zwiększyć Twoje szanse na pozyskanie sprzedaży
widoczni 65 widoczni 71 widoczni 94 widoczni 76
SEO

Pozycjonowanie sklepu OpenCart - dostępne funkcje

OpenCart pozwala wdrożyć optymalizację SEO sklepu w prosty sposób. Warto wiedzieć, że na stronie OpenCart dostępne są bezpłatne poradniki, wyjaśniające krok po kroku jak wdrożyć zmiany potrzebne do pozycjonowania sklepu OpenCart i nie tylko. Wiele zmian można wykonać bezpośrednio w panelu, a do niektórych wymagane są rozszerzenia. Dużą zaletą jest API, dzięki któremu mamy więcej możliwości zmian na stronie niż tylko w oparciu o funkcje panelu administracyjnego. Na co zwróciliśmy uwagę w kontekście SEO dla OpenCart?

1

Generowanie mapy strony

Realizujesz SEO dla OpenCart? Z pewnością ucieszy Cię, że sitemapę wygenerujesz jednym kliknięciem. Po wygenerowaniu mapy wystarczy tylko dodać ją do Google Search console, aby usprawnić indeksowanie nowych podstron w Google. Im szybciej zaindeksujesz nowe podstrony, tym szybciej możesz rozpocząć pozycjonowanie ich.

2

Przyjazne adresy URL

Przyjazne adresy pod pozycjonowanie OpenCart nie są domyślnym ustawieniem. Aby je wdrożyć, należy wejść w panel administracyjny, odszukać ustawienia i w zakładce serwer zaznaczyć TAK przy SEO adresach URL. W skrócie oznacza to, że adresy URL będą czytelne i tym samym przyjazne nie tylko dla Google, ale również dla użytkowników. Warto więc to zrobić z uwagi na klientów. Sprawa komplikuje się, jeśli korzystasz z serwera opartego na Apache. Wtedy wymagana jest dodatkowa konfiguracja w pliku htaccess.

3

Łatwe wdrożenie SSL

Jeśli jeszcze nie korzystasz z certyfikatu bezpieczeństwa, na OpenCart wdrożysz go bez problemu. Skontaktuj się ze swoim hostingodawcą, być może hosting oferuje bezpłatne certyfikaty. Dodatkowo w panelu sklepu w ustawieniach serwera włącz zgodę na SSL. Na koniec jeszcze tylko pozostaje konfiguracja pliku config.php, gdzie należy opisać serwer i katalog jako HTTPS.

4

Wdrożenie przekierowań

Z jednej strony pozycjonowanie OpenCart jest prostsze, ponieważ mamy dostęp do pliku htaccess i możemy go swobodnie modyfikować. Z drugiej strony, ręczne wdrażanie przekierowań w tym pliku może być czasochłonne i żmudne. Dobra wiadomość dla specjalistów SEO - można skorzystać z rozszerzenia SEO Backpack, które ułatwi realizację przekierowań 301 i przyspieszy prace.

5

Linki kanoniczne

Pozycjonowanie OpenCart wymaga wdrożenia linków kanonicznych, aby uniknąć duplikacji. W tym wypadku sprawa jest prosta - trzeba wykupić odpowiednie rozszerzenie. Dzięki temu niwelujemy duplikację na stronach produktowych, kategoriach, wynikach wyszukiwania, sortowania i filtrowania. Minusem jest cena sięgająca nawet 100 zł, ale w zamian otrzymujemy nie tylko narzędzie, ale również możliwość kontaktu z supportem.

6

Optymalizacja metadanych

Optymalizację metadanych w pozycjonowaniu sklepu OpenCart przeprowadzisz bez problemu za pomocą wtyczek. Możesz np. skorzystać z wtyczek, które jako title ustawiają automatycznie nazwę produktu. To z pewnością ułatwi optymalizację sklepu z dużą liczbą produktów. Meta title i description możesz oczywiście ustawiać też ręcznie w panelu administracyjnym.

Zestawienie e-commerce

Największe zestawienie platform e-commerce

Planujesz założyć sklep internetowy i zastanawiasz się jaka platformę e-commerce wybrać? Oto przegląd 10 najpopularniejszych oprogramować dla e-sklepów w Polsce. Sprawdzamy, które z nich wypadają najlepiej pod kątem funkcjonalności SEO oraz dlaczego warto wybrać właśnie je.

Pod uwagę wzięliśmy czynniki takie jak:

  • ogólna liczba wdrożeń
  • kraj pochodzenia
  • typ oprogramowania
  • cenę
  • liczbę sklepów w Polsce
  • dostęp do kodu źródłowego

Ponadto wymieniliśmy po dwa plusy i minusy każdej z platform, aby ułatwić wybór tej najbardziej funkcjonalnej i dostosowanej do swojego biznesu...

Zobacz całe zestawienie
PRZEGLAD Platform ecommerce okladka 1

Klienci - Sklepy Internetowe

Z nami będziesz w dobrym towarzystwie!

Skala

Widoczni w liczbach

470+

pozytywnych opinii w Google

1100+

obsługiwanych klientów

100+

specjalistów marketingu
internetowego

20+
lat na rynku

widoczni 24
widoczni 41

Historie sukcesów sklepów internetowych

Od 1999 roku realizujemy skuteczny marketing internetowy generujący zyski sklepów internetowych. Nasze kampanie finansują się same!

Szukasz skutecznej agencji SEO / ADS?

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej