Jak wybrać firmę do pozycjonowania? Sprawdź wskazówki

Jak wybrac firme do pozycjonowania Sprawdz wskazowki

Wybór firmy do pozycjonowania strony w dużej mierze warunkuje szanse na wygenerowanie dobrych efektów i zbudowanie skutecznej strategii SEO. Nie każdy przedsiębiorca wie jednak, jak wybrać firmę do pozycjonowania i gdzie zrobić pozycjonowanie swojej strony www. Sprawdźmy, na jakie elementy zwrócić uwagę, podejmując decyzję o współpracy z firmą do pozycjonowania.


Gdzie zrobić pozycjonowanie?

Gdzie zrobić pozycjonowanie i jaką firmę wybrać? Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie agencji SEO, która specjalizuje się w pozycjonowaniu stron i sklepów internetowych. Jeśli prowadzisz sklep internetowy i to jego chcesz wypozycjonować, to poszukaj agencji e-commerce, która specjalizuje się w pozycjonowaniu sklepów. Najlepiej unikać firm, które oferują zbyt szeroki katalog usług. Agencja, która proponuje zarówno marketing online, jak i offline, może się nie sprawdzić.

Sprawdź, na czym polega pozycjonowanie.


Specjalistyczna firma do pozycjonowania - dlaczego warto ją wybrać?

Dlaczego wybór agencji SEO to najlepsze rozwiązania do pozycjonowania stron? Ponieważ dzięki współpracy z firmą do pozycjonowania:

 • zyskujesz dostęp do specjalistycznych narzędzi, których zakup jest nieopłacalny dla poszczególnych firm,
 • masz pewność specjalistycznej wiedzy,
 • ograniczasz ryzyko błędów w pozycjonowaniu i konieczności ich późniejszego odrabiania oraz nadrabiania utraconych wyników,
 • ograniczysz koszty (współpraca z agencją SEO jest tańsza niż tworzenie własnego działu SEO),
 • dostajesz edukację o marketingu internetowym w cenie,
 • Twoją stronę ocenią specjaliści i zaplanują skuteczną strategię SEO dopasowaną do Twoich potrzeb, oczekiwań oraz grupy odbiorców,
 • nie tracisz czasu na samodzielne pozycjonowanie strony, które jest trudne i czasochłonne, a ponadto wymaga specjalistycznej wiedzy.


Jak znaleźć firmę do pozycjonowania?

Nie wiesz, gdzie zrobić pozycjonowanie i gdzie szukać sprawdzonej firmy? Skorzystaj z wyszukiwarki Google i oddzielnie wpisz takie frazy jak pozycjonowanie strony + nazwa miasta, pozycjonowanie sklepu oraz agencja SEO + nazwa miasta. W odpowiedzi otrzymasz listę agencji SEO, które są najlepiej wypozycjonowane na powyższe frazy. Przeszukaj wyniki w top10 Google i odwiedź każdą ze stron. Możesz skorzystać z formularza kontaktowego i poprosić o ofertę skierowaną do Twojej strony. W ten sposób porównasz zakres prac poszczególnych agencji oraz warunki cenowe. Jeśli dana agencja znajduje się na wysokich pozycjach w wyszukiwarce, to skutecznie pozycjonuje swoją stronę. Takie same efekty może uzyskać dla Twojej strony lub sklepu. Możesz także skorzystać z poleceń - być może ktoś z Twoich znajomych lub firm partnerskich korzystał z usług pozycjonowania sklepu czy strony i uzyskał satysfakcjonujące efekty?


Jak wybrać firmę do pozycjonowania? 8 praktycznych wskazówek

Jakie elementy wziąć pod uwagę, wybierając firmę do pozycjonowania? Gdzie pozycjonować stronę lub sklep? Sprawdź nasze wskazówki.


1. Gdzie pozycjonować stronę? Czas trwania umowy a wybór agencji SEO

Gdzie pozycjonować stronę i jak wybrać firmę do pozycjonowania? Zanim podpiszesz umowę, sprawdź czas jej trwania oraz opcje rozwiązania. Niektóre agencje SEO proponują trzymiesięczny okres wypowiedzenia, co nie jest dla Ciebie korzystne. Najlepszym rozwiązaniem, kompromisowym dla obu stron, jest umowa na czas nieokreślony, którą można rozwiązać na skutek miesięcznego wypowiedzenia.


2. Jak wybrać firmę do pozycjonowania strony? Zespół projektowy

Jak wybrać firmę do pozycjonowania strony? W procesie negocjacji warunków dowiedz się, jak wygląda współpraca i ile osób będzie pracowało nad Twoim projektem. Jedna osoba nie jest w stanie dobrze zrealizować rozbudowanej kampanii SEO. W najlepszych agencjach do pozycjonowania na sukces klienta pracuje cały zespół projektowy złożony z kilku osób. W jego skład zazwyczaj wchodzą:

 • specjalista Customer Success,
 • specjalista SEO,
 • specjalista ds. content marketingu,
 • specjalista ds SEO off-site,
 • specjalista ds. optymalizacji konwersji.

Tak rozbudowany zespół jest w stanie realizować strategię. Każda osoba odpowiada za pewien element pozycjonowania, co sprawia, że jest ekspertem w swojej dziedzinie.

Zobacz, jak przygotować się do działań SEO.


3. Jak wybrać firmę do pozycjonowania? Czy cena ma znaczenie?

Dla wielu przedsiębiorców cena usług SEO będzie miała duże znaczenie w procesie podejmowania decyzji. Czy to słuszna strategia? Niekoniecznie. Tanie usługi pozycjonowania stron zazwyczaj oznaczają, że na stronie wykonanych zostanie mniej działań, a to może sprawić, że nie osiągniesz założonych efektów lub osiągniesz je w późniejszym terminie. Niska cena nie jest dobrym wyznacznikiem w procesie wyboru firmy do pozycjonowania stron. Pamiętaj, że SEO to inwestycja, która zwróci się prędzej czy później i pozwoli Ci pozyskiwać więcej klientów w tym samym budżecie. Wybieraj rozsądnie - zwracaj uwagę nie tylko na cenę, ale także na inne elementy.


4. Gdzie pozycjonować stronę? Kontakt z agencją SEO

Jak wybrać firmę do pozycjonowania strony lub sklepu? Zwróć uwagę na sprawny kontakt ze specjalistami z agencji SEO. Czy odpowiadają na wiadomości, czy oddzwaniają, jeśli nie mogą rozmawiać? Czy masz możliwość spotkania online z opiekunem? Jak wygląda kontakt z agencją na etapie negocjacji umowy i ustalania szczegółów współpracy? To ważne aspekty, które wpływają na Twój komfort i satysfakcję z usług, z których korzystasz. Czy raporty są omawiane przez specjalistę, czy tylko wysyłane mailowo? Czy w każdej chwili możesz skontaktować się z opiekunem i poprosić o wyjaśnienie kwestii, których nie rozumiesz? Czy za kontakt odpowiada jedna osoba, czy więcej? Zadaj te wszystkie pytania, by mieć pewność, że wybrałeś agencję, która stawia na partnerskie relacje i satysfakcję klientów.


5. Jak wybrać firmę do pozycjonowania? Raportowanie działań

Jak wybrać firmę do pozycjonowania i na co zwrócić uwagę? Dowiedz się, jak w danej agencji SEO wygląda proces raportowania działań. Czy będziesz otrzymywał raporty o uzyskiwanych efektach oraz wykonanych pracach, a jeśli tak, to w jakich odstępach czasu. Zapytaj, czy raporty będą omawiane w trakcie spotkań online, czy też jedynie wysyłane na Twój adres mailowy. Najlepsze agencje SEO wyjaśniają klientom szczegóły i wskazują, które elementy strategii mają największe znaczenie. W ten sposób dokładnie wiesz, jakie prace zostały wykonane i na jakie wyniki się przełożyły.

Dowiedz się, jak monitorować efekty SEO.


6. Gdzie zrobić pozycjonowanie strony? Opinie o agencji

Opinie o agencji to jeden z kluczowych aspektów, które powinieneś wziąć pod uwagę, decydując, gdzie zrobić pozycjonowanie strony. Najpierw poszukaj zestawień agencji, a następnie poszukaj ich referencji. Znajdziesz je zarówno na stronach konkretnych firm do pozycjonowania, jak i w wizytówkach Google Moja Firma czy na portalu Clutch. Zrzesza on agencje kreatywne oraz freelancerów i zbiera rzetelne i sprawdzone opinie o usługach od realnych klientów. Duża liczba zadowolonych klientów zwiększa szansę, że i Ty będziesz usatysfakcjonowany z poziomu świadczonych usług. Pamiętaj, że możesz znaleźć także negatywne opinie - żadna firma ich nie uniknie (pewnie sam o tym wiesz). Warto samodzielnie skontaktować się z konkretną agencją i wyrobić sobie swoją własną opinię. Istotne elementy, takie jak kontakt czy nastawienie, będą widoczne już na etapie wstępnych rozmów i negocjowania warunków.


7. Jak znaleźć firmę do pozycjonowania? Oczekiwane efekty a wybór agencji SEO

Najlepsze agencje SEO w Polsce nie obiecują klientom gruszek na wierzbie, tylko realne efekty. Wyniki pozycjonowania zależą od wielu czynników, w tym od działań konkurencji, sytuacji na rynku czy popularności danej branży. Zazwyczaj na realne efekty w postaci wzrostu sprzedaży trzeba poczekać - od pół roku do nawet kilkunastu miesięcy. Warto jednak być cierpliwym - pozycjonowanie to inwestycja długoterminowa. Z czasem będziesz pozyskiwał coraz więcej klientów z bezpłatnych wyników wyszukiwania w tym samym budżecie. Oznacza to, że koszt pozyskania pojedynczego klienta z SEO systematycznie maleje. Jak wybrać firmę do pozycjonowania? Szukaj takich agencji, które realnie oceniają możliwe efekty i wprost mówią, że po 3 miesiącach nie można spodziewać się wzrostu konwersji o 50%.

Sprawdź, co wpływa na pozycjonowanie strony.


8. Gdzie zrobić pozycjonowanie sklepu? Portfolio klientów i historie sukcesu

Nie wiesz, gdzie zrobić pozycjonowanie strony i jak wybrać firmę do pozycjonowania? Zanim podpiszesz umowę, dowiedz się, czy dana agencja ma wśród swoich klientów firmy z Twojej branży. Jeśli tak, poproś o przesłanie historii sukcesu firmy z Twojej branży. Dowiesz się dzięki temu, jaka była jego wyjściowa sytuacja, jakie prace zostały wykonane i jakie sukcesy osiągnął. Być może za pośrednictwem agencji uda Ci się pozyskać kontakt do klienta i dowiedzieć się, jak wygląda współpraca “od środka” Warto również śledzić blogi agencji SEO. Wiele z nich chwali się efektami swoich klientów i opisuje historie sukcesu firm z różnych branż.


Jak wybrać firmę do pozycjonowania? Podsumowanie

Wybór firmy do pozycjonowania oraz decyzja, gdzie zrobić pozycjonowanie, może przyprawić o ból głowy. Skorzystaj z naszych wskazówek i poszukaj najlepszej agencji SEO w wyszukiwarce Google. W bezpłatnych wynikach znajdziesz agencje, które skutecznie pozycjonują swoje usługi i mają szerokie grono klientów z różnych branż. W procesie negocjacji dowiedz się, na jakie warunki możesz liczyć. Weź pod uwagę nie tylko cenę, ale także zakres usług, okres wypowiedzenia, wielkość zespołu projektowego i warunki raportowania. W ten sposób poznasz najważniejsze informacje o agencji i będziesz mógł podjąć przemyślaną decyzję. Ta zaowocuje skuteczną strategią SEO przygotowaną przez ekspertów z zakresu pozycjonowania.

 

Zobacz również:

 

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Zawodową karierę zaczynała od dziennikarstwa sportowego, by następnie trafić do agencji widoczni i tworzyć treści dla klientów. Od 2018 roku przeszła drogą od juniora do stanowiska Content Managerki. Obecnie planuje i koordynuje proces tworzenia merytorycznych treści o digital marketingu na blogu widoczni, szuka nowych pomysłów na treści i usprawnienia. Tworzy artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego – m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads, optymalizacji konwersji oraz UX. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Neil'a Patela). W swojej pracy wykorzystuje szereg narzędzi marketingowych, takich jak: Planer słów kluczowych, Ahrefs, Surfer, Senuto, Semstorm, a ChatGPT powoli przestaje mieć przed nią tajemnice. Swoje treści publikuje nie tylko na blogu widocznych, ale także w branżowych magazynach, np. Nowa Sprzedaż, E-commerce & Digital Marketing, Online Marketing.

Jest trenerką Akademii Widoczni, w ramach której realizuje szkolenia z zakresu zastosowania sztucznej inteligencji w content marketingu. Uczy, jak z powodzeniem wykorzystywać ChatGPT i inne narzędzia AI do tworzenia treści, by zwiększyć wydajność content marketingu bez utraty jakości i zaufania klientów.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak wybrać firmę do pozycjonowania? Sprawdź wskazówki

Średnia ocen użytkowników4.88 na podstawie 124 głosów

UDOSTĘPNIJ