Co to jest konwersja?

autor: Adrianna Nowak

Konwersja celu - definicja

Terminem konwersji nazywamy każdą realizację konkretnego działania (określonego jako cel) przez użytkownika. W zależności od przyjętej strategii, konwersja może być równoznaczna z:

  • wysłaniem formularza,
  • założeniem konta na portalu,
  • dokonaniem zakupu w sklepie,
  • zapisaniem się do newslettera,
  • wysłaniem e-maila,
  • kliknięciem w numer telefonu,
  • przebywaniem w witrynie przez określony czas.

W przypadku tego zagadnienia warto także poruszyć kwestię współczynnika konwersji. Jest on niczym innym, jak odsetkiem wszystkich użytkowników odwiedzających witrynę, którzy wykonali określone w celach działanie.

Otrzymany z prostej proporcji wynik może być wskazówką co do opłacalności konkretnych działań, np. zamieszczania płatnej reklamy w wyszukiwarkach. Współczynnik konwersji zależy od wielu różnych czynników, wśród których najważniejszymi są: zgodność treści strony z zapytaniem użytkownika, jej funkcjonalność, oprawa graficzna czy zastosowane środki bezpieczeństwa (np. wdrożony/niewdrożony certyfikat SSL).

Autor

Wojciech Władziński - Head of SEO, SEOgroup

wojciech wlaDZINSKI SEO GROUP

Autor
adrianna nowak widoczni
Adrianna Nowak

Specjalista ds. marketingu internetowego. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocja treści w sieci oraz kontakt z mediami i blogosferą.

W swojej pracy najbardziej lubi nawiązywanie relacji z twórcami internetowymi, portalami oraz ekspertami z branży, którym bliskie jest nasze podejście do marketingu internetowego. Cieszy ją, gdy blogerzy doceniają nasze działania i z chęcią dzielą się naszymi treściami. Rosnąca liczba pozytywnych komentarzy na naszym blogu daje jej poczucie, że to, co robi ma sens i wartość dla innych.

Godziny pracy spędzone przed komputerem Adrianna równoważy spędzając czas aktywnie na rowerze, czy rolkach. Jako absolwentka filmoznawstwa i kultury mediów, jest wielką miłośniczką kina.

Autor
Oceń ten artykuł
Co to jest konwersja?
Średnia ocen użytkowników 4.95 na podstawie 147 głosów
Wyślij Zapytanie
Bezpłatna konsultacja SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji?
Wyślij zapytanie - umówimy się na BEZPŁATNĄ konsultacje SEO i prześlemy DOBRĄ ofertę


Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO