Co to są lokalne wyniki wyszukiwania?

autor: Adrianna Nowak

Optymalizacja lokalnych wyników wyszukiwania - definicja

Lokalne wyniki Google otrzymujemy wyszukując frazy związane z konkretną lokalizacją np. “sklep rowerowy warszawa”, “dentysta kraków ruczaj” czy “trener personalny poznań”. Wpisując tego typu frazy oprócz typowych wyników wyszukiwania wyświetlana jest również mapa Google z zaznaczonymi powiązanymi wynikami.

Dla każdej firmy działającej lokalnie wizytówka Google Moja Firma jest absolutnym "must-have" - to właśnie dzięki niej Twoja firma może być zweryfikowana i oznaczona na mapach Google. Tutaj właściwa nazwa, wartościowy opis, odnośnik do strony internetowej, zdjęcia i dobre opinie to klucz do sukcesu. Nie można zapominać o samej stronie internetowej, gdzie koniecznie należy podać fizyczny adres oznaczony za pomocą danych strukturalnych (standard schema). Pozycjonując stronę na konkretne osiedle czy województwo - również warto podać taką informację.

Autor

Klaudia Feliksik, Specjalistka SEO, Delante

 

klaudia f delante

Autor
adrianna nowak widoczni
Adrianna Nowak

Specjalista ds. marketingu internetowego. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocja treści w sieci oraz kontakt z mediami i blogosferą.

W swojej pracy najbardziej lubi nawiązywanie relacji z twórcami internetowymi, portalami oraz ekspertami z branży, którym bliskie jest nasze podejście do marketingu internetowego. Cieszy ją, gdy blogerzy doceniają nasze działania i z chęcią dzielą się naszymi treściami. Rosnąca liczba pozytywnych komentarzy na naszym blogu daje jej poczucie, że to, co robi ma sens i wartość dla innych.

Godziny pracy spędzone przed komputerem Adrianna równoważy spędzając czas aktywnie na rowerze, czy rolkach. Jako absolwentka filmoznawstwa i kultury mediów, jest wielką miłośniczką kina.

Autor
Oceń ten artykuł
Co to są lokalne wyniki wyszukiwania?
Średnia ocen użytkowników 4.95 na podstawie 147 głosów
Wyślij Zapytanie
Bezpłatna konsultacja SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji?
Wyślij zapytanie - umówimy się na BEZPŁATNĄ konsultacje SEO i prześlemy DOBRĄ ofertę


Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO