Twoja sprzedaż nie zachwyca? Zamów skuteczną strategię digital i nabierz rozpędu w biznesie!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E widoczni 221
Czy w pozycjonowaniu branża ma znaczenie?

Na pozycjonowanie decydują się właściciele najróżniejszych stron od lokalnych biznesów, poprzez ogólnopolskie strony oferujące usługi, aż po różnego typu sklepy internetowe. Czy którymś z tych stron będzie łatwiej dotrzeć na pierwszą stronę wyników wyszukiwania Google? Czy branża ma wpływ na efektywność SEO?

 

Zobacz video

Czy branża w pozycjonowaniu ma znaczenie?

Czas pozycjonowania strony

Są branże i firmy, które już od dawna korzystają z pozycjonowania stron. Mają one przewagę nad stronami, które dopiero rozpoczęły pozycjonowanie. Wypracowane pozycje są silne, a autorytet takich stron w ocenie Google jest znacznie wyższy niż strony, która dopiero pojawiła się w internecie.

 

Wielkość konkurencji w SEO

Inną kwestią jest konkurencyjność branży. Jeśli w branży jest dużo firm z podobną ofertą pozycjonowanie będzie trudniejsze. Jeśli branża jest niszowa, a konkurencja niska, pozycjonowanie jest łatwe, ale wyzwaniem jest dotarcie do użytkowników. W przypadku innowacyjnych usług i produktów, trzeba ocenić, jak mogliby szukać ich użytkownicy, którzy nie wiedzą o ich istnieniu. Więc chociaż pozycjonowanie jest łatwe, pozyskanie klienta jest wyzwaniem. W przypadku wysoko konkurencyjnych branż często mamy do czynienia z popularnymi produktami i ofertami, a użytkownik - potencjalny klienta - jest nam dobrze znany.

 

Czy w każdej branży opłaca się pozycjonowanie?

Pozycjonowanie trudno zamknąć w jednej wąskiej definicji, bo w zależności od potrzeb może obejmować różne działania, prowadzone z różną intensywnością. Dzięki temu każda firma może skorzystać na pozycjonowaniu stron na miarę swoich potrzeb i możliwości. Różnice będą polegały na czasie oczekiwania na efekty oraz na kosztach pozycjonowania.

 

BlogItem