Uwaga, oszuści podszywają się pod agencje na platformach społecznościowych!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E widoczni 221
Co to jest pozycjonowanie?

Internet to miejsce, w którym konkurencja w branży jest szczególnie odczuwalna. Klient ma wybór pośród tysięcy i milionów podobnych stron i sklepów internetowych. Jednak...wcale z niego nie korzysta, a najchętniej odwiedza strony z pierwszej strony wyników wyszukiwania Google. Aby się tam znaleźć, konieczna jest inwestycja w pozycjonowanie stron. Na czym polega pozycjonowanie stron i jakie efekty przynosi? Opowiada nasz starszy pozycjoner Przemysław Michałek.

 

Zobacz film

Co to jest pozycjonowanie stron?

Pozycjonowanie - rodzaje użytkowników w Google

Pozycjonowanie stron to szereg działań, które mają na celu poprawę widoczności serwisu w wyszukiwarce Google. Użytkowników, którzy wyszukują Twoją firmę w sieci można podzielić na dwie grupy:

  • Ci, którzy już wcześniej korzystali z Twoich usług/produktów i są świadomi istnienia Twojej marki. Tacy użytkownicy wpisują frazę zawierającą np. nazwę firmy, adres, nazwisko właściciela itp. 
  • Ci którzy jeszcze do tej pory nie korzystali z Twoich usług/produktów. Tacy użytkownicy pisują w Google ogólne zapytania np. tani szewc w Poznaniu, usługi szewskie Poznań.

Zadaniem pozycjonowania jest sprawić, aby dana strona wyświetlała się jak najwyżej w wyszukiwarce na wybrane frazy. 

 

Korzyści z pozycjonowania

Podstawową korzyścią lepszej widoczności naszej strony w wyszukiwarce Google zwiększona liczba wejść na stronę, a tym samym szansa na pozyskanie nowych klientów. 

Pozycjonerzy pracujący nad optymalizacją Twojej strony przeprowadzają także profilowane lingwistyczne, podczas którego dobierane są odpowiednie słowa kluczowe. Służą do tego profesjonalne narzędzia SEO, które pokazują jakie frazy są najpopularniejsze wśród użytkowników. Jeśli prowadzimy sprzedaż stacjonarną i zależy nam na klientach z konkretnej lokalizacji, wybieramy frazy np. z nazwą miejscowości, dzielnicy, czy województwa.

Inwestycja w pozycjonowanie to także niski koszt dotarcia do klienta, a także możliwość analizowania wyników na bieżąco. 

 

Jak długo trwa pozycjonowanie?

Pozycjonowanie stron www to proces długofalowy, dlatego na efekty trzeba trochę poczekać. Czas oczekiwania jest zależy od wielu czynników m.in: 

  • wielkości serwisu
  • branży
  • konkurencji

Warto dodać, że raz wypracowane efekty utrzymują się długo i systematycznie przynoszą rezultaty. W przeciwieństwie do reklam Google Ads, które zaraz po zakończeniu kampanii znikają z wyszukiwarki, pozycjonowanie jest usługą ciągłą. Niezbędna jest jednak stała praca i działania, tak aby regularnie aktualizować i optymalizować serwis www. 

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj nasz artykuł, w którym kompleksowo wyjaśniamy, od czego zależy czas potrzebny na wypracowanie efektów SEO.

 

BlogItem