Twoja sprzedaż nie zachwyca? Zamów skuteczną strategię digital i nabierz rozpędu w biznesie!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E widoczni 221
Czym się różni linkowanie wewnętrzne od zewnętrznego?

W raporcie od swojej agencji dostajesz informacje o linkach zewnętrznych , o linkach wewnętrznych , ale co to właściwie oznacza? Podpowiemy tylko tyle, że różnica jest kolosalna! Resztę wyjaśni Przemysław Michałek - starszy pozycjoner w agencji widoczni.

Zobacz, co na ten temat sądzi nasz ekspert!

 

Zobacz video

Czym się różni linkowanie wewnętrzne od zewnętrznego?

Linkowanie wewnętrzne - co to jest?

Różnica między linkowaniem wewnętrznym a zewnętrznym jest całkiem spora. Linkowanie wewnętrzne to dodawanie odnośników (linków) do innych podstron w danej domenie. Na przykład na podstronie z ofertą można dodać odnośnik do podstrony z kontaktem lub do podstrony "O firmie".

Bardzo częstą praktyką w przypadku sklepów internetowych jest linkowanie na stronie produktowej do innych podobnych produktów.

 

Linkowanie zewnętrzne - rodzaje

Linkowanie zewnętrzne jest to również dodawanie odnośników (linków), ale w tym przypadku do innych serwisów niż nasza strona internetowa. Mogą to być na przykład linki do mediów społecznościowych (Facebook, Instagram itp.) lub jak to często się zdarza na stronach sklepów internetowych  - odnośniki do stron producentów danego produktu. 

Linkowanie możemy rozróżnić jeszcze na dwa rodzaje:

  • linkowanie przychodzące (linki przychodzące do mojej domeny)
  • linkowanie wychodzące (linki wychodzące z mojej domeny)

O linkowanie przychodzące warto zadbać szczególnie z tego względu, że jest to jeden z najważniejszych czynników rankingowych Google, od którego może zależeć widoczność naszej strony w wynikach wyszukiwania.

 

Gdzie sprawdzić linki prowadzące do strony?

Aby sprawdzić, skąd pochodzą linki prowadzące do naszej strony można skorzystać z szeregu narzędzi np. Google Search Console, Ahrefs, Majestic. Te dwa ostatnie są płatnymi narzędziami, ale posiadają szereg dodatkowych funkcjonalności takich jak: pozyskiwanie dodatkowych danych o stronie.

 

Konkurencja depcze Ci po piętach?

Umów bezpłatne konsultacje z ekspertem digital i wrzucić piąty bieg w biznesie.