Twoja sprzedaż nie zachwyca? Zamów skuteczną strategię digital i nabierz rozpędu w biznesie!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E widoczni 221
Jak sprawdzić, czy moja strona jest wypozycjonowana w Google?

Prowadzisz stronę internetową, ale zastanawiasz się, czy jest widoczna w Google? Jeżeli na Twojej witrynie były prowadzone działania SEO bardzo możliwe, że jest ona wypozycjonowana. Możesz sprawdzić samodzielnie widoczność swojej strony wpisując w wyszukiwarkę odpowiednie frazy. Jakie? Porad udziela nasz ekspert od pozycjonowania, Przemysław Michałek.

 

Zobacz film

Jak sprawdzić, czy moja strona jest wypozycjonowana?

Pozycjonowanie w Google - od czego zależy?

Jeśli chcesz sprawdzić, czy Twoja strona www znajduje się w wyszukiwarce Google, wystarczy do tego kilka działań. Na początek wybierz frazy zawierające np. nazwę firmy, lokalizację, nazwę produktu, czy usługi z naszej oferty (np. szewc poznań, usługi szewskie jeżyce) i wpisać tę frazę w Google. To pozwoli ocenić, czy nasza witryna jest widoczna w wynikach wyszukiwania. 

Jeśli strona internetowa naszej firmy pojawi się na pierwsze, drugiej lub trzeciej pozycji, oznacza to, że strona jest pozycjonowania.

 

Wielkość firmy a widoczność w Google

Pozycjonowanie małego lokalnego biznesu przynosi efekty już po kilku miesiącach. Zwiększają się odwiedziny na stronie a także rośnie sama sprzedaż. Sprawa zaczyna się komplikować w przypadku bardzo dużych przedsiębiorstw, znanych sklepów internetowych, gdzie tych zapytań w Google jest bardzo wiele. 

W takim przypadku dobrze jest skorzystać ze specjalistycznych narzędzi, które pozwolą ocenić naszą widoczność w wyszukiwarce internetowej. Większość z nich jest płatna, ale dostępne są także wersje bezpłatne. Narzędzia te pozwalają sprawdzić, jak wysoko w Google jest nasza firma na określone słowa kluczowe.

 

Konkurencja depcze Ci po piętach?

Umów bezpłatne konsultacje z ekspertem digital i wrzuć piąty bieg w biznesie.