688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E widoczni 221
Pozycjonowanie sklepu pytania

Pozycjonowanie sklepu internetowego najczęściej zadawane pytania

Na podstawie naszych dotychczasowych doświadczeń w zakresie procesu optymalizacji i pozycjonowania sklepu internetowego przygotowaliśmy zestaw pytań, które najczęściej zadają nam Klienci.

Dlaczego warto wybrać usługę skierowaną do sklepów internetowych?

Czy dajecie gwarancję efektu pozycjonowania?

Czy pozycjonowanie jest ryzykowne dla mojego sklepu?

Pozycjonowanie sklepu internetowego jest usługą uwzględniającą nie tylko wymagania Google, ale przede wszystkim potrzeby klientów. Jest to działanie skupione na pozyskiwaniu sprzedaży online, dlatego obejmuje cały kompleks działań od optymalizacji technicznej po budowę wizerunku w sieci. Podczas gdy prosta strona lokalnej firmy może liczyć na efekty pozycjonowania w wyniku podstawowej optymalizacji, sklep internetowy wymaga także intensywnych prac nad treścią, optymalizacją i budową wizerunku.

Pozycjonowanie to inwestycja długoterminowa. Pierwsze efekty pojawiają się zwykle po kilku miesiącach od rozpoczęcia działań. Czas zależy m.in. od branży, od opłacanego zakresu usług (im większy pakiet tym szybciej można oczekiwać efektów), a także od czynników zewnętrznych – zmian w algorytmie Google, sytuacji na rynku oraz zainteresowania klientów ofertą.

Nieumiejętne pozycjonowanie sklepu internetowego naraża stronę na całkowite wypadnięcie z wyników wyszukiwania Google – nie z pierwsze strony, ale z całej wyszukiwarki. Aby tego uniknąć warto podjąć współpracę z ekspertami, którzy dysponują specjalistycznymi narzędziami, wiedzą i doświadczeniem. Pozycjonowanie, które realizowane jest w naturalny, regularny sposób, nie stanowi zagrożenia dla Twojego sklepu internetowego.

Dlaczego muszę płacić zanim zobaczę efekty?

Pozycjonowanie zaczyna się od prac analitycznych, opracowania strategii i przygotowania zaleceń optymalizacyjnych. Ten etap prac nie przynosi efektów, ale pozwala rozpocząć pozycjonowanie. Na efekty musisz poczekać. Jeśli firma obiecuje efekty w ciągu miesiąca czy kilku tygodni, istnieje ryzyko, że wypracowuje je w nieuczciwy, ryzykowny dla Ciebie sposób. Tak pozyskane efekty zwykle są krótkotrwałe. Natomiast regularne prace i cierpliwość zbudują nie tylko wysokie pozycje dla Twojego sklepu, ale przede wszystkim rosnącą sprzedaż.

Historie sukcesu
widoczni 226

Dlaczego nie prowadzicie rozliczania się za frazy?

Wiele agencji stosuje model rozliczania się za pozycje na kilka wybranych słów kluczowych. Zwykle kuszą klientów hasłami typu – płacisz tylko za frazy w top 10. Szanujemy zarówno swoją pracę, jak i interesy naszych klientów, dlatego nasza oferta tak nie wygląda. Działamy długoterminowo w oparciu o indywidualną strategię. Pozycjonowanie w abonamencie jest rozwiązaniem dużo bardziej przejrzystym i uczciwym. Naszym celem nie jest pozyskanie dla Ciebie wysokiej pozycji na kilka fraz, ale uzyskanie ruchu z wyszukiwarki, który generuje sprzedaż.

 

Kiedy zobaczę efekty pozycjonowania sklepu?

Pierwsze efekty pozycjonowania mogą się pojawić w ciągu kilku miesięcy. Początkowo będzie to większa widoczność strony w top 10, większa liczba odwiedzin, a docelowo rosnąca liczba konwersji. Pozycjonowanie wymaga cierpliwości, gdyż efekty nie przychodzą z dnia na dzień, także dlatego że zależą one nie tylko od naszej pracy, ale również od czynników zewnętrznych. Czy warto czekać? Tak, ponieważ Twoje koszty związane z pozycjonowanie nie będą rosnąć, natomiast zyski – tak.

 

 

Czym różnicie się od konkurencji?

Za frazy czy abonament? Pozycjonowanie w widoczni.com

Nasze podejście do pozycjonowania sklepów internetowych znacznie wykracza poza standardowy zakres tej usługi. Nie skupiamy się na jak najszybszym pozyskaniu wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania dla Twojego sklepu.

Naszym celem jest wygenerowanie sprzedaży w Twoim sklepie. Aby tak się stało, musimy działań w oparciu o długoterminową strategię i robić znacznie więcej niż inni pozycjonerzy. Dlatego elementem naszej usługi opartej o miesięczne rozliczanie abonamentowe są także takie działania jak optymalizacja konwersji, content marketing, budowa wizerunku, social media marketing i wiele innych.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej