Twoja sprzedaż nie zachwyca? Zamów skuteczną strategię digital i nabierz rozpędu w biznesie!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E widoczni 221
Jak sprawdzić zaindeksowanie strony internetowej w Google?

Zanim rozpoczniemy pozycjonowanie Twojej strony, sprawdzimy, czy w ogóle jest zaindeksowania. To znaczy, czy w ogóle jest dostępna w Google. Nie masz pewności, czy Twoja strona jest zaindeksowana? Wykorzystaj nasze wskazówki!

 

Sprawdź zaindeksowanie strony w Google

Obecność strony w Google najłatwiej sprawdzisz z wykorzystaniem wyszukiwarki Google. Wpisz nazwę swojej marki lub firmy i sprawdź, czy w top 10 wyświetli się strona główna. Możesz również analizować indeksowanie wszystkich podstron witryny, korzystając z komendy site:adres-twojej-strony.pl. Wpisując adres swojej strony z komendą site: otrzymujesz widok wszystkich zaindeksowanych podstron witryny. Upewnij się, że jest ich jak najwięcej.

Do sprawdzenia zaindeksowania możesz także użyć narzędzi, ale ma to sens wtedy, gdy rzeczywiście planujesz samodzielnie np. rozwiązywać problemy z indeksowaniem.

 

Zobacz film

Jak sprawdzić zaindeksowanie strony w Google?

Indeksowanie strony - Google Search Console

Bezpłatne narzędzie, które umożliwi Ci sprawdzenie zaindeksowania strony, to Google Search Console. Możesz tam nie tylko sprawdzić, ile podstron robot Google już zaindeksował, ale także jakie ewentualnie problemy napotkał.

Warto mieć na uwadze, że indeksowanie strony to nie pozycjonowanie, więc nie jest równoznaczne z tym, że strona wyświetli się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania.

 

Podstawy SEO - przekierowanie strony

Podstawowym krokiem w pozycjonowaniu strony jest ustawienie przekierowań z różnych na jedną wersję domeny. Powinniśmy zdecydować, czy chcemy posługiwać się adresem z www czy bez www, a w przypadku certyfikatu bezpieczeństwa - przekierować wersję http na https.

Przekierowania opisane powyżej znane są pod nazwą przekierowań 301. Ustawiamy je na serwerze, ale czasami można je wdrożyć z poziomu panelu zarządzania stroną lub sklepem.