Jak pozycjonować stronę w Bing? Przewodnik dla początkujących

Jak pozycjonowac strone w Bing Przewodnik dla poczatkujacych
Spis treści

• Pozycjonowanie Bing - dlaczego warto?

• Jak działa algorytm Bing? Charakterystyczne cechy

• Jak pozycjonować stronę w Bing? SEO na stronie

• Techniczne SEO dla stron w Bing

• SEO off-site w pozycjonowaniu w Bing

• Jak pozycjonować stronę w Bing? Dodatkowe wskazówki

• Narzędzia od Bing wspierające proces pozycjonowania

• Podsumowanie

Pojawienie się ChatGPT w wyszukiwarce Bing zrewolucjonizowało dotychczasowe podstawy pozycjonowania, a obok Google pojawiła się druga konkurencyjna wyszukiwarka, która być może stanie się poważną konkurencją dla Google. Już teraz wielu właścicieli firm może zastanawiać się, jak pozycjonować stronę w Bing. Jak zdążyliśmy zauważyć, w świecie marketingu internetowego wiele może zmienić się w ciągu kilku dni. Dlatego też warto pomyśleć o tym już teraz, nawet jeśli popularność Bing nie jest jeszcze bardzo wysoka. W tym artykule przyjrzymy się skutecznym strategiom, które pomogą zwiększyć widoczność Twojej strony w wynikach wyszukiwania Bing. Dowiesz się, jak optymalizować treści, strukturę strony i linkowanie, aby zdobyć przewagę nad konkurencją.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Pozycjonowanie Bing - dlaczego warto?

Bing to druga najpopularniejsza wyszukiwarka na świecie i chociaż jej udział w rynku na poziomie nieco ponad 8% z pewnością nie zachwyca (zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę niemal ponad 80% udziału wyszukiwarki Google), to nadal warto zainwestować w pozycjonowanie w Bing, czyli wyszukiwarce firmy Microsoft. Z jakich powodów?

 • Ze względu na integrację z innymi produktami Microsoftu - Bing jest zintegrowany z różnymi produktami Microsoftu, takimi jak system operacyjny Windows, przeglądarka Microsoft Edge czy asystent wirtualny Cortana. Dzięki temu użytkownicy korzystający z tych platform są często skłonni używać Bing jako swojej wyszukiwarki domyślnej. Wykorzystanie Bing do pozycjonowania strony może zapewnić lepszą widoczność wśród użytkowników korzystających z tych produktów.
 • Ze względu na innowacyjne funkcje i wyjątkowe wsparcie - Bing stale wprowadza innowacje i unikalne funkcje, które mogą przyciągać użytkowników. Na przykład Bing Visual Search umożliwia wyszukiwanie za pomocą obrazów, a Bing Maps oferuje zaawansowane funkcje kartograficzne. Ponadto Bing oferuje wsparcie dla webmasterów poprzez narzędzia i wytyczne, które mogą pomóc w optymalizacji strony dla lepszej widoczności. W 2023 roku w wyszukiwarce Bing pojawiła się możliwość korzystania z ChatGPT, co również może wpłynąć na jej popularność i sprawić, że warto zainwestować w działania SEO w Bing.
 • Ze względu na mniejszą konkurencję - w porównaniu z Google konkurencja w pozycjonowaniu stron w Bing może być mniejsza. Oznacza to, że istnieje większa szansa na osiągnięcie wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania i zdobycie przewagi nad konkurencją.

Udział różnych wyszukiwarek na rynku od stycznia 2015 do marca 2023 dla urządzeń stacjonarnych


Jak działa algorytm Bing? Charakterystyczne cechy

Algorytm Bing, podobnie jak algorytm Google, jest odpowiedzialny za sortowanie i wyświetlanie wyników wyszukiwania w odpowiedniej kolejności. Choć obie wyszukiwarki mają podobne cele, istnieją pewne różnice w działaniu algorytmów Bing i Google. Oto kilka cech charakterystycznych algorytmu Bing:

 • Indeksowanie i optymalizacja treści - Bing korzysta z własnego systemu indeksowania i optymalizacji treści. Podobnie jak Google, Bing skanuje strony internetowe, analizuje treści i indeksuje je w swojej bazie danych, aby ustalić ich wartość i odpowiednio wyświetlać w wynikach wyszukiwania.
 • Waga czynników rankingowych - Bing przywiązuje wagę do różnych czynników rankingowych, które wpływają na pozycje stron w wynikach wyszukiwania. Wartościowe czynniki dla Bing obejmują m.in. optymalizację treści, jakość linkowania, reputację domeny, strukturę strony, dostępność mobilną oraz szybkość ładowania.
 • Znaczenie jakości linków - Bing, podobnie jak Google, bierze pod uwagę jakość i liczbę linków przychodzących przy ustalaniu pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Linki wewnętrzne i zewnętrzne, zwłaszcza te pochodzące z autorytatywnych i tematycznie związanych stron, mogą wpływać na ranking w Bing.
 • Różnice w interpretacji treści - algorytmy Bing i Google mogą mieć nieco różne podejście do interpretacji treści na stronach internetowych. Bing ma skłonność do preferowania bardziej dosłownych interpretacji treści i może wydawać się mniej skomplikowany niż algorytm Google.

Ważne jest zrozumienie, że algorytmy Bing i Google są stale aktualizowane i doskonalone, aby dostarczać jak najbardziej trafne wyniki wyszukiwania. Choć istnieją pewne różnice między nimi, podstawowe zasady pozycjonowania stron, takie jak wartościowe treści, optymalizacja techniczna i linkowanie, są istotne zarówno dla Bing, jak i dla Google. Decydując się na pozycjonowanie strony w Bing, musisz pamiętać, że algorytm stale ewoluuje i to, co działało w 2021 roku, może nie działać w 2023, a Ty stale musisz nadążać nie tyle za samymi zmianami w algorytmie, co oczekiwaniami użytkowników.


Jak pozycjonować stronę w Bing? SEO na stronie

Jakie elementy SEO na stronie mają znaczenie w pozycjonowaniu w wyszukiwarce Bing? Wyszukiwarka Microsoftu bierze pod uwagę pewne elementy, które dla Google już nie mają znaczenia bądź mają znaczenie marginalne. Jest to np. nazwa domeny ze ścisłym słowem kluczowym. Jeśli zatem prowadzisz szkołę językową w Poznaniu, warto, by Twoja nazwa domeny zawierała ściśle to słowo kluczowe. Jednak pamiętaj, że nie ma sensu na siłę kupować takiej domeny - to tylko jeden z elementów pozycjonowania w Bing.


Słowa kluczowe w pozycjonowaniu stron w Bing

O ile wyszukiwarka Google rozumie powiązania semantyczne i znaczenie wyrazów, w tym np. synonimów, o tyle w pozycjonowaniu stron w Bing ważne jest użycie dokładnie określonych słów kluczowych w nagłówkach H1, H2 oraz w opisach alternatywnych obrazów, title i description. Pamiętaj jednak mimo wszystko o naturalności.


Jak tworzyć treści na potrzeby pozycjonowania w Bing?

Kolejnym elementem pozycjonowania stron w Bing, którego nie sposób pominąć, jest content marketing. Bing uwielbia strony internetowe, które mają unikalną i wciągającą treść odpowiadającą na pytania czytelnika. Według wyszukiwarki wysokiej jakości treści są:

 • godne zaufania - użytkownik zna ich autora oraz źródło informacji;
 • szczegółowe i kompleksowo odpowiadają na pytania i potrzeby użytkowników;
 • atrakcyjnie zaprezentowane, łatwe do odnalezienia i wyróżnione spośród treści reklamowych.

Te trzy filary to nie wszystko. W przeciwieństwie do Google wyszukiwarka Bing kocha treści multimedialne i w jeszcze większym stopniu troszczy się o estetyczny wygląd i funkcjonalność witryny. Dlatego też dodawaj obrazy i filmy do swoich treści, uzupełniając je o dobre opisy alternatywne. W efekcie możesz zbudować widoczność w wyszukiwarce obrazów Bing.

Jakie punkty warto uwzględnić w procesie tworzenia treści na potrzeby pozycjonowania w Bing?

 • Unikalna i wartościowa treść - Bing ceni sobie treści oryginalne, unikalne i wartościowe dla użytkowników. Unikaj kopiowania lub duplikowania treści z innych stron internetowych. Skup się na tworzeniu treści, która jest merytoryczna, informacyjna i przydatna dla odwiedzających Twoją stronę.
 • Użycie słów kluczowych - dokładne i strategiczne użycie słów kluczowych jest ważne dla optymalizacji treści w Bing. Wybierz odpowiednie słowa kluczowe, które są istotne dla Twojej branży i które potencjalni użytkownicy mogą wpisywać w wyszukiwarce. Uwzględnij te słowa kluczowe w nagłówkach, akapitach, tytułach, treściach alt dla obrazów i innych ważnych miejscach na stronie.
 • Struktura treści i nagłówki H1, H2 itd. - zadbaj o klarowną strukturę treści na stronie. Użyj nagłówków H1, H2, H3 itd., aby logicznie podzielić treść na sekcje i ułatwić odczytywanie i zrozumienie przez użytkowników oraz boty wyszukiwarek. Upewnij się, że nagłówki zawierają słowa kluczowe i są związane z zawartością sekcji.
 • Wartościowe linki wewnętrzne i zewnętrzne - Bing przykłada wagę do wartościowych linków wewnętrznych i zewnętrznych. Dodaj linki wewnętrzne, które prowadzą do innych istotnych stron na Twojej witrynie, aby ułatwić nawigację dla użytkowników i przekazać wartość między stronami. Zdobądź również naturalne linki z innych autorytatywnych stron internetowych, które są związane z Twoją branżą.
 • Długość treści - pomimo braku oficjalnej wskazówki dotyczącej optymalnej długości treści Bing preferuje treści bardziej obszerne. Staraj się tworzyć treści, które są wyczerpujące, kompletne i zawierające wszystkie istotne informacje na dany temat. Pamiętaj, że wartość treści jest ważniejsza niż ilość słów, dlatego unikaj nadmiernego rozciągania treści w celu osiągnięcia określonej długości.
 • Formatowanie treści - Bing docenia dobrze sformatowane treści. Używaj list numerowanych i punktowanych, wyróżnij ważne informacje za pomocą boldów lub kursywy. Stwórz łatwo czytelną strukturę, z odpowiednim odstępem między akapitami i używając odpowiednich rozmiarów czcionki.
 • Aktualizacja treści - Bing oczekuje aktualnych treści, zwłaszcza w tematach, które tej aktualności wymagają, np. bieżących wydarzeniach czy dynamicznych branżach, takich jak prawo, finanse, księgowość. Dlatego też powinieneś stale weryfikować, czy treści można aktualizować i rozbudowywać, tak by spełniły wysokie oczekiwania użytkowników.

Zadbaj o pozytywne doświadczenie klientów z Twoją stroną Poznaj naszą ofertę PRO SXO


Jak zadbać o strukturę strony w pozycjonowaniu Bing?

Struktura strony jest kluczowym elementem optymalizacji SEO on-site dla Bing. Odpowiednie zaplanowanie i organizacja strony mogą pomóc w lepszym zrozumieniu treści przez wyszukiwarkę i poprawie widoczności strony w wynikach wyszukiwania. Jakie aspekty struktury strony warto uwzględnić?

 • Hierarchia adresów URL - zadbaj o logiczną hierarchię stron w swojej witrynie. Skonstruuj stronę główną jako punkt wejścia do różnych sekcji lub kategorii. Następnie zorganizuj treść w odpowiednich podstronach lub wpisach na blogu. Ułatwi to nawigację po stronie zarówno użytkownikom, jak i robotom indeksującym.
 • Używanie nagłówków H1, H2 itd. - upewnij się, że tworzysz spójną hierarchię nagłówków. Nagłówek H1 powinien być zastosowany tylko raz na jednej stronie i powinien zawierać główny tytuł lub frazę kluczową. Nagłówki H2 i H3 powinny podkreślać kolejne sekcje lub podsekcje treści, tworząc architekturę informacji na stronie.
 • Przyjazne adresy URL - dbałość o przyjazne dla użytkowników i botów adresy URL może poprawić odczytywanie i indeksowanie strony przez Bing. Wykorzystuj słowa kluczowe, ale unikaj zbyt długich i skomplikowanych adresów. Upewnij się, że URL-e są czytelne i opisują zawartość strony.
 • Struktura menu i nawigacja - zapewnij łatwą i intuicyjną nawigację po swojej stronie. Użytkownicy i roboty wyszukiwarek powinny bezproblemowo przechodzić między różnymi sekcjami i podstronami. Menu powinno być jasne, dobrze widoczne i łatwe do znalezienia. Staraj się również umieścić linki wewnętrzne w treści, aby ułatwić użytkownikom poruszanie się po stronie.
 • Mapa witryny XML - utworzenie mapy witryny XML może pomóc Bing w lepszym zrozumieniu struktury Twojej witryny. Mapa witryny zawiera listę wszystkich ważnych stron na Twojej stronie internetowej i informuje Bing o ich relacji i ważności. Wprowadzając zmiany w strukturze strony, zaktualizuj również mapę witryny XML.
 • Linki wewnętrzne - dodawanie wartościowych linków wewnętrznych na stronie może pomóc w ustaleniu hierarchii i ważności treści. Użyj linków wewnętrznych, aby prowadzić użytkowników i boty do innych istotnych stron na Twojej witrynie. Pamiętaj, aby używać odpowiednich słów kluczowych jako kotwic tekstowych linków wewnętrznych.
 • Responsywność strony - Bing przykłada dużą wagę do responsywności strony, czyli jej dostosowania do różnych urządzeń, takich jak telefony komórkowe i tablety. Upewnij się, że Twoja strona jest zoptymalizowana pod kątem mobilności i dobrze wygląda na wszystkich typach urządzeń.

Poznaj te zagadnienia w pozycjonowanie stron w Google:

Mobilność strony sprawdzisz w narzędziu Mobile Friendly Test


Techniczne SEO dla stron w Bing

Optymalizacja techniczna jest kluczowym aspektem SEO on-site w kontekście pozycjonowania w Bing. Obejmuje ona szereg technicznych czynników, które mają wpływ na indeksowanie i interpretację strony przez wyszukiwarkę. Jakie elementy techniczne powinieneś aś poprawić, by poprawić widoczność i ruch w Bing?

 • Przyjazne adresy URL - Bing preferuje przyjazne dla użytkowników i botów URL-e. Upewnij się, że Twoje adresy URL są czytelne, opisowe i zawierają istotne słowa kluczowe. Unikaj długich i zawiłych adresów, które mogą utrudniać zrozumienie zawartości strony.
 • Struktura kodu - staraj się utrzymać czystą i semantyczną strukturę kodu HTML. Upewnij się, że kod jest poprawnie sformatowany, z odpowiednimi znacznikami i hierarchią elementów. Unikaj nadmiernego użycia zagnieżdżeń, niepotrzebnego kodu i nadmiaru skryptów, które mogą spowolnić ładowanie strony.
 • Szybkość ładowania strony - upewnij się, że Twoja strona jest zoptymalizowana pod kątem szybkości, zarówno na desktopie, jak i na urządzeniach mobilnych. Kompresuj obrazy, minimalizuj pliki CSS i JavaScript, wykorzystaj pamięć podręczną przeglądarki (browser caching) i korzystaj z usług CDN, aby zwiększyć prędkość ładowania strony.
 • Indeksowalność strony - upewnij się, że Twoja strona jest łatwo indeksowalna przez boty wyszukiwarek Bing. Zapewnij dostępność pliku robots.txt, który kontroluje indeksowanie poszczególnych stron i sekcji witryny. Dodaj również mapę witryny XML, która informuje Bing o strukturze Twojej witryny i jej istotnych stronach.
 • Mobile-friendly - Bing kładzie duży nacisk na responsywność stron internetowych, czyli ich dostosowanie do urządzeń mobilnych. Sprawdź, czy Twoja strona jest przyjazna dla urządzeń mobilnych i dobrze wygląda na różnych rozmiarach ekranów. Bezpieczeństwo strony - bezpieczeństwo strony jest ważnym czynnikiem dla Bing. Pamiętaj, że Twoja witryna powinna być zabezpieczona protokołem HTTPS, który zapewnia szyfrowane połączenie między użytkownikiem a serwerem. Dodatkowo dbaj o aktualizowanie oprogramowania CMS, stosowanie silnych haseł i korzystanie tylko ze sprawdzonych wtyczek i rozszerzeń.

Informacja o braku certyfikatu SSL w przeglądarce


SEO off-site w pozycjonowaniu w Bing

Linki przychodzące (backlinki) odgrywają istotną rolę w pozycjonowaniu stron internetowych w Bing, który podobnie jak Google, uwzględnia jakość i liczbę linków przychodzących jako jeden z czynników rankingowych. O co warto zadbać w procesie pozyskiwania linków na potrzeby SEO w Bing?

 • Jakość linków - Bing zwraca uwagę na jakość linków. Linki od autorytatywnych i zaufanych stron internetowych mają większą wartość i mogą pozytywnie wpłynąć na pozycję Twojej strony w wynikach wyszukiwania Bing. Pozyskuj linki ze stron instytucji naukowych, stron o wysokiej pozycji w Bing i dużym ruchu.
 • Naturalność linków - Bing preferuje naturalne linki, czyli takie, które pochodzą organicznie z innych stron internetowych. Staraj się zdobywać linki przychodzące w sposób naturalny, poprzez dostarczanie wartościowej treści, którą użytkownicy będą chętnie udostępniać. Unikaj sztucznych metod zdobywania linków oraz ich kupowania, co może być uznane za spam i naruszenie wytycznych Bing.
 • Różnorodność źródeł linków - Bing, podobnie jak Google, docenia pozyskiwanie linków z różnych stron internetowych i branż powiązanych tematycznie. Urozmaicenie źródeł linków pomaga w budowaniu naturalnego i zróżnicowanego profilu linków, co jest pozytywnie odbierane przez Bing.
 • Treści anchor text - są to widoczne na stronie klikalne treści linków, za pośrednictwem których użytkownicy przenoszą się do konkretnych adresów URL w Twojej witrynie lub poza nią. Bing bierze pod uwagę treści kotwic i ich zgodność z treścią strony docelowej. Staraj się używać ancor texty, które są związane z treścią strony i zawierają istotne słowa kluczowe. Uważaj jednak na nadmierną optymalizację w, ponieważ może to być uznane za manipulowane wynikami.
 • Linki w mediach społecznościowych - Bing wprost przyznaje, że linki w social mediach wpływają na pozycję w organicznych wynikach w wyszukiwarce. Tym samym udostępnianie treści w mediach społecznościowych i otrzymywanie linków społecznościowych od użytkowników może wpłynąć na pozycję Twojej strony w wynikach wyszukiwania Bing. Warto więc promować swoją stronę na różnych platformach społecznościowych i zachęcać do udostępniania treści.

Sprawdź także artykuły na temat:

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


Jak pozycjonować stronę w Bing? Dodatkowe wskazówki

Jakie dodatkowe wskazówki warto wdrożyć, by jeszcze ulepszyć strategię pozycjonowania w Bing?

 • Określ intencję wyszukiwania użytkownika - dla algorytmów Bing jest ona równie ważna, jak dla Google. Sprawdź, czego oczekuje użytkownik, który wpisuje w wyszukiwarkę konkretną frazę. Możesz to zrobić, analizując konkurencję w Bing na wybrane hasła. Jeśli w odpowiedzi wyświetlają się zestawienia narzędzi, to znaczy, że takiego typu treści oczekuje odbiorca. Warto uwzględnić ją w swoich treściach - zadbaj, by na Twojej stronie znalazło się jeszcze więcej narzędzi niż u konkurencji.konkurencja ma ich 10? przygotuj 12 i bądź o krok dalej.
 • Dodaj swoją firmę w Bing Places - to funkcja przypominająca profil firmy w Google i narzędzie, które umożliwia przedsiębiorcom dodanie swojego biznesu do lokalnej listy firm na Bing Maps. Możesz zarejestrować swój biznes, podając informacje takie jak nazwa firmy, adres, numer telefonu, godziny otwarcia, a także dodając zdjęcia, opisy i inne szczegóły. Rejestracja w Bing Places jest darmowa i zwiększa widoczność Twojej firmy w wynikach wyszukiwania lokalnego.

Lokalne wyniki wyszukiwania na mapie w wyszukiwarce Bing dla zapytania fryzjer Poznań


Narzędzia od Bing wspierające proces pozycjonowania

Bing oferuje różnorodne narzędzia i wsparcie, które mogą pomóc w optymalizacji strony dla tej wyszukiwarki. Narzędzia, takie jak Bing Webmaster Tools umożliwiają monitorowanie i analizowanie wydajności witryny w wynikach wyszukiwania Bing. Możesz śledzić statystyki, optymalizować dane strukturalne, sprawdzać indeksowanie strony i dostosowywać ustawienia. Dodatkowo, Bing Keyword Research Tool pomoże znaleźć odpowiednie słowa kluczowe dla strategii SEO w Bing.

Narzędzie Bing Webmaster Tools


Jak pozycjonować stronę w Bing? Podsumowanie

Pozycjonowanie w Bing przynosi liczne korzyści. Optymalizacja treści, struktury strony, linków i danych strukturalnych zwiększa widoczność i poprawia ruch na stronie. Sam proces pozycjonowanie nie różni się znacznie od tego dla Google, a wzrost popularności wyszukiwarki Bing w ostatnim czasie sprawia, że w przyszłości może być to miejsce, w którym znajdziesz wielu cennych klientów i kontrahentów.

Czy strategia SEO dla Bing różni się od strategii SEO dla Google?
Down arrow

Choć wiele zasad SEO jest podobnych, Bing ma pewne unikalne preferencje i algorytmy. W Bing warto skupić się na optymalizacji treści, korzystaniu z danych strukturalnych i linkach przychodzących. Dostosuj swoją strategię SEO, aby uwzględnić te elementy.

Czy lokalne odnośniki mają duże znaczenie w pozycjonowaniu w Bing?
Down arrow

Tak, Bing bierze pod uwagę lokalne odnośniki jako czynnik rankingowy w wynikach lokalnych. Uzyskanie wysokiej jakości lokalnych odnośników z renomowanych witryn i wzmianki Twojej firmy w lokalnych mediach mogą pozytywnie wpłynąć na pozycję Twojej witryny w wynikach wyszukiwania w Bing.

Czy Bing oferuje narzędzia i wsparcie dla optymalizacji SEO?
Down arrow

Tak, Bing oferuje narzędzia takie jak Bing Webmaster Tools, które umożliwiają monitorowanie i analizowanie wydajności Twojej witryny w wynikach wyszukiwania Bing. Możesz również skorzystać z Bing Keyword Research Tool, aby znaleźć odpowiednie słowa kluczowe dla Twojej strategii SEO w Bing. Wykorzystaj te narzędzia i wsparcie, aby lepiej zrozumieć preferencje Bing i zoptymalizować swoją witrynę.


Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 550 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Zawodową karierę zaczynała od dziennikarstwa sportowego, by następnie trafić do agencji widoczni i tworzyć treści dla klientów. Od 2018 roku przeszła drogą od juniora do stanowiska Content Managerki. Obecnie planuje i koordynuje proces tworzenia merytorycznych treści o digital marketingu na blogu widoczni, szuka nowych pomysłów na treści i usprawnienia. Tworzy artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego – m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads, optymalizacji konwersji oraz UX. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Neil'a Patela). W swojej pracy wykorzystuje szereg narzędzi marketingowych, takich jak: Planer słów kluczowych, Ahrefs, Surfer, Senuto, Semstorm, a ChatGPT powoli przestaje mieć przed nią tajemnice. Swoje treści publikuje nie tylko na blogu widocznych, ale także w branżowych magazynach, np. Nowa Sprzedaż, E-commerce & Digital Marketing, Online Marketing.

Jest trenerką Akademii Widoczni, w ramach której realizuje szkolenia z zakresu zastosowania sztucznej inteligencji w content marketingu. Uczy, jak z powodzeniem wykorzystywać ChatGPT i inne narzędzia AI do tworzenia treści, by zwiększyć wydajność content marketingu bez utraty jakości i zaufania klientów.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak pozycjonować stronę w Bing? Przewodnik dla początkujących

Średnia ocen użytkowników2.98 na podstawie 129 głosów

UDOSTĘPNIJ