Jak reklamować firmę na TikToku? Najlepsze praktyki 2023

Jak reklamowac firme na tiktoku
Spis treści

• Top 13 metod reklamowania firmy na TikToku

• Skorzystaj z istniejących trendów

• Znajdź balans między reklamą a rozrywką

• Twórz filmy w pełnej rozdzielczości

• Postaw na różnorodność w swoich filmach!

• Użyj wezwania do działania

• Twórz filmy o odpowiedniej długości

• Bądź autentyczny

• Zastosuj humor

• Używaj napisów

• Użyj odpowiednich hashtagów

• Publikuj regularnie

• Wykorzystaj hashtag challenge

• Skorzystaj ze współpracy z influencerami

• Podsumowanie

TikTok to platforma, która przyciąga miliony użytkowników każdego dnia. Jej popularność stale rośnie i sprawia, że jest to miejsce, które nie może zostać zignorowane przez nowoczesnych marketerów. Wśród krótkich filmów pełnych humoru, tańca i kreatywności istnieje ogromny potencjał dla firm chcących zwiększyć swoją widoczność i zasięg. Sprawdź, jak skutecznie reklamować firmę na TikToku i w pełni wykorzystać możliwości tej platformy. Jesteś gotów na podbój TikToka? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

  • Pozycjonowania
  • Kampanii Google Ads
  • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Top 13 metod reklamowania firmy na TikToku

TikTok w ostatnich latach stał się nie tylko silnym graczem na rynku mediów społecznościowych, ale także bardzo obiecującą platformą reklamową. Poznaj sprawdzone metody promowania na TikToku, które pomogą Ci zaistnieć w tym świecie!

W DUECIE TANIEJ

-250zł na drugą usługę

 

Oferta ważna do końca kwietnia

Nie wiesz co wybrać pozycjonowanie czy Google Ads? Skorzystaj z naszej promocji i zobacz jak dobrze się uzupełniają. Ten duet nie tylko pozyska dla ciebie nowych klientów, ale również poprawi konwersje i zwiększy zyski Twojej firmy.

Skontaktuj się z naszym ekspertem i zyskaj zniżkę na pierwszą fakturę

 

Skorzystaj z promocji
promocja kwiecien


1. Skorzystaj z istniejących trendów

Reklama na TikToku ma to do siebie, że najlepsze wyniki przynosi wtedy, gdy dostosujesz ją do bieżących trendów. TikTok to platforma dynamiczna, na której szybko zmieniają się popularne tematy, hasztagi, piosenki czy układy taneczne. Aby skutecznie reklamować swoją firmę, musisz zrozumieć te trendy i umiejętnie je wykorzystać.

Kiedy zauważysz, że pewien trend zyskuje na popularności, postaraj się stworzyć własny film, który go wykorzystuje, ale jednocześnie jest związany z Twoją marką lub produktem. W ten sposób stworzysz treści, które są nie tylko aktualne i angażujące dla użytkowników, ale również skutecznie promują Twoją firmę.

Pamiętaj również, że nie chodzi o naśladowanie trendów na siłę. Twoje filmy powinny być autentyczne i naturalne. Jeżeli dany trend nie pasuje do Twojej marki, poszukaj innego, który będzie bardziej odpowiedni.

Na koniec warto wspomnieć, że TikTok posiada specjalną sekcję „Odkrywaj” gdzie możesz znaleźć najnowsze trendy, dlatego regularnie ją sprawdzaj i szybko reaguj na zmiany!


2. Znajdź balans między reklamą a rozrywką

Reklama na TikToku wymaga subtelnego podejścia. Użytkownicy tej platformy cenią przede wszystkim autentyczność i rozrywkę, a bezpośrednia reklama może być przez nich odbierana negatywnie. W związku z tym ważne jest, aby znaleźć równowagę między promocją swojej firmy a dostarczaniem wartościowych, angażujących treści.

Zamiast tworzyć filmy, które są jedynie reklamą, postaraj się, aby były bardziej rozrywkowe, edukacyjne lub inspirujące. Jednocześnie subtelnie wprowadzaj widzów w świat Twojej marki. Pokaż swoje produkty lub usługi w akcji, podziel się ciekawostkami zza kulis Twojej firmy lub zorganizuj wyzwanie czy konkurs.

Pamiętaj, że Twoim celem jest zbudowanie relacji z odbiorcami i stworzenie społeczności wokół Twojej marki. Dlatego też staraj się tworzyć filmy, które będą angażować użytkowników - zachęcaj ich do komentowania, udostępniania i polubienia Twoich filmów. W ten sposób nie tylko zwiększysz zasięg swoich treści, ale również zbudujesz silne i trwałe relacje z Twoją społecznością na TikToku.

Przykład reklamy na TikToku.


3. Twórz filmy w pełnej rozdzielczości

Jednym z aspektów, które charakteryzują TikToka, jest fakt, że filmy wyświetlane są na pełnym ekranie urządzenia mobilnego. Dlatego tworzenie pionowych filmów w pełnej rozdzielczości jest kluczowe, aby maksymalnie wykorzystać potencjał tej platformy i skupić uwagę użytkowników na Twojej treści.

Format 9:16, zwany też formatem pionowym, jest idealnym wyborem w przypadku reklam na TikToku. Dzięki temu Twój filmik wypełnia cały ekran widza, co pozwala na skoncentrowanie jego uwagi i jednocześnie minimalizuje potencjalne rozproszenia.

Pamiętaj, że jakość filmu jest odzwierciedleniem Twojej marki - filmy o niskiej jakości mogą odbić się negatywnie na wizerunku firmy. Podczas tworzenia filmów, zwróć uwagę na to, czy wszystkie ważne elementy, takie jak logo, produkty, czy teksty, są dobrze widoczne i nie zostaną przycięte. Użyj narzędzi edycji wideo, aby dostosować film do wymaganego formatu i sprawdź, jak wygląda na różnych urządzeniach, zanim go opublikujesz. Dowiedz się, jak ważny jest wideo marketing w tych czasach i poznaj najważniejsze statystyki!


4. Postaw na różnorodność w swoich filmach!

TikTok to platforma, która kocha różnorodność i kreatywność. W związku z tym, aby Twoja reklama była skuteczna, powinieneś zadbać o te aspekty. Pomyśl o różnych scenariuszach, tłach, punktach widzenia i kątach kamery, które możesz wykorzystać, aby stworzyć bardziej interesujące i angażujące treści.

Zmieniając scenerię i perspektywę, nie tylko przyciągniesz uwagę widzów, ale również lepiej przedstawisz swoją ofertę. Przykładowo, jeśli sprzedajesz obuwie sportowe, możesz zaprezentować je z różnymi stylizacjami, nagrać film, w którym pokazujesz jak o nie dbać albo w jaki sposób pakujesz je do klienta.

Pamiętaj, że różnorodność nie dotyczy tylko treści, ale również stylu filmów. Możesz na przykład tworzyć filmy humorystyczne, inspirujące, edukacyjne, czy opowiadające historie. W ten sposób będziesz mógł dotrzeć do różnych grup odbiorców i mocniej zaangażować swoją społeczność.

Na koniec, pamiętaj, że kluczem do sukcesu na TikToku jest eksperymentowanie i ciągłe doskonalenie swoich filmów. Obserwuj, które filmy są najbardziej popularne wśród Twojej społeczności, i na tej podstawie dopasowuj swoje przyszłe treści.


5. Użyj wezwania do działania

Wezwanie do działania (Call to Action, CTA) to niezbędnik w reklamie na TikToku. Umożliwia ono nawiązanie bezpośredniego kontaktu z widzem, dając jasny kierunek, co powinien zrobić po obejrzeniu filmu - czy to zakup produktu, zapis na newsletter, udostępnienie filmu czy zostawienie komentarza.

TikTok oferuje szereg możliwości dotyczących umieszczenia CTA w reklamach. Możesz wykorzystać przyciski, które prowadzą do sklepu, strony ofertowej, sekcji „dowiedz się więcej” czy do lokalizacji. Klikalne przyciski mogą generować więcej ruchu na Twojej stronie internetowej i bezpośrednio kierować odbiorców do zakupu.

Cenne jest to, że CTA umożliwia widzowi interaktywne doświadczenie - pozwala przejść dalej i dowiedzieć się więcej o tym, co Twoja marka ma do zaoferowania.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


6. Twórz filmy o odpowiedniej długości

Na TikToku, podobnie jak w innych mediach społecznościowych, czas jest kluczowym elementem. Filmy, które są zbyt krótkie, mogą sprawić, że przekaz będzie niejasny lub niepełny. Z drugiej strony, zbyt długie filmy mogą zniechęcić widzów, którzy mogą stracić zainteresowanie, zanim zobaczą najważniejsze informacje.

Według badań, filmy trwające od 21 do 34 sekund są najbardziej efektywne (2023, https://sociality.io/blog/tiktok-video-length/). Oznacza to, że musisz zoptymalizować swój przekaz pod kątem tego konkretnego okna czasowego, aby mieć jak największą szansę na stworzenie reklamy, która zatrzyma uwagę odbiorców i da szanse na konwersje.

Warto tutaj zauważyć, że czas trwania filmu na TikToku może wpływać na to, jak często jest on wyświetlany. Algorytm TikToka preferuje filmy, które są oglądane w całości - im dłuższy film, tym trudniej jest utrzymać widza do końca. Dlatego tak ważne jest dostosowanie długości filmu do tego, co chcesz przekazać, oraz do oczekiwań i zwyczajów Twojej grupy docelowej.


7. Bądź autentyczny

Autentyczność jest jednym z najważniejszych elementów marketingu na TikToku. Użytkownicy tej platformy cenią sobie prawdziwość i naturalność, dlatego ważne jest, aby Twój content był zgodny z tymi wartościami. Autentyczność buduje zaufanie i tworzy silne relacje z odbiorcami, co w dłuższym okresie przekłada się na większe zaangażowanie i lojalność.

Podstawą autentyczności jest pokazywanie prawdziwej strony swojej marki. Nie bój się pokazać, jak wygląda Twoja firma od środka, jakie są jej wartości i co sprawia, że jest wyjątkowa. Możesz udostępniać filmiki pokazujące, jak wygląda praca w Twojej firmie, jak tworzony jest produkt, czy jakie historie kryją się za jego powstaniem.

Pamiętaj, że autentyczność to nie tylko treści, które publikujesz, ale także sposób, w jaki komunikujesz się ze swoimi odbiorcami. Bądź otwarty na dialog, odpowiadaj na komentarze i bierz pod uwagę feedback, który otrzymujesz. To pomoże Ci zbudować społeczność lojalnych fanów, którzy będą chcieli angażować się w Twoje filmy i dzielić się nimi z innymi.

Dowiedz się więcej o tworzeniu angażujących treści:


8. Zastosuj humor

Humor to jedno z najważniejszych narzędzi, jakie możesz wykorzystać do promowania swojej firmy na TikToku. Użytkownicy tej platformy szukają lekkiej, zabawnej treści, która poprawi im nastrój, a humor jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na zaspokojenie takich potrzeb.

Nie bój się pokazać bardziej swobodnej strony swojej marki. Może to być ironiczny komentarz na temat codzienności, zabawny skecz przedstawiający Twoje produkty lub usługi, czy dowcipne wykorzystanie popularnego mema lub trendu. Ważne jest jednak, aby humor był zgodny z charakterem Twojej marki i nie obrażał żadnej grupy odbiorców.

Przy tworzeniu takiego contentu, ważne jest jednak, aby nie stracić z oczu celu biznesowego. Humor powinien służyć budowaniu pozytywnych skojarzeń z marką i przyciąganiu uwagi odbiorców, ale nie powinien przysłonić głównego przekazu, którym jest promocja Twojej firmy i jej oferty.


9. Używaj napisów

Zastosowanie napisów w Twoich reklamach na TikToku to kolejny sposób na zwiększenie ich skuteczności. Dlaczego? Przede wszystkim, napisy są nieocenione dla osób niesłyszących lub mających problemy ze słuchem, umożliwiając im pełne zrozumienie przekazu. Dzięki temu Twoja reklama na TikToku staje się bardziej dostępna i dociera do większej liczby osób.

Często zdarza się też, że użytkownicy przeglądają TikToka w miejscach, gdzie odtwarzanie dźwięku jest niemożliwe lub niewygodne - na przykład w miejscach publicznych czy w pracy. Dzięki napisom Twoja reklama na TikToku jest zrozumiała nawet bez dźwięku, co zwiększa szanse na przyciągnięcie uwagi odbiorców.

Napisy mogą również pomóc wzmocnić przekaz reklamowy. Wykorzystanie ich w filmie umożliwia podkreślenie najważniejszych punktów Twojego przekazu. Możesz je wykorzystać do podkreślenia kluczowych informacji o Twoim produkcie lub usłudze, jak na przykład cechy, korzyści, cena czy dostępność.

Wreszcie, napisy to doskonałe miejsce na umieszczenie wezwania do działania. Dzięki temu odbiorca nie tylko zrozumie przekaz Twojego filmu, ale także dowie się, co powinien zrobić dalej - na przykład odwiedzić Twoją stronę internetową, skorzystać z promocji czy podzielić się filmem z przyjaciółmi.


10. Użyj odpowiednich hashtagów

Hashtagi to jedno z podstawowych narzędzi na TikToku, które umożliwiają użytkownikom odkrywanie nowych treści i zwiększanie zasięgu. Służą one do kategoryzacji i organizacji treści na platformie, dzięki czemu Twoje filmy mogą być łatwo odkryte przez osoby zainteresowane danym tematem.

Użycie odpowiednich hashtagów jest niezwykle ważne dla skutecznej strategii marketingowej na TikToku. Dzięki nim możesz zwiększyć zasięg swoich filmów, dotrzeć do nowych odbiorców i zbudować swoją obecność na platformie. Pamiętaj jednak, że chodzi tu o jakość, a nie ilość - wybierz kilka odpowiednich i konkretnych hashtagów, które naprawdę pasują do Twojego filmu i Twojej marki.

Pierwszym krokiem w wyborze odpowiednich hashtagów jest zrozumienie, czego szukają Twoi odbiorcy. Zrób research i dowiedz się, jakie hashtagi są popularne wśród Twojej grupy docelowej. Możesz skorzystać z narzędzi do analizy hashtagów, które pokażą Ci, które z nich są najbardziej popularne i jak często są używane.

Używaj hashtagów związanych z Twoją marką i produktami, które promujesz. Jeśli np. sprzedajesz ręcznie robioną biżuterię, użyj hashtagów takich jak #handmade, #unikatowabiżuteria, #rękodzieło, itp. Możesz również stworzyć własny, unikalny hashtag związany z Twoją marką, co pomoże w budowaniu świadomości o Twojej firmie i zaangażowania społeczności.

Pamiętaj też o używaniu hashtagów związanych z aktualnymi trendami na TikToku. Jest to świetny sposób na zwiększenie zasięgu Twoich filmów i dotarcie do nowych odbiorców. Ale pamiętaj, aby zawsze sprawdzać znaczenie danego hashtagu, zanim go użyjesz - nie chcesz przypadkiem powiązać swojej marki z kontrowersyjnym tematem lub trendem. Zobacz przykład zastosowania hashtagów pod filmem na TikToku:

Przykład hashtagów na TikToku.


11. Publikuj regularnie

Regularna publikacja to kolejny kluczowy element skutecznej strategii reklamy na TikToku. Częstotliwość publikacji ma wpływ nie tylko na widoczność Twojego konta, ale także na zaangażowanie użytkowników i budowanie relacji z nimi.

TikTok to platforma, która opiera się na dynamicznych, szybko zmieniających się trendach. Użytkownicy przeglądają dziesiątki, jeśli nie setki filmów dziennie. Dlatego, aby utrzymać zainteresowanie Twoim kontem i zapewnić mu regularną widoczność, musisz systematycznie publikować nowe treści.

Publikując regularnie, zwiększasz też swoje szanse na odkrycie przez algorytm TikToka, który promuje aktywne konta i często publikowane treści. Dzięki temu Twoje filmy mogą trafić na stronę „Dla Ciebie” - najważniejszą przestrzeń na TikToku, gdzie użytkownicy odkrywają nowe treści. W ten sposób zwiększasz swoją widoczność i masz szansę na dotarcie do szerszej grupy odbiorców.

Jak często publikować? To zależy od wielu czynników, takich jak Twoja strategia, zasoby, grupa docelowa. Powszechnie przyjmuje się, że idealna częstotliwość to co najmniej raz dziennie. Pamiętaj jednak, że ważniejsza od ilości jest jakość - lepiej publikować mniej, ale wartościowe i przemyślane treści, niż zasypywać użytkowników niskiej jakości filmami.

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


12. Wykorzystaj hashtag challenge

Hashtag challenge to jedna z najbardziej popularnych i skutecznych form reklamy na TikToku, której kluczowym elementem jest interakcja z użytkownikami. Wykorzystanie tej metody może przynieść Twojej marce szereg korzyści, począwszy od zwiększenia świadomości marki, przez zaangażowanie społeczności, aż po pozyskiwanie nowych klientów.

Hashtag challenge polega na stworzeniu wyzwania, które użytkownicy mogą podejmować, tworząc własne filmy na jego podstawie. Wyzwania są zazwyczaj powiązane z konkretnym hashtagiem, który umożliwia śledzenie i oglądanie wszystkich filmów związanych z danym wyzwaniem.

Tego typu działania są doskonałym sposobem na zaangażowanie użytkowników i wykorzystanie ich kreatywności do promowania Twojej marki. Uczestnicy wyzwania tworzą oryginalne treści, które nie tylko promują Twoją markę, ale również rozprzestrzeniają się w społeczności TikToka.

Przykładem udanego hashtag challenge jest akcja marki Guess pod hasłem #InMyDenim. Wyzwanie polegało na stworzeniu filmu pokazującego transformację stylu użytkownika po założeniu dżinsów tej marki. Akcja okazała się ogromnym sukcesem, generując ponad 55 milionów wyświetleń.

Hashtag challenge #InMyDenim.

Tworząc hashtag challenge, pamiętaj o kilku kluczowych zasadach:

  • Po pierwsze, wyzwanie powinno być proste do zrozumienia i wykonania.
  • Po drugie, powinno ono być związane z Twoją marką lub produktem.
  • Po trzecie, warto zaoferować nagrody lub motywacje dla uczestników - to może zachęcić więcej osób do udziału.


13. Skorzystaj ze współpracy z influencerami

Współpraca z influencerami to sprawdzona metoda promocji na TikToku, która potrafi przynieść znaczące korzyści dla Twojej marki. Influencerzy to osoby, które posiadają wielu obserwujących i potrafią skutecznie wpływać na decyzje konsumenckie swojej społeczności.

Zastosowanie influencer marketingu w swojej strategii reklamy na TikToku może znacznie zwiększyć widoczność Twojej marki. Współpracując z influencerem, Twoje produkty czy usługi mogą dotrzeć do szerokiej publiczności w autentyczny i atrakcyjny sposób. Ta forma marketingu jest szczególnie skuteczna, ponieważ społeczność TikToka jest bardzo zaangażowana i reaguje pozytywnie na polecenia od osób, które uważa za wiarygodne i autentyczne.

Przy wyborze influencera do współpracy, zwróć uwagę na kilka kluczowych czynników. Przede wszystkim, influencer powinien pasować do Twojej marki i produktów. Ich styl, wartości i publiczność powinny dobrze korespondować z Twoją firmą. Po drugie, zwróć uwagę na poziom zaangażowania ich obserwujących - liczba obserwujących jest ważna, ale równie istotne jest, jak aktywnie ta społeczność reaguje na posty influencera.

Pamiętaj jednak, że współpraca z influencerami to nie tylko jednorazowa promocja. Budowanie długotrwałych relacji z takimi twórcami może przynieść Ci regularne korzyści w postaci zwiększonej widoczności i zaufania do Twojej marki.

Oznaczenie współpracy z influencerem na TikToku.

Poznaj inne skuteczne strategie marketingowe:


Jak reklamować firmę na TikToku. Najlepsze praktyki! Podsumowanie

Twój sukces na TikToku jest tak bardzo zależny od Twojego zrozumienia platformy i jej użytkowników, jak i od Twojej kreatywności oraz gotowości do podejmowania ryzyka. Każda marka jest unikalna, a to, co działa dla jednej firmy, niekoniecznie musi przynieść sukces innym. Dlatego kluczem do skutecznej reklamy na TikToku jest ciągłe testowanie i optymalizacja strategii, eksperymentowanie z różnymi typami treści i formatami, a także wnikliwe badanie reakcji społeczności. Nie zapominaj, że TikTok to miejsce, gdzie autentyczność i radość królują. Twoja firma musi być w stanie dostarczyć treści, które nie tylko promują Twój produkt lub usługę, ale także dostarczają wartości, bawią i angażują użytkowników. Świetne historie, pomysłowe wyzwania i kreatywny montaż - wszystko to może przyciągnąć uwagę TikTokerów.

Czy TikTok jest dobrym miejscem do reklamowania mojej firmy?
Down arrow

TikTok to popularna platforma mediów społecznościowych, która ma ogromną bazę użytkowników w różnym wieku - zarówno tych najmłodszych, jak i odbiorców w średnim wieku. Zależnie od Twojej marki i docelowej grupy odbiorców, TikTok może być doskonałym miejscem do reklamy.

Jakie są sposoby reklamowania mojej firmy na TikToku?
Down arrow

Są różne sposoby reklamowania firmy na TikToku, takie jak płatne reklamy, partnerskie wpisy z influencerami, tworzenie oryginalnego contentu związanego z Twoją marką, czy korzystanie z popularnych trendów i hashtagów.

Co to jest Hashtag Challenge na TikToku i jak mogę go wykorzystać do promocji mojej firmy?
Down arrow

Hashtag Challenge to popularny rodzaj kampanii na TikToku, w której marki zachęcają użytkowników do tworzenia i udostępniania treści związanych z określonym hashtagiem. Jest to skuteczny sposób na zwiększenie świadomości marki i zaangażowania użytkowników.


Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 560 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: w Google i na Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Milena Masłowska
Milena Masłowska

Milena swoje doświadczenie w marketingu internetowym zdobywała, pracując na stanowisku copywriterki w agencji oraz jako freelancerka. Regularnie pogłębia wiedzę z zakresu content marketingu, SEO, czy Google Ads studiując na kierunku Copywriting jako narzędzie reklamy.

Jest absolwentką studiów na kierunku Filologia rosyjska, ze specjalizacją literaturoznawstwo. Ukończyła kursy marketingu internetowego, a na co dzień doszkala się, czytając blogi o promowaniu biznesu i poznaje nowe zagadnienia związane z Google Ads. Swoje treści opiera na najświeższych informacjach branżowych i danych pozyskanych z narzędzi takich jak Senuto, Semstorm i Ahrefs.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak reklamować firmę na TikToku? Najlepsze praktyki 2023

Średnia ocen użytkowników4.99 na podstawie 134 głosów

UDOSTĘPNIJ