Statystyki ruchu mobile vs statystyki ruchu desktop w 2016 roku

pozycjonowanie lokalne 4

W 2016 roku po raz pierwszy statystyki ruchu mobile na świecie okazały się wyższe niż statystyki ruchu desktop. Według statcounter.com 51,3% użytkowników internetu korzysta obecnie z urządzeń mobilnych.

 

Chcesz zwiększyć sprzedać na stronie internetowej? Zobacz naszą ofertę

 

 

Wraz z dynamicznym rozwojem smartfonów oraz wprowadzaniem na rynek innowacyjnych rozwiązań kolejnych firm, coraz więcej osób jest w stanie realizować wszystkie swoje potrzeby w zakresie użycia elektroniki jedynie z pomocą telefonu. Przez lata urządzenie to stało się dla każdego z nas niemal nieodłącznym gadżetem. Nic więc dziwnego, że zamiast nosić ze sobą wszędzie laptopa, wolimy zainwestować w wysokiej klasy telefon. Dostosowując się do stylu życia, który wymaga od nas ciągłego bycia w ruchu, a jednocześnie stałej dostępności online, wolimy skorzystać z niewielkiego, poręcznego narzędzia, jakim jest smartfon, zamiast po raz kolejny siadać do komputera lub szukać miejsca, gdzie możemy go podłączyć i rozłożyć.

W przypadku Europy procent sprzętów typu mobile jest dość wysoki (w Wielkiej Brytanii wynosi 44,4%, w Niemczech 29,64%, choć we Francji już zaledwie 22,77%), jednak nadal dominują urządzenia stacjonarne.

Statystyki znacząco podnoszą kraje Afryki oraz Indonezji, gdzie o smartfon znacznie łatwiej niż o komputer. Jednocześnie procent telefon przypadających tam na osobę wciąż jest znacznie niższy niż w Europie, a to oznacza, że wraz z ekspansją rynków elektroniki odsetek użycia sprzętów mobilnych będzie wzrastał.

Ruch mobile w Polsce

Co ciekawe, użycie urządzeń mobilnych w Polsce jest znacznie wyższe niż za granicą, sięgając obecnie aż 56%, gdy tymczasem odsetek osób korzystających z urządzeń typu desktop wynosi zaledwie niecałe 42%.

Z czego wynika tak duża różnica? Przede wszystkim z tego, że od pewnego czasu na znacznym terenie Polski dostępny jest szybki internet w standardzie LTE, a także atrakcyjne cenowo pakiety, które zachęcają użytkowników do częstszego korzystania z urządzeń mobilnych.

Przyglądając się statystykom, nie można przeoczyć faktu, że ruch mobile znacząco przybiera na sile. Ten trend będzie rozwijał się w kolejnych latach, na co wskazują także działania Google (m.in. faworyzowanie w wynikach wyszukiwania stron zaprojektowanych z myślą o mobile) czy firm marketingowych, skupiających się na promocji dostosowanej do urządzeń mobilnych.

Żródło: statcounter.com

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Oceń ten artykuł:
Statystyki ruchu mobile vs statystyki ruchu desktop w 2016 roku

Średnia ocen użytkowników4.80 na podstawie 87 głosów

UDOSTĘPNIJ