Najpopularniejsze platformy e-commerce w Polsce - infografika

infografika platformy ecommerce3
inforgrafika 2019 widoczni platformy ecommerce

 

Zestawienie platform e-commerce

Zobacz zestawienie najpopularniejszych platform e-commerce w wyszukiwarce Google!

We współpracy z przedstawicielami platform e-commerce, które są często wyszukiwane w wyszukiwarce Google, przygotowaliśmy największe zestawienie platform e-commerce w Polsce obejmujące 22 rozwiązania. Każde z nich uzupełniliśmy o krótki opis, a dane o platformach zestawiliśmy w czytelnej tabeli.

 

Sprawdź, jaką platformę e-commerce wybrać w 2021 roku.

Zobacz zestawienie
skuteczne tresci dla sklepów internetowych

 

Na podstawie danych, jakie zgromadzone zostały na w raporcie Senuto "Raport eCommerce w Polsce 2019"  stworzyliśmy infografikę przedstawiającą najpopularniejsze platformy e-commerce (sklepowe) w Polsce. Wśród faworytów polskich sklepów internetowych znalazły się:

  • platformy polskie: ShoperSOTE, RedCart i Shoplo,
  • platformy zagraniczne: PrestaShop, WooCommerce, IAI Shop, osCommerce, Magento.

 

Która z tych platform jest najpopularniejsza?  Jak się okazuje, bezkonkurencyjne jest WooCommerce - czyli bezpłatne rozszerzenie dla WordPressa. Ze swoją elastycznością i dostępem do setek darmowych i płatnych rozszerzeń, WooCommerce zasila obecnie 30% wszystkich sklepów internetowych na świecie— więcej niż jakiekolwiek inne platformy. Jak widać ta platforma to także lider na polskim rynku. 

Drugie miejsce zajmuje PrestaShop.. Ze względu na model opłat open source,  a także rozbudowane funkcje np. systemy komentarzy, opcje rabatowe, czy dodatkowa ekspozycja wybranych produktów, rekomendujemy tę platformę.  Można również instalować dodatkowe moduły, związane m.in ze śledzeniem przesyłek, systemami płatności, a także porównywarką produktów. Konfiguracja platformy jest bardzo prosta i intuicyjna, a więc sprawdzi się dla osób zaczynających przygodę z e-commerce. PrestaShop, jak każda inna platforma sklepu internetowego, wymaga szeregu działań SEO, które będą miały wpływ na pozycję w wynikach wyszukiwania. Sprawdź, jak zoptymalizować PrestaShop pod kątem pozycjonowania?

 

 

Co to jest SEO?

14135 sklepów online w Polsce

 

 

 

13261 sklepów online w Polsce

 

 

 

 

9769 sklepów online w Polsce

 

 

 

 

3022 sklepy online w Polsce

 

 

 

2697 sklepów online w Polsce

 

 

1677 sklepów online w Polsce

 

 

1276 sklepów online w Polsce

 

 

 

Pomagamy budować biznes dzięki pozycjonowaniu sklepów Zobacz jak!

 

931 sklepów online w Polsce

 

 

897 sklepów online w Polsce

 

 

 

644 sklepy online w Polsce

 

 

580 sklepów online w Polsce

 

 

654 sklepy online w Polsce

 

 

420 sklepów online w Polsce

 

 

225 sklepów online w Polsce

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Adrianna Nowak
Adrianna Nowak

Menadżer Marki w agencji widoczni i trenerka Akademii Widoczni. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocją treści w sieci i kontaktem z mediami branżowymi.

Z wykształcenia jest dziennikarką ze specjalnością reklama i promocja. Doświadczenie zdobyte podczas pracy dziennikarki i copywriterki pozwala jej szerzej widzieć tworzony content i lepiej dostosować go pod wymogi użytkowników, jak i Google.

Od 7 lat pracuje w branży marketingu internetowego. Cyklicznie zajmuje się szkoleniem klientów Agencji z zakresu prowadzenia profili na LinkedIn w ramach cyklu “Oko w Oko z Marketingiem Internetowym”.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Najpopularniejsze platformy e-commerce w Polsce - infografika

Średnia ocen użytkowników3.40 na podstawie 119 głosów

UDOSTĘPNIJ