688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E widoczni 221
Pozycjonowanie sklepu Shoper Skuteczne pozycjonowanie i optymalizacja SEO sklepów SHOPER
Shoper SEO

Pozycjonowanie Shoper

Shoper - Optymalizacja SEO dla e-sklepu

Jesteśmy agencją marketingu internetowego i realizujemy pozycjonowanie sklepu Shoper. Shoper to polskie oprogramowanie e-commerce. Bezproblemowe pozycjonowanie Shoper to niekwestionowany atut tej platformy sklepowej. Oferuje ona po części pozycjonowanie z pozycji panelu, ale wiele zmian optymalizacyjnych należy wykonać także na poziomie kodu strony.

Zaletą systemu Shoper jest przystępna cena i możliwość opłacania platformy w dwóch modelach. Pierwszy model zakłada opłacenie licencji na korzystanie ze sklepu, która jest ważna przez rok. Drugi zakłada współpracę w modelu SaaS. Użytkownicy mogą liczyć na wsparcie techniczne oraz fachową pomoc pracowników Shopera. Ważnym atutem jest także rozbudowana baza wiedzy po polsku, co nie zawsze jest oczywiste w przypadku innych platform sklepowych. Shoper pozwala na intuicyjne tworzenie kampanii seo w sklepie internetowym z każdej branży.

Sprawdź, o czym warto pamiętać planując optymalizację SEO i pozycjonowanie Shoper?

Dlaczego widoczni?

Pozycjonujemy wszystkie platformy e-commerce

Prestashop, Shoper czy Magento - dla nas nie ma niemożliwego. Optymalizujemy strony zarówno na najpopularniejszych platformach e-commerce, jak i na autorskich platformach. Znamy od podszewki najpopularniejsze platformy, więc możesz nam powierzyć swój sklep internetowy. Wiemy, co robimy :)

Dlaczego widoczni?
1
Nie tylko budujemy widoczność i ruch, ale przede wszystkim sprzedaż dla Twojego sklepu
2
Nad Twoim sklepem pracuje dedykowany zespół specjalistów
3
Czerpiemy dane z najlepszych narzędzi analitycznych, żeby podejmować skuteczne decyzje
4
Działamy kompleksowo od audytu, poprzez SEO, po optymalizację konwersji
5
Mamy techniczną wiedzę - dlatego możemy optymalizować każdą platformę e-commerce
6
Łączymy SEO i UX, aby zwiększyć Twoje szanse na pozyskanie sprzedaży
SEO

Pozycjonowanie sklepu Shoper - SEO funkcje platformy

Panel obsługi pozycjonowania sklepu Shoper zawiera funkcje, które umożliwiają przeprowadzenie podstawowej optymalizacji metadanych, takich jak: title i description. W zakładce Google Sitemap wygenerujemy link do mapy sklepu, która po dodaniu do narzędzia Google dla Webmasterów zwiększy skuteczność indeksowania strony.

W panelu Shopera dostępne jest także okno na meta keywords, czyli na frazy kluczowe widoczne tylko w kodzie strony. Obecnie meta keywords uważane są za nieskuteczne, a w skrajnych przypadkach nawet szkodliwe dla pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Jest to dobry przykład na to, że nie zawsze opcje do Shopera SEO udostępniane przez panel administracyjne sklepu czy stron internetowych są zgodne z aktualnymi trendami w SEO.

 

widoczni 101
widoczni 271 widoczni 245

W panelu generowane są również adresy URL przyjazne dla pozycjonowania Shopera – zawierające nazwę kategorii i produktu, a nie przypadkowy ciąg znaków. Jak podkreśla producent na swojej stronie, skuteczne pozycjonowanie sklepu Shoper to znacznie więcej niż optymalizacja powyższych elementów, dlatego zaleca korzystanie z pomocy agencji SEO.

Przydatną funkcją dla pozycjonowania Shopera jest również możliwość nadania atrybutów ALT dla zdjęć na stronie. Zgodnie z najlepszą praktyką zdjęcia produktów powinny mieć zoptymalizowane nazwy ALT, które pozwolą wyszukiwarce lepiej powiązać obrazek z konkretnym produktem na stronie.

Jesteśmy specjalistami SEO, którzy od lat realizują dla wielu firm pozycjonowanie sklepu Shoper. Nasze kampanie posiadają przystępne pakiety SEO i pozwalają na przygotowanie kompleksowej oferty dla klientów z różnych branż.

 

Optymalizacja i pozycjonowanie Shoper - treści

Treści pisane pod SEO w sklepie internetowym to z jednej strony ważny element budowy pozycji strony w Google, a z drugiej wysoka wartość dla klienta. Optymalizacja treści i pozycjonowanie sklepu Shoper, podobnie jak w przypadku każdej innej strony, to dbałość o unikalne teksty (odradzane jest korzystanie z gotowych opisów produktów). Treści powinny być odpowiednio wzbogacone o wybrane słowa kluczowe i przejrzyście zedytowane. Warto podzielić teksty pod względem ich funkcji i stylu na:

  • opisy sklepu i treści stron informacyjnych (warunki zakupu, regulaminy, strona o nas itp.)
  • opisy produktów
  • teksty poradnikowe i blogerskie (wspierające zarówno pozycjonowanie, jak i budujące relacje użytkownika ze sklepem)
Shoper optymalizacja SEO - proces zakupowy

Skuteczne pozycjonowanie sklepów internetowych Shoper i optymalizacja treści polega na rozbudowie treści z myślą o użytkownikach. Działania te odbywają się na różnym etapie procesu zakupowego:

  • nieświadomych swoich potrzeb – to użytkownicy, którzy jeszcze nie wiedzą, że oferta sklepu jest interesująca, potrzebują treści o charakterze edukacyjnym i informacyjnym
  • nieświadomych najlepszego rozwiązania – to użytkownicy, którzy wiedzą, że potrzebują produktu spełniającego określone funkcje, ale nie wiedzą, jak dokonać wyboru. Potrzebują dodatkowych informacji np. porady, recenzji i porównań produktów.
  • zdecydowanych – są to użytkownicy, którzy maja dokładnie sprecyzowane potrzeby lub są stałymi klientami. Dla takich użytkowników warto tworzyć eksperckie artykuły np. prezentujące korzyści z zakupionych produktów lub poruszające tematy powiązane z produktem, np. osoby, które kupiły rower, skorzystają z porad: „Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?”
Nasze kampanie finansują się same

Bez długoterminowych umów

Jesteśmy przekonani o skuteczności naszej usługi. Dlatego nasza oferta pozycjonowania sklepów online nie wymaga umowy długoterminowej.

Nasi Klienci są z nami, dlatego że chcą, nie - dlatego że muszą.

widoczni 168 widoczni 231 widoczni 172

Skuteczne pozycjonowanie sklepu Shoper - SEO porady

Optymalizacja SEO Shoper

Pozycjonowanie Shoper nie powinno sprawiać trudności, gdyż Shoper oferuje już w standardzie (z poziomu panelu administracji) bardzo duże możliwości optymalizacji pod kątem pozycjonowania. Dotyczy ona takich atrybutów, jak znaczniki meta, nagłówki, przyjazne URL’e czy świetny moduł linkowania wewnętrznego. Dodatkowo mamy możliwość ustawienia znaczników ALT dla plików graficznych, czy też wygenerowania mapy xml lub pliku robots.txt.

Chociaż pozycjonowanie sklepu Shoper w większości odbywa się na poziomie panelu sklepu, który wzbogacony jest o wiele funkcji pozwalających na optymalizację strony pod kątem wyszukiwarek, wciąż wiele zmian należy wykonywać w kodzie. To wada, ponieważ do opłat za korzystanie ze sklepu dochodzą dodatkowe koszty związane z pracą programisty. Inna wada, na którą zwraca się uwagę to powolna praca systemu Shoper przy dużej liczbie produktów lub gdy strona korzysta ze słabszego serwera.

Poprawa funkcjonalności Shoper - SEO moduły

Kiedy skorzystać z pomocy agencji SEO?

Shoper oferuje szereg modułów, które umożliwiają zwiększenie funkcjonalności sklepu oraz tworzenie skutecznych SEO kampanii w Shoperze. Do najpopularniejszych funkcji należą aplikacje integrujące sklep z Allegro, mediami społecznościowymi czy też firmami kurierskimi. Panel sklepu umożliwia także łatwą integrację z PayU i systemami płatności internetowych kartą kredytową.

Jeśli nie posiadasz wiedzy z zakresu optymalizacji SEO lub jest ona na podstawowym poziomie, konieczne jest skorzystanie ze wsparcia ekspertów. Podejmując się pozycjonowania sklepu Shoper na własną rękę ryzykujesz znacznie więcej niż brak efektu – spadek widoczności lub całkowite wykluczenie z wyników wyszukiwania Google. Cena pozycjonowania sklepu Shoper i kampani SEO niezgodnych z zasadami Google może być wysoka. Skuteczne pozycjonowanie sklepów internetowych Shoper znajdziesz tylko w sprawdzonych i rekomendowanych agencjach, cieszących się dobrą opinią w sieci.

Klienci
Z nami będziesz w dobrym towarzystwie

Najczęściej zadawane pytania - pozycjonowanie Shoper

Jak optymalizować metadane na platformie Shoper?

Shoper to platforma SEO Friendly, a więc wszelkiego rodzaju zmiany optymalizacyjne wprowadza się bardzo prosto i intuicyjnie, bez wiedzy programistycznej. Meta dane produktów można aktualizować ręcznie lub za pomocą importowania pliku produktowego CSV. Można dopasować je indywidualnie do każdego produktu.

Jak optymalizować zdjęcia na platformie Shoper?

Shoper umożliwia pozycjonowanie dzięki dodawaniu własnych tekstów alternatywnych. Dla zaawansowanych istnieje możliwość masowego importu opisu zdjęcia przy pomocy WebAPI. W najnowszej wersji 5.19.1 Dodano możliwość ustawienia parametru ALT dla aktualnego zdjęcia wpisu.

Jak wygląda analityka na platformie Shoper?

Sklep na platformie Shoper z łatwością połączymy z najpopularniejszymi narzędziami Google: Analytics, Search Console czy też Merchant Center/Shopping. To ważne dla każdego użytkownika, który chce uniknąć działania w kodzie. Nie trzeba już wspierać się informatykiem, który doda odpowiednie kody do strony, wszystko zrobimy w pan

Skala

Widoczni w liczbach

22 lata doświadczenia w branży

Ponad 60 specjalistów

Ponad 360 opinii

100% polski kapitał

widoczni 103
widoczni 102

Historie sukcesów sklepów internetowych

20 lat skutecznych działań. Od 1999 realizujemy skuteczny marketing internetowy generujący zyski sklepów internetowych. Nasze kampanie finansują się same!

Szukasz skutecznej agencji SEO / ADS?

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej