Recenzja książki "Marketing w 3 tygodnie"

12-06-2017
autor: Adrianna Nowak

Tym razem postanowiliśmy napisać recenzję. Raz na jakiś czas pojawiają się publikacje, które warto przeczytać zarówno ze względu na zawartą merytorykę jak i sposób jej podania. Z pewnością na to miano zasługuje książka Michała Ruska „Marketing w 3 tygodnie”. Tytuł mógłby sugerować, że jest to pozycja dla marketingowych laików, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w branży. Otóż nic bardziej mylnego. Doświadczonych marketingowców na pewno zainteresuje masa informacji i wiedzy branżowej, ubranej w przyjemny sarkastyczny styl pisania. Autor przedstawia 21 kluczowych zasad marketingu nie stroniąc od zabawnych porównań, anegdot i i przykładów z życia.

 

Dlaczego warto przeczytać?

Autor zabiera czytelnika w podróż pełną zabawnych porównań, nietypowych wniosków, a momentami mocnego sarkazmu. Z każdym kolejnym rozdziałem przedstawia świat i zachowania konsumenckie w świetle swoich własnych doświadczeń, od czasu do czasu uwypuklając pewne tendencje w zabawny i irracjonalny sposób. Lekkie pióro sprawia, ze książkę ekspercką o dużym nasyceniu informacji merytorycznych czyta się równie chętnie jak powieść fabularną. Czytając publikację kilkukrotnie, za każdym kolejnym razem odkrywamy jak wiele informacji zawartych jest miedzy wersami, które uzupełniają to, co zostało napisane wprost.

Czego dowiemy się z tej lektury? M. in tego, dlaczego marketing jest jak dobra pierwsza randka, a także czy rozsądnie jest wybrać serce, rozum, czy cycki. We wszystko wplączą się blogerki modowe oraz zagadnienie poszukiwania followersów. Jednocześnie, autor udowodnił, że marketing jest potężniejszy niż człowiek, a baner na księżycu jest dla naiwnych. Przekonasz się, że można kupować za darmo, pod warunkiem, że nie używasz zwrotu „i co jeszcze”, które budzi grozę w praskiej cukierni. Dowiesz się, że marketingo-informatyk nie istnieje, a także jaki jest sen marketingowca odpowiedzialnego społecznie.

Słowem, pozycja obowiązkowa na półce każdego marketingowca. Zachęcamy do lektury.

Pomagamy budować biznes dzięki pozycjonowaniu sklepów

Dla osób, które przez nabyciem lektury, chciałyby przeczytać jej próbkę, autor udostępnia darmowy fragment e-booka, poprzez zapisanie się do newslettera. Wraz z pobraniem e-booka generuje się kod rabatowy dający 21% zniżki na książkę.

Kilka słów o autorze

Autor 5

Kilka słów o autorze: 

Michał Rusek  

Właściciel agencji marketingowej www.MarketingFanpage.pl, portalu www.MarketingDlaCiebie.pl, firmy szkoleniowej www.SzkolenieObslugiKlienta.pl oraz wydawnictwa www.TwojEkspertOdMarketingu.pl.

Ekspert ds. marketingu i reklamy, copywriter , publicysta i szkoleniowiec. Absolwent Wyższej Szkoły Zarządzania, gdzie studiował Zarządzanie i Marketing o profilu Psychologia Zarządzania oraz Zarządzanie Zasobami Ludzkimi.

Autor, posiadający na swoim koncie setki publikacji w magazynach i portalach, bliski współpracownik i redaktor magazynów Mistrz Branży i Businessman Today.

Facebook

 

Autor
ada
Adrianna Nowak

Głównymi zadaniami Adrianny jest prowadzenie kanałów społecznościowych, promocja treści w sieci oraz kontakt z mediami i blogosferą. W swojej pracy najbardziej lubi nawiązywanie relacji z twórcami internetowymi, portalami oraz ekspertami z branży, którym bliskie jest nasze podejście do marketingu internetowego. Godziny pracy spędzone przez komputerem Adrianna równoważy spędzając czas aktywnie na rowerze, czy rolkach.

Autor
Inne artykuły o podobnej tematyce:
DigitalGirlsAcademy partner post 2
21-08-2017
#DigitalGirls Academy to projekt Katarzyny Żbikowskiej, który ma pomóc kreatywnym kobietom w realiza...
Zobacz więcej
czy wart aplikowac na staz 4
31-07-2017
Czego można się nauczyć? Czy w ogóle warto aplikować na staż? Zapraszam do przeczytania dłuższej rel...
Zobacz więcej
norton widoczni
26-07-2017
Do grona naszych klientów dołączyła znana na całym świecie firma Saint Gobain. Zobacz, w jakim zakre...
Zobacz więcej
Zadaj nam pytanie