Jak zacząć karierę w marketingu internetowym? - poradnik

autor: Anna Zalewska

Marketing internetowy to branża, w której Twój dyplom nie ma dużego znaczenia. Gdy jedyną stałą jest ciągła zmiana, liczą się ogólne kompetencje – zdolność szybkiego uczenia się, dobre nastawienie do zmian, elastyczność i umiejętność pozyskiwania i analizy informacji. Jak więc przygotować się do pracy w marketingu internetowym i co warto wiedzieć?

Chcesz zwiększyć sprzedaż na stronie internetowej?

Jak zostać copywriterem? WIDEO

Zobacz LIVE o procesie rekrutacji

Praca w agencji marketingowej

Wiedza na temat marketingu internetowego szybko się dezaktualizuje, dlatego tak ważna jest ciągła gotowość do nauki. Skąd te ciągłe zmiany? Zmienia się Google, a to on rozdaje karty. Gdy zmieniają się wytyczne, polityka, regulamin, automatycznie musimy dostosować też swoje działania. Gdybyśmy tego nie robili, narażalibyśmy się na brak skuteczności i nieefektywne wykorzystywanie budżetów klientów, a w najgorszym wypadku promowane przez nas strony zostałyby przez Google usunięte z wyników wyszukiwania.

Ciąży na nas duża odpowiedzialność oraz obowiązek ciągłego wzbogacania wiedzy i śledzenia wszelkich zmian zachodzących w branży. Dla wielu pracowników to zaleta. Trudno wpaść w rutynę i znudzić się pracą, która stale ewoluuje. Atmosfera ciągłej nauki jest też niezwykle motywująca i daje poczucie nieustannego rozwoju. Dla początkujących oznacza to również łatwe wdrożenie się w branżę. Oczywiście, musisz pracować nad takimi kompetencjami jak dobra organizacja pracy, rzetelne wykonywanie zadań zgodnie z wytycznymi, wydajność, a także umiejętność szerszego spojrzenia na prowadzone działania i wyciągania wniosków. Jednak szybko możesz wzbogacić swoją wiedzę do poziomu osób, które pracują w branży od wielu lat. Niezależnie od ukończonego kierunku studiów, masz szanse na świetną pracę w marketingu internetowym. Wszystko zależy od Twojego nastawienia.

 

Skąd czerpać wiedzę o marketingu internetowym?

Nasza agencja jest najlepszym przykładem na to, że można skutecznie działać w marketingu internetowym niezależnie od posiadanego wykształcenia. Liczy się aktualna wiedza i zdolność wykorzystania jej w praktyce. Nasz zespół składa się zarówno z absolwentów kierunków humanistycznych, ekonomicznych, jak również ścisłych. To czysty przypadek, ale z dumą możemy mówić o tym, że wpasowujemy się w trend interdyscyplinarnych zespołów, jakie budowane są w największych agencjach marketingowych na świecie.

Pracy jest bardzo dużo, dlatego angażujemy się również w szerzenie wiedzy o karierze w marketingu internetowym. Jeśli uczysz się w szkole średniej lub studiujesz, szukaj możliwości zdobycia wiedzy i doświadczenia w agencjach. My gościliśmy u siebie już uczniów najlepszego poznańskiego liceum. W ramach Dnia Przedsiębiorczości, przez jeden dzień mogli zobaczyć, jak wygląda praca w agencji (relacja tutaj>>>). Mieliśmy także przyjemność prowadzenia zajęć na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, podczas których zachęcaliśmy studentów do wybrania marketingu internetowego jako swojej dalszej ścieżki rozwoju (relacja tutaj >>>).

Mieszkasz w mniejszej miejscowości i nie możesz brać udziału w eventach organizowanych przez agencje? Sięgnij po wiedzę dostępną na branżowych blogach, także tych zagranicznych. Także na naszym blogu znajdziesz mnóstwo informacji oraz inspiracji do dalszej nauki. Pomocne będą również kanały na YouTube o pozycjonowaniu czy Adwords. Korzystaj, a być może kiedyś spotkamy się w jednej agencji, realizując wspólnie ciekawe kampanie. Trzymamy kciuki!

Poleć ten artykuł znajomym:

Autor
anna zalewska widoczni
Anna Zalewska

Pasjonatka content marketingu i marketingu internetowego. Chętnie sięga po wszelkie książki od powieści po wegańskie książki kucharskie. Dzień zaczyna od dobrych biznesowych i psychologicznych podcastów, a kończy na macie z jogą lub z hantlami. W pracy najbardziej ceni kreatywne zadania realizowane z zespołem inspirujących ludzi.

Zobacz więcej o autorze

Autor
Oceń ten artykuł
Jak zacząć karierę w marketingu internetowym? - poradnik
Średnia ocen użytkowników 4.37 na podstawie 141 głosów
Bezpłatna 45min.
konsultacja + audyt

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Jesteś niezadowolony z prowadzonych kampanii?

Zamów BEZPŁATNĄ telekonferencję z naszym ekspertem, który przeanalizuje Twój serwis i jego pozycję na tle konkurencji, a na koniec przedstawi możliwości ZWIĘKSZENIA SPRZEDAŻY.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO