Jak zacząć karierę w marketingu internetowym? - poradnik

Death to stock photography Wake Up 1

Marketing internetowy to branża, w której Twój dyplom nie ma dużego znaczenia. Gdy jedyną stałą jest ciągła zmiana, liczą się ogólne kompetencje – zdolność szybkiego uczenia się, dobre nastawienie do zmian, elastyczność i umiejętność pozyskiwania i analizy informacji. Jak więc przygotować się do pracy w marketingu internetowym i co warto wiedzieć?

Chcesz zwiększyć sprzedaż na stronie internetowej? Zobacz naszą ofertę

 

Jak zostać copywriterem? WIDEO

Zobacz LIVE o procesie rekrutacji

Praca w agencji marketingowej

Wiedza na temat marketingu internetowego szybko się dezaktualizuje, dlatego tak ważna jest ciągła gotowość do nauki. Skąd te ciągłe zmiany? Zmienia się Google, a to on rozdaje karty. Gdy zmieniają się wytyczne, polityka, regulamin, automatycznie musimy dostosować też swoje działania. Gdybyśmy tego nie robili, narażalibyśmy się na brak skuteczności i nieefektywne wykorzystywanie budżetów klientów, a w najgorszym wypadku promowane przez nas strony zostałyby przez Google usunięte z wyników wyszukiwania.

Ciąży na nas duża odpowiedzialność oraz obowiązek ciągłego wzbogacania wiedzy i śledzenia wszelkich zmian zachodzących w branży. Dla wielu pracowników to zaleta. Trudno wpaść w rutynę i znudzić się pracą, która stale ewoluuje. Atmosfera ciągłej nauki jest też niezwykle motywująca i daje poczucie nieustannego rozwoju. Dla początkujących oznacza to również łatwe wdrożenie się w branżę. Oczywiście, musisz pracować nad takimi kompetencjami jak dobra organizacja pracy, rzetelne wykonywanie zadań zgodnie z wytycznymi, wydajność, a także umiejętność szerszego spojrzenia na prowadzone działania i wyciągania wniosków. Jednak szybko możesz wzbogacić swoją wiedzę do poziomu osób, które pracują w branży od wielu lat. Niezależnie od ukończonego kierunku studiów, masz szanse na świetną pracę w marketingu internetowym. Wszystko zależy od Twojego nastawienia.

 

kariera w marketingu internetowym widoczni

 

Chcesz rozpocząć karierę w marketingu internetowym? Sprawdź aktualne oferty pracy widocznych!

 

 

Pracy jest bardzo dużo, dlatego angażujemy się również w szerzenie wiedzy o karierze w marketingu internetowym. Jeśli uczysz się w szkole średniej lub studiujesz, szukaj możliwości zdobycia wiedzy i doświadczenia w agencjach. My gościliśmy u siebie już uczniów najlepszego poznańskiego liceum. W ramach Dnia Przedsiębiorczości, przez jeden dzień mogli zobaczyć, jak wygląda praca w agencji (Dzień Przedsiębiorczości - co uczniowie wiedzą o marketingu internetowym?). Mieliśmy także przyjemność prowadzenia zajęć na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, podczas których zachęcaliśmy studentów do wybrania marketingu internetowego jako swojej dalszej ścieżki rozwoju (Widoczni wykładają na Uniwersytecie Ekonomicznym).

Mieszkasz w mniejszej miejscowości i nie możesz brać udziału w eventach organizowanych przez agencje? Sięgnij po wiedzę dostępną na branżowych blogach, także tych zagranicznych. Także na naszym blogu znajdziesz mnóstwo informacji oraz inspiracji do dalszej nauki. Pomocne będą również kanały na YouTube o pozycjonowaniu czy Adwords. Korzystaj, a być może kiedyś spotkamy się w jednej agencji, realizując wspólnie ciekawe kampanie. Trzymamy kciuki!

 

Anna Zalewska
Anna Zalewska

Anna Zalewska - menadżer marketingu. Doświadczona specjalistka w zakresie content marketingu i marketingu internetowego. Zaczynała od pracy w sklepach internetowych. W agencji widoczni przeszła różnorodną drogę pozyskując linki, pisząc teksty dla klientów, prowadząc kampanie Google Ads i Facebook Ads. Dziś zajmuje się marketingiem agencji, dbając o jej markę i rozpoznawalność, również w zakresie employer brandingu. Trenerka Akademii widoczni, prelegentka i wykładowczyni na uczelniach wyższych. W pracy najbardziej ceni kreatywne zadania realizowane z zespołem inspirujących ludzi. Dzień zaczyna od dobrych podcastów o biznesie, psychologii i zrównoważonym rozwoju, a kończy na macie z jogą lub z hantlami. 

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak zacząć karierę w marketingu internetowym? - poradnik

Średnia ocen użytkowników4.72 na podstawie 163 głosów

UDOSTĘPNIJ