SEO Prasówka z Widocznym -lipiec 2020

Czy w lipcu pojawiły się znaczące zmiany branżowe? Jakie nowości w tym miesiącu ogłosiło Google? Czy miał na nie wpływ koronawirus? 

Zapraszamy Was na lipcowy przegląd prasy branżowej, w którym znajdziecie 15 najważniejszych newsów SEO z ubiegłego miesiąca. 

 

 

1
Panele wiedzy dla produktów

Bezpłatne listy produktów w Zakupy Google rozszerzają się teraz o panele wiedzy w wynikach wyszukiwania! Panele wiedzy o produkcie są zwykle widoczne, gdy użytkownicy szukają określonego produktu. Google zaczął pokazywać płatne wykazy produktów w tych panelach w 2017 roku. Od teraz będą one organiczne. 

 

Zobacz cały news

2
Mnoga vs Pojedyncza

Wiecie, że algorytm Google traktuje liczbę mnogą słów kluczowych inaczej niż liczbę pojedynczą? John Mueller z Google wyjaśnił dlaczego: jeśli szukasz liczby mnogiej, może szukasz czegoś więcej, np. listy porównawczej, a może strony kategorii różnego rodzaju tych elementów. Nasze systemy starają się wziąć to pod uwagę, dlatego może to powodować wyświetlanie nieco innych wyników dla jednego lub drugiego ”.

 

Zobacz cały news

3
Obrazy w Google Suggest

Google testuje użycie miniaturek obrazów zarówno w wynikach wyszukiwania, jak i w menu rozwijanym Google Suggest. Implementacja miniaturek jest podobna do tego, jak Google News wyświetla miniatury. Obrazy są kwadratowo przyciętymi wersjami polecanych obrazów znajdujących się w artykułach.

 

Zobacz cały news

4
Niebezpieczna wtyczka

Uważajcie na wtyczkę Grow by Mediavine WordPress w wersji 2.12.1! Zawiera wiele błędów, które zakłócają działanie innych wtyczek, w wyniku czego Yoast nie wyświetlał niektórych strukturalnych elementów danych.

 

Zobacz cały news

5
Bany na reklamy

Od 11 sierpnia tego roku Google Ads odmówi reklamowania czegokolwiek zaprojektowanego w „technologiach szpiegujących i inwigilacyjnych”. Technicznie jest to aktualizacja zasad dotyczących nieuczciwego zachowania i będzie dotyczyć zarówno wyszukiwania, jak i zakupów.

 

Zobacz cały news

6
Nowe funkcje Google Ads

Google dodaje nowe funkcje do reklam Google Ads. Jedną z nich jest rozszerzenie obrazu w reklamach responsywnych w wyszukiwarce (RSA), jak i w rozszerzonych reklamach w wyszukiwarce (ETA). Rozszerzenia obrazu mogą zostać dodane na dwa sposoby> Możesz ręcznie przesłać obrazy do swoich reklam lub zezwolić Google na dynamiczne pobieranie obrazów z Twojej witryny. Obrazy powinny być kwadratowe w zalecanym rozmiarze 1200 x 1200 pikseli.

 

Zobacz cały news

7
Twitter usunięty z Google

Google usunął Twittera z wyników wyszukiwania! Ma to związek z aferą hakerską na dużą skalę i włamaniem na konta Twittera m.in. Baracka Obamy, Joe Bidena, Ripple, Binance, Elona Muska, Billa Gatesa, Jeffa Bezosa, Apple i wielu innych.

Dzisiaj Google wystosował komunikat: „Możemy potwierdzić, że tymczasowo usunęliśmy karuzelę Twittera z wyszukiwania w związku z problemami bezpieczeństwa Twittera. Przed przywróceniem funkcji przeprowadzimy dokładną ocenę”.


Zobacz cały news

8
Youtube faworyzowany?

The Wall Street Journal przeprowadziło testy, z których wynika, że Google faworyzuje wyniki z Youtube nad innymi platformami wideo. Niezależnie od tego, jak duże zaangażowanie wzbudza film na innych platformach, ten raport wskazuje, że film będzie słabszy w wyszukiwarce Google, chyba że zostanie przesłany do YouTube. 

 

Zobacz cały news

9
Google znów pozwany

Google otrzymał pozew zbiorowy, w którym twierdzono, że narusza prywatność za pośrednictwem aplikacji na Androida. Powodowie twierdzą, że Google wprowadza użytkowników w błąd fałszywym wrażeniem kontroli nad ich danymi oraz nielegalnie przechwytuje i sprzedaje prywatne informacje.

 

Zobacz cały news

10
Nowe filtry w GSC

Google aktualizuje Search Console o możliwość filtrowania i analizowania ruchu przychodzącego z zakładki "Wiadomości Google" w wynikach wyszukiwania.

Nowy filtr będzie dostępny z Raportu wydajności, który zawiera wszystkie dane o ruchu Google w witrynie.

 

Zobacz cały news

11
Mobile First przesunięty

W związku z pandemią Google przesunęło termin indeksowania mobile-first z września 2020 na marzec 2021. To da wszystkim więcej czasu na dostosowanie swoich witryn i zoptymalizowanie ich pod urządzenia mobilne. 

 

Zobacz cały news

12
Koniec prowizji w Kup w Google

Google na stałe rezygnuje z prowizji od produktów sprzedawanych za pośrednictwem opcji płatności „Kup w Google”. „Kup w Google” to opcja płatności, która umożliwia klientom kupowanie produktów bez opuszczania wyników wyszukiwania Google.

 

Zobacz cały news

13
Nowe atrybuty produktów

Google nieustannie testuje wyświetlanie różnych informacji w reklamach produktowych. Niedawno wszedł nowy atrybut dla branży odzieżowej - materiał. Większość atrybutów produktów, której pojawiają się już na mobile, są teraz wprowadzane na desktopy.

Rada? Warto postawić na jak największą liczbę atrybutów produktów, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy pojawi się to w reklamach produktowych. Pełną listę atrybutów pliku danych produktów Google znajdziesz tutaj: https://lnkd.in/ekZ-3f5.

 

Zobacz cały news

14
Web Stories w GSC

Google wprowadza oznaczenie dla Web Stories do raportu wydajności Google Search Console i jego narzędzi testowych. Jeśli jeszcze nie słyszeliście o nowym formacie, jakim jest Web Story, Google wyjaśnia: „Web Story to wizualny format storytellingu w wynikach wyszukiwania, który zanurza użytkownika w pełnoekranowym doświadczeniu przez dotknięcie. Web Stories mogą również pojawiać się w Grafice Google, Discover i aplikacji Google."

 

Zobacz cały news

15
Ustawiony ranking?

To możliwe, że Google wykorzystuje dane z GA i GSC do celów rankingowych? Taki zarzut pojawił się niedawno na Twitterze. Z oficjalnych oświadczeń Google wiemy, że dane z narzędzi analitycznych używane i przechowywane są wyłącznie w formie anonimowej lub zagregowanej zgodnie z warunkami polityki prywatności GooglE.

 

Zobacz cały news

16
Mapy Google stają się social medium

Mapy Google zaczynają przypominać media społecznościowe! Od teraz każdy z użytkowników może mieć swój własny profil, który inni mogą obserwować i na którym będą znajdować się wszystkie przesłane zdjęcia, filmy i recenzje. Jak Wam się podoba ten pomysł?

 

Zobacz cały news

Autor
adrianna nowak widoczni
Adrianna Nowak

Specjalista ds. marketingu internetowego. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocja treści w sieci oraz kontakt z mediami i blogosferą.

W swojej pracy najbardziej lubi nawiązywanie relacji z twórcami internetowymi, portalami oraz ekspertami z branży, którym bliskie jest nasze podejście do marketingu internetowego. Cieszy ją, gdy blogerzy doceniają nasze działania i z chęcią dzielą się naszymi treściami. Rosnąca liczba pozytywnych komentarzy na naszym blogu daje jej poczucie, że to, co robi ma sens i wartość dla innych.

Godziny pracy spędzone przed komputerem Adrianna równoważy spędzając czas aktywnie na rowerze, czy rolkach. Jako absolwentka filmoznawstwa i kultury mediów, jest wielką miłośniczką kina.

Autor
Inne artykuły o podobnej tematyce:
prasowka widoczni sierpien 2020
Jakimi nowinkami branżowymi zaskoczył nas sierpień? Czy na część tych zmian wpływ nadal ma światowa ...
Zobacz więcej
widoczni co to jest marketing internetowy
Sprawdź, czym jest e-marketing, dlaczego się opłaca,oraz jakie rodzaje marketingu internetowego wart...
Zobacz więcej
Poznaj 45 fachowych definicji w słowniczku SEO, do którego zaprosiliśmy także ekspertów z innych age...
Zobacz więcej
Oceń ten artykuł
SEO Prasówka z Widocznym -lipiec 2020
Średnia ocen użytkowników 4.66 na podstawie 113 głosów
Wyślij Zapytanie
Bezpłatna konsultacja SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji?
Wyślij zapytanie - umówimy się na BEZPŁATNĄ konsultacje SEO i prześlemy DOBRĄ ofertę


Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO