SEO Prasówka z Widocznym - wrzesień 2021

prasowka wrzesien 2021

We wrześniu pojawiło się kilka branżowym rewelacji! Eksperci Google obalili powszechne mity na temat SEO. Pojawiło się także sporo nowinek związanych z narzędziami do analityki... Sprawdźcie czym konkretnie zaskoczył nas poprzedni miesiąc :)

 

Konsekwencje zmian w title

Wiele osób zastanawia się, czy zmiany Google z 17 sierpnia, dotyczące title mogą wpływać na ranking w wyszukiwarce. Otóż, wg John Mueller „to jest czysta zmiana wyświetlania. Nie ma to na celu zmiany rankingów".

Zobacz cały news

 

Nowe adnotacje w Google dla sklepów

Teraz właściciele sklepów internetowych będą mogli umieszczać w wynikach wyszukiwania specjalne adnotacje na temat zwrotów i wysyłek. Informacje te pojawią się w reklamach Google Shopping.

Zobacz cały news

 

Błąd Google w paginacji stron

W wyszukiwarce Google pojawił się dziwny błąd w paginacji stron. Dotyczy on przede wszystkim zapytań związanych z portalami informacyjnymi (bbc news, onet news, tvn24 itp). W stopce na dole widzimy tylko kilka stron wyników, podczas gdy powinno być ich kilkanaście lub kilkadziesiąt!

Zobacz cały news

 

Czy usuwać stare wpisy?

Prowadzisz portal informacyjny lub bloga z newsami? Wpisy sprzed kilku lat wydają Ci się zdeaktualizowane i często je usuwasz? Według #Google to błąd. Pod kątem rankingu w wyszukiwarce lepiej jest zachowywać stare newsy.

Zobacz cały news

 

Nowości w Google dla branży turystycznej

Google wprowadza masę nowości, które mają pomóc firmom odzyskać siły po półtorarocznym zastoju spowodowanym pandemią. Nowości skierowane są głównie do branży turystycznej i rekreacyjnej. Wśród nich są:

  • linki do rezerwacji biletów na wydarzenia
  • reklamy "Rzeczy do zrobienia"
  • eko-certyfikowane plakiety dla hoteli

Zobacz cały news

 

Duplikacja treści rzeczywiście szkodliwa?  

Od lat duplikacja treści uważana jest za złą praktykę SEO. Czy rzeczywiście na to duży wpływ a ranking strony? John Mueller odniósł się do witryn e-commerce, które kopiują opisy produktów ze stron producentów. Wg niego taka praktyka nie przynosi żadnych negatywnych konsekwencji. Co o tym sądzicie?

Zobacz cały news

 

 

 

Adrianna Nowak
Adrianna Nowak

Starszy specjalista ds. marketingu internetowego. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocją treści w sieci oraz kontaktem z mediami i blogosferą.

Współtworzy bloga agencji Widoczni, na którym znajdziecie rankingu i zestawienia jej autorstwa. Cyklicznie dzieli się także wiedza z czytelnikami magazynów branżowych: Social Media Managera, Nowego Marketingu, czy Marketingu w Praktyce.

Godziny pracy spędzone przed komputerem Adrianna równoważy spędzając czas aktywnie na rowerze, czy rolkach. Jako absolwentka filmoznawstwa i kultury mediów, jest wielką miłośniczką kina.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
SEO Prasówka z Widocznym - wrzesień 2021

Średnia ocen użytkowników4.65 na podstawie 110 głosów

UDOSTĘPNIJ