SEO Prasówka z Widocznym - sierpień 2021

prasowka sierpien2021

W sierpniu pojawiło się kilka branżowym rewelacji! Eksperci Google obalili powszechne mity na temat SEO. Pojawiło się także sporo nowinek związanych z narzędziami do analityki... Sprawdźcie czym konkretnie zaskoczył nas poprzedni miesiąc :)

 

Awaria strony a ranking

Twoja strona internetowa ma chwilową awarię i nie działa? John Mueller z #google zapewnia, że nie powinno to wpłynąć na ranking strony w wyszukiwarce. 

Zobacz cały news

 

Dyskusje w wynikach Google

Wygląda na to, że Google testuje inny projekt i układ wyświetlania forów w wynikach wyszukiwania. Teraz Google oznacza to „dyskusje” i pokazuje je w dwukolumnowym i wielowierszowym interfejsie karuzeli.

Zobacz cały news

 

Dodawanie autorów do treści

Google zaleca dodanie adresu URL autora do schematu artykułu, aby ułatwić określenie właściwego autora. Ma być to szczególnie przydatne w przypadku, gdy wielu autorów ma takie same lub podobne nazwiska.

Zobacz cały news

 

Aktualizacja Core Web Vitals

Google ogłosiło, że usuwa "bezpieczne przeglądanie" jako sygnał rankingowy jakości strony. Zaktualizowany raport Page Experience jest już dostępny w Search Console.

Zobacz cały news

 

Oceny profili prywatnych na LinkedIn

Linkedin dodaje oceny do profili prywatnych. Użytkownicy LinkedIn mogą być teraz recenzowani w zakresie świadczonych przez nich usług. Recenzje będą wyświetlane w nowej sekcji w profilach użytkowników, dla których włączono opcję "Usługi".

Zobacz cały news

 

Zmiany Youtube'a na mobile  

W wynikach wyszukiwania #Youtube na mobile zmiany, zmiany, zmiany! Przede wszystkim w ich warstwie wizualnej. Teraz użytkownicy będą mogli zobaczyć, o czym jest film, zanim go klikną. Poza tym zamiast statycznej miniatury pojawi się podgląd każdego filmu, w czasie jego przewijania.

Zobacz cały news

 

Błąd w Top Stories Google 

Wczoraj od wczesnych godzin porannych w Google pojawił się problem z ładowaniem obrazów w karuzelach "Top Stories" w wynikach wyszukiwania na całym świecie. Google dzisiaj przyznało, że problem jest po ich stronie i zostaje on usuwamy.

Zobacz cały news

 

Zmiany w Google w 2020

W 2020 roku #Google wprowadziło 4500 zmian w swojej wyszukiwarce! Wszystkie te aktualizacje obejmowały głównie zmiany w rankingu i zmiany interfejsu użytkownika. Dla porównania, w 2019 roku Google dokonało o 1300 zmian mniej niż w 2020.

Zobacz cały news

 

Utrata danych w GSC

Jeśli w sierpniu zauważyliście spadki w raportach skuteczności Search Console, to prawdopodobnie jest to spowodowane utratą danych w GSC. Problem dotyczy głównie danych zbieranych 23-24 sierpnia.

Zobacz cały news

 

Słaba jakość = niski ruch? 

Niski ruch na stronie nie zawsze wiąże się ze słabą jakością witryny. John Mueller z Google uważa, że takim stronom często brakuje autorytetu i przyznał, że Google nie przyznaje witrynom wyniku jakości dla organicznych wyników wyszukiwania.

Zobacz cały news

 

 

 

Adrianna Nowak
Adrianna Nowak

Starszy specjalista ds. marketingu internetowego. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocją treści w sieci oraz kontaktem z mediami i blogosferą.

Współtworzy bloga agencji Widoczni, na którym znajdziecie rankingu i zestawienia jej autorstwa. Cyklicznie dzieli się także wiedza z czytelnikami magazynów branżowych: Social Media Managera, Nowego Marketingu, czy Marketingu w Praktyce.

Godziny pracy spędzone przed komputerem Adrianna równoważy spędzając czas aktywnie na rowerze, czy rolkach. Jako absolwentka filmoznawstwa i kultury mediów, jest wielką miłośniczką kina.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
SEO Prasówka z Widocznym - sierpień 2021

Średnia ocen użytkowników4.65 na podstawie 110 głosów

UDOSTĘPNIJ