#akademiaWidoczni dla studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
Nasz projekt edukacyjny #akademiawidoczni wkroczył za mury kolejnej poznańskiej uczelni. Tym razem zawitaliśmy na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Wspólnie z Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa postanowiliśmy zorganizować cykl szkoleń dla studentów na temat szeroko pojętego marketingu internetowego.
3 spotkania, 3 obszary tematyczne
Cykl spotkań podzielony jest na trzy części. Każde z tych spotkań dotyczy innego obszaru tematycznego:
1. Humanista w marketingu internetowym (25 kwietnia)
2. Analityka internetowa dla początkujących (16 maja)
3. Czy można przechytrzyć Google? (23 maja)
Podczas 1,5 godzinnych wykładów przybliżymy studentom takie pojęcia jak: content marketing, pozycjonowanie, narzędzia SEO, czy algorytmy Google. Celem spotkań jest pokazanie przyszłym dziennikarzom, dyplomatom, politologom i rzecznikom, że marketing internetowy jest bardzo przydatny także w ich specjalizacjach.
Część I Coś dla humanistów
Pierwsze spotkanie z cyklu odbyło się w środę. Poprowadziła je Ania Zalewska, menadżer marketingu w agencji widoczni.com. Studenci poznali dobre praktyki prowadzenia bloga, a także przykłady treści, których lepiej nie powielać.
Frekwencja wśród przybyłych zaskoczyła nas bardzo pozytywnie. Mimo, że wykład odbywał się późnym popołudniem, studenci przybyli bardzo licznie i wykazali się dużym zaangażowaniem.
Kolejne wykłady od #akademiawidoczni już w maju!
Część II: Narzędzia SEO, które warto znać.
Drugi wykład z cyklu poprowadził Mariusz Szczerbal, przybliżając studentom pojęcie analityki internetowej. Słuchacze poznali 4 najważniejsze narzędzia analityczne, dzięki którą będą mogli zwiększyć sprzedaż w swoich biznesach online:
- Ahrefs
- SEMSTORM
- HOTJAR
- Google Analytics
Część III: Blogowanie
Trzecie i jednocześnie ostatnie spotkanie z cyklu poprowadziła Ania Zalewska. Pierwotny temat wystąpienia nieco zmodyfikowaliśmy, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom studentów. Podczas pierwszego spotkania dowiedzieliśmy się, że większość z nich, w ramach zajęć zaliczeniowych prowadzi swoje blogi. Środowy wykład był więc zbiorem porad na temat prawidłowej optymalizacji Blogów na Wordpress.
Ania wyjaśniła, zależność między technicznymi aspektami prowadzenia strony a jej widocznością w wyszukiwarce Google. Uczestnicy dowiedzieli się jak poprawnie konstruować nagłówki, metadane i adresy url.