Content marketing - szkolenie dla studentów Wyższej Szkoły Bankowej

DSC 0609

Rozpoczęliśmy współpracę z Wyższą Szkołą Bankową w zakresie szkoleń dla studentów. 26 października 2017 r. odbyły się pierwsze, przygotowane przez nas zajęcia. Tematem spotkania był content marketing. Czego uczyliśmy studentów?

 

Dla kogo content marketing?

Tematyka zajęć została stworzona z myślą o osobach początkujących, które chcą same tworzyć treści na swoją stronę lub na blog, a jednocześnie ich celem jest dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców. Na zajęciach przedstawiliśmy etapy tworzenia treści i sposoby zbudowania szerokiego zasięgu bez korzystania z płatnych reklam.

Szkolimy studentów, blogerów i początkujących Zobacz więcej

 

Przydatne narzędzia

Dużym zainteresowaniem cieszyły się narzędzia do analizy skuteczności treści, wyszukiwania fraz i generowania interesujących tematów artykułów na blog. Studenci mieli okazję zapoznać się m.in. z takimi narzędziami jak:

  • Google Analytics
  • Kwfinder
  • Keywordtool.io
  • Answer the Public
  • BuzzSumo
  • i wieloma innymi.

 

Blaski i cienie blogowania

Studenci poznali trudności związane z prowadzeniem bloga. Opowiedzieliśmy o początkach prowadzenia naszego bloga eksperckiego, a także zdradziliśmy, jak udało nam się zbudować pokaźne grono odbiorców i zyskać renomę.

 

Jak rozpocząć pracę w content marketingu

Nie mogło zabraknąć także wskazówek o pracy w branży content marketingu. Pokazaliśmy kilka możliwych ścieżek rozwoju wraz z potrzebnymi umiejętnościami. Zaprosiliśmy także do wzięcia udziału w rekrutacji na stanowisko copywritera.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Otrzymaliśmy dobre oceny od uczestników, a także wiele próśb o kontynuację tematu w zaawansowanej wersji. Czyżby studenci polubili content marketing tak jak my?

DSC 0609

 

DSC 0586

 

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Oceń ten artykuł:
Content marketing - szkolenie dla studentów Wyższej Szkoły Bankowej
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ