Szkolimy z Google Analytics na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu

autor: Adrianna Nowak

17 lutego Akademia Widoczni po raz kolejny pojawiła się ze szkoleniem w murach Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Tym razem przeprowadziliśmy szkolenie z Google Analytics dla początkujących studentów. Osoby, które nigdy wcześniej nie miały styczności z tym narzędziem mogły poznać jego najważniejsze funkcje i nauczyć się stosować go w praktyce, 

Podstawy Google Analytics

Na początek prowadząca szkolenie, Anna Zalewska - manager marketingu w agencji widoczni przedstawiła zagadnienia teoretyczne na temat zarządzania kontem Google Analytics. Podpowiedziała też, jak podłączyć je do strony www. 

Studenci zobaczyli, jak wygląda panel administracyjny oraz, jakie dane można zdobyć dzięki temu narzędziu 

Pomagamy budować biznes dzięki reklamom w Google

Co warto wiedzieć o Google Analytics?

Szkolenie trwało 90 min. Część druga skupiała się na zagadnieniach bardziej praktycznych. Anna Zalewska pokazała krok po kroku:

  • jak założyć konto Google Analytics, 
  • jak zweryfikować jego dodanie,
  • jakie są najważniejsze raporty,
  • co to jest konwersja i jak ją mierzyć.

Akademia Widoczni na UEP

Kolejne szkolenia

Pod koniec szkolenia nie zabrakło oczywiście czasu na pytania ze strony studentów, szczególnie od tych, którzy prowadzą już swoje projekty online. Prowadząca oczywiście zachęcała do samodzielnej nauki i założenia konta Google Analytics na własnych stronach. 

Już wkrótce na naszym fp pojawią się informacje o kolejnych wykładach i szkoleniach w Poznaniu. Śledźcie nas na bieżąco! :)

Autor
adrianna nowak widoczni
Adrianna Nowak

Specjalista ds. marketingu internetowego. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocja treści w sieci oraz kontakt z mediami i blogosferą.

W swojej pracy najbardziej lubi nawiązywanie relacji z twórcami internetowymi, portalami oraz ekspertami z branży, którym bliskie jest nasze podejście do marketingu internetowego. Cieszy ją, gdy blogerzy doceniają nasze działania i z chęcią dzielą się naszymi treściami. Rosnąca liczba pozytywnych komentarzy na naszym blogu daje jej poczucie, że to, co robi ma sens i wartość dla innych.

Godziny pracy spędzone przed komputerem Adrianna równoważy spędzając czas aktywnie na rowerze, czy rolkach. Jako absolwentka filmoznawstwa i kultury mediów, jest wielką miłośniczką kina.

Autor
Wyślij Zapytanie
Bezpłatna konsultacja SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji?
Wyślij zapytanie - umówimy się na BEZPŁATNĄ konsultacje SEO i prześlemy DOBRĄ ofertę


Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO