Pierwsze kroki w marketingu internetowym - czyli, jak przebiega staż w naszej agencji?

DSC 0994

Wraz z początkiem lutego do naszego zespołu zawitał Arkadiusz, student 3. roku zarządzania na Wydziale Finansów i Bankowości Wyższej Szkoły Bankowej. Jak udało nam się wspólnie połączyć siły? O tym w naszej relacji.

 

Współpraca z uczelnią

Propozycja przyjęcia stażysty wynikała z partnerstwa biznesowego nawiązanego między naszą agencją a Wyższą Szkołą Bankową w Poznaniu. Pierwszym krokiem we współpracy z uczelnią były warsztaty edukacyjne dla studentów, które przeprowadzamy cyklicznie w ramach partnerstwa.

Kolejnym krokiem jest właśnie staż. Zdecydowaliśmy się wziąć pod swoje skrzydła osobę, która nie miała wcześniej styczności z marketingiem internetowym, i nauczyć ją wszystkiego od podstaw. Przez rozpoczęciem stażu staraliśmy się określić predyspozycje Arka oraz jego oczekiwania, co do zadań stażowych.

Po wspólnych konsultacjach doszliśmy do wniosku, że nasz nowy współpracownik najlepiej odnajdzie się jako wsparcie dla Działu Link Buildingu. 

DSC 0992

 

Cel stażu

Płatny staż to inicjatywa Unii Europejskiej. Poprzez dofinansowanie szkół wyższych, aktywizowani zawodowo są studenci,. Odbywa się to najczęściej w formie współpracy z agencjami. Podjęcie stażu ułatwia młodym ludziom start na rynku pracy. Celem jest rozwijanie kompetencji w zakresie wybranej gałęzi marketingu internetowego. 

 

Dzień pracy stażysty

5 dni w tygodniu, po 6 godzin dziennie. Wraz z rozpoczęciem każdego dnia pracy odbywa się poranne planowanie zdań na resztę dnia. Opiekunem Arka jest nasz koordynator Działu Link Buildingu - Adrian. To on czuwa nad wdrożeniem stażysty w system pracy oraz rozliczaniem go z powierzonych działań.

 

DSC 1001

 

Wrażenia stażysty

Moim głównym zadaniem jest budowanie linków. Do tej pory nauczyłem się obsługiwać narzędzia SEO, m.in. Google Analytics. Decydując się na staż w agencji widoczni, założyłem sobie, że dowiem się jak najwięcej na temat pozycjonowania stron oraz inbound marketingu. Po studiach chciałbym kontynuować pracę w podobnym charakterze. To, co najbardziej podoba mi się w pracy tutaj, to atmosfera - zespół jest bardzo sympatyczny i skory do dzielenia się wiedzą. Ponadto zadania, jakie są mi powierzane (choć nie zawsze łatwe) pozwalają mi rozwijać nowe kompetencje - co jest dla mnie najważniejsze w trakcie tego stażu. 

DSC 0995

 

Dołącz do naszego zespołu! Zobacz więcej

 

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Oceń ten artykuł:
Pierwsze kroki w marketingu internetowym - czyli, jak przebiega staż w naszej agencji?
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ