Pierwsze kroki w marketingu internetowym - czyli, jak przebiega staż w naszej agencji?

autor: Adrianna Nowak

Wraz z początkiem lutego do naszego zespołu zawitał Arkadiusz, student 3. roku zarządzania na Wydziale Finansów i Bankowości Wyższej Szkoły Bankowej. Jak udało nam się wspólnie połączyć siły? O tym w naszej relacji.

 

Współpraca z uczelnią

Propozycja przyjęcia stażysty wynikała z partnerstwa biznesowego nawiązanego między naszą agencją a Wyższą Szkołą Bankową w Poznaniu. Pierwszym krokiem we współpracy z uczelnią były warsztaty edukacyjne dla studentów, które przeprowadzamy cyklicznie w ramach partnerstwa.

Kolejnym krokiem jest właśnie staż. Zdecydowaliśmy się wziąć pod swoje skrzydła osobę, która nie miała wcześniej styczności z marketingiem internetowym, i nauczyć ją wszystkiego od podstaw. Przez rozpoczęciem stażu staraliśmy się określić predyspozycje Arka oraz jego oczekiwania, co do zadań stażowych.

Po wspólnych konsultacjach doszliśmy do wniosku, że nasz nowy współpracownik najlepiej odnajdzie się jako wsparcie dla Działu Link Buildingu. 

Cel stażu

Płatny staż to inicjatywa Unii Europejskiej. Poprzez dofinansowanie szkół wyższych, aktywizowani zawodowo są studenci,. Odbywa się to najczęściej w formie współpracy z agencjami. Podjęcie stażu ułatwia młodym ludziom start na rynku pracy. Celem jest rozwijanie kompetencji w zakresie wybranej gałęzi marketingu internetowego. 

 

Dzień pracy stażysty

5 dni w tygodniu, po 6 godzin dziennie. Wraz z rozpoczęciem każdego dnia pracy odbywa się poranne planowanie zdań na resztę dnia. Opiekunem Arka jest nasz koordynator Działu Link Buildingu - Adrian. To on czuwa nad wdrożeniem stażysty w system pracy oraz rozliczaniem go z powierzonych działań.

 

DSC 1001
DSC 1002
DSC 1005
  • DSC 1001
  • DSC 1002
  • DSC 1005

Wrażenia stażysty

Moim głównym zadaniem jest budowanie linków. Do tej pory nauczyłem się obsługiwać narzędzia SEO, m.in. Google Analytics. Decydując się na staż w agencji widoczni, założyłem sobie, że dowiem się jak najwięcej na temat pozycjonowania stron oraz inbound marketingu. Po studiach chciałbym kontynuować pracę w podobnym charakterze. To, co najbardziej podoba mi się w pracy tutaj, to atmosfera - zespół jest bardzo sympatyczny i skory do dzielenia się wiedzą. Ponadto zadania, jakie są mi powierzane (choć nie zawsze łatwe) pozwalają mi rozwijać nowe kompetencje - co jest dla mnie najważniejsze w trakcie tego stażu. 

Dołącz do naszego zespołu!

Skutecznie wypromujemy Cię w sieci.

 

Wyślij zapytanie
Poleć ten artykuł znajomym:

Autor
adrianna nowak widoczni
Adrianna Nowak

Specjalista ds. marketingu internetowego. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocja treści w sieci oraz kontakt z mediami i blogosferą.

W swojej pracy najbardziej lubi nawiązywanie relacji z twórcami internetowymi, portalami oraz ekspertami z branży, którym bliskie jest nasze podejście do marketingu internetowego. Cieszy ją, gdy blogerzy doceniają nasze działania i z chęcią dzielą się naszymi treściami. Rosnąca liczba pozytywnych komentarzy na naszym blogu daje jej poczucie, że to, co robi ma sens i wartość dla innych.

Godziny pracy spędzone przed komputerem Adrianna równoważy spędzając czas aktywnie na rowerze, czy rolkach. Jako absolwentka filmoznawstwa i kultury mediów, jest wielką miłośniczką kina.

Autor
Bezpłatna 45min.
konsultacja + audyt

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Jesteś niezadowolony z prowadzonych kampanii?

Zamów BEZPŁATNĄ telekonferencję z naszym ekspertem, który przeanalizuje Twój serwis i jego pozycję na tle konkurencji, a na koniec przedstawi możliwości ZWIĘKSZENIA SPRZEDAŻY.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO