Widoczni na semKRK 2022 - relacja z konferencji

1semkrk 1

Za nami już 19 edycja semKRK. 15 czerwca 2022 odbył się jeden z najważniejszych barcampów w Polsce w dziedzinie marketingu w wyszukiwarce i analityki. Tegoroczna edycja odbyła się w skali BIG w Starej Zajezdni w Krakowie. Swoją wiedzą podzieliło się aż 15 specjalistów, wśród nich nie zabrakło Widocznych! Na scenie pojawił się Daniel Chruściński z tematem “Sprytne pomysły na zwiększenie CTR w kampanii Google Ads” - Pełnomocnik Zarządu ds. Jakości ekspert ds. Google Ads. Towarzyszył mu nasz zeszłoroczny prelegent - Michał Borzyszkowski, który otrzymał tym razem Złoty Bilet.


Sprytne pomysły na… czyli o czym opowiedział Daniel?

Daniel podczas licznych kursów i lat pracy zdobył szerokie doświadczenie w marketingu internetowym, które dalej rozwija. Chętnie dzieli się swoją wiedzą.

W tym roku Daniel wygrał głosowanie “Call of papers” i pojawił się na scenie semKRK. Czego mogli się od niego dowiedzieć uczestnicy? Nic tak nie przyprawia specjalistów Google Ads o ból głowy jak niski CTR w kampaniach. Daniel doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego podzielił się swoimi wskazówkami, jak zwiększyć CTR. Przytoczył zarówno dobrze znane metody, które stanowią must have każdej kampanii, jak i swoje kreatywne tipy. Nie zabrakło przykładów i własnych doświadczeń z kampaniami klientów.

Daniel omówił również różnice i zależności między spodziewanym współczynnikiem klikalności (eCTR) i właściwym współczynnikiem klikalności (CTR).


Kto jeszcze pojawił się na scenie?

SemKRK ponownie zaprosiło inspirujących ekspertów w dziedzinie SEM i SEO. Na scenie stanęli:

 • Piotr Bortkiewicz (NPROFIT) - Wysoki ROAS nie pojawia się na nudnych kontach! Baw się targetowaniem, a będziesz zarabiać!
 • Adrian Andrzejczyk (Cube Group) - Zaawansowane ustawienia Analytics pod analizę SEO
 • Michał Szylko - (iCEA) - May core Update - wnioski na podstawie danych z 3 kontynentów
 • Joanna Kwiatkowska (Kubota S.A.) - 5 skutecznych sposobów na pozyskiwanie ruchu organicznego. Budowanie brand awareness marki
 • Łukasz Walczuk (EMPIK) i Piotr Matusiak (Bluerank) - Prawdopodobnie największy projekt SEO / Content 2021
 • Marcin Kościelski (Modivo) - Po drugiej stronie audytu, czyli o urokach współpracy in-house z agencją
 • Witold Wrodarczyk (Adequate) - Czy ciastka nas zjedzą?
 • Damian Lutowski (Rankomat.pl) - Jak wycisnąć maksa z treści? Praca z contentem w trudnych branżach
 • Natalia Paciorek (X-KOM) i Michał Barczyk (X-KOM / MediaWIN) - SEO survival, czyli jak pojawić się w sieci i przetrwać. Budowanie sklepu w kontekście SEO
 • Łukasz Chwiszczuk - Co zrobisz, jak nic nie zrobisz? Praca na kampaniach performance max
 • Grzegorz Strzelec (PapaSEO.com) - Człowiek kontra maszyna – wielki test generatorów treści
 • Przemysław Modrzewski (Google) - Google Analytics 4 - czy jako marketingowiec mam się martwić, czy cieszyć?

Każda prelekcja przyniosła nowe spojrzenie na dobrze znane tematy marketingu internetowego jak również wchodzące nowinki i trendy. Wszystkie prelekcje były niezwykle ciekawe i gratulujemy wszystkim rewelacyjnych wystąpień. Poprosiliśmy jednak Daniela i Michała o wytypowanie tych, które szczególnie zapadły im w pamięć. W ten sposób powstała nasza lista ulubieńców z semKRK (kolejność zgodna z kolejnością występowania na scenie)


Po drugiej stronie audytu, czyli o urokach współpracy in-house z agencją - Marcin Kościelski

Sprawna komunikacja to klucz do skutecznej współpracy i realizacji zadań. Nowe spojrzenie na ten temat przedstawił Marcin Kościeliski, Head of SEO w Modivo SA. Opowiedział o wytycznych efektywnego komunikowanie się i wyjaśnił jak:

 • tworzyć komunikaty zrozumiałe dla klienta
 • przedstawić zalecenia dla informatyka
 • celnie uzasadnić zalecenia SEO
 • raportować działania
 • przekonać klienta do reinwestycji zysku z SEO na kolejne SEO.


Co zrobisz, jak nic nie zrobisz? Praca na kampaniach performance max - Łukasz Chwiszczuk

Temat prelekcji jak najbardziej na czasie dla wszystkich specjalistów ds. Ads. Łukasz Chwiszczuk rozjaśnił tajniki kampanii performance max. Wskazał różnice między mikro i makro konwersjami, a także rozstrzygnął wagę wyglądu reklamy dla ostatecznego sukcesu kampanii.

Łukasz wszedł również w polemikę, czy ciągła postępująca automatyzacja kampanii pozbawia specjalistów pracy. Czy jest się czego bać? Przed specjalistami dalej sporo pracy. To oni muszą nadzorować postępy techniki, analizować dane i testować nowe rozwiązania.


Człowiek kontra maszyna – wielki test generatorów treści - Grzegorz Strzelec

Grzegorz Strzelec, właściciel PapaSEO, jak zwykle nie dał nam się nudzić. Prelekcja dotyczyła tematu budzącego skrajne emocje - sztucznej inteligencji. Jednak Grzegorz ocieplił jej wizerunek i wskazał skuteczne narzędzia AI, które usprawniają pracę specjalistom ds. SEO.

Nie zabrakło czasu na omówienie GPT-3, czyli najnowszej i jednocześnie najbardziej rozszerzonej wersji generatora tekstu opracowanej przez Open AI. Wspomniał również o zbliżającej się premierze GPT-4.


Google Analytics 4 - czy jako marketingowiec mam się martwić, czy cieszyć? Przemysław Modrzewski

Jeśli działacie w marketingu, jednego możecie być pewni - wszystko się zmienia. Nawiązał do tego Przemysław Modrzewski w ramach prelekcji o najnowszym Google Analytics 4. Wytłumaczył przyczyny zmiany, a także nowe zasady zbierania danych. GA 4 bazuje na danych predyktywnych, natomiast cały system będzie działać w oparciu o consent mode.


Podczas konferencji zabrało głos jeszcze wielu innych prelegentów, a każde wystąpienie przyciągało pełną uwagę uczestników. Gratulujemy każdej prelekcji oraz dziękujemy za świeżą i profesjonalną wiedzę marketingową.

 

SemKRK to wydarzenie o niezwykłej atmosferze. Jeśli jesteście spragnieni porządnej porcji wiedzy z pierwszej ręki od ekspertów w branży, szykujcie się na kolejną edycję semKRK! W tym roku prelekcje przyciągnęły pełną salę zaciekawionych uszu i oczu. Jak wspominają nasi przedstawiciele, przerwy mijały na wymianie spostrzeżeń z uczestnikami i wystawcami. Wisienką na torcie okazała się piękna pogoda, którą organizatorzy sprytnie wykorzystali. W ramach odpoczynku można było powygrzewać się na leżaczkach lub spróbować przysmaków z food trucków. Gratulujemy Krzysztofowi Marcowi i całemu zespołowi DevaGroup kolejnego sukcesu i przede wszystkim sprawnej organizacji. Już nie możemy się doczekać następnej konferencji ;)

 

Fot. źródło: https://www.facebook.com/spotkaniasemkrk/

 

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Karolina Dopierała
Karolina Dopierała

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła studia na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja o specjalizacji Nowe media. Swoją wiedzę uzupełnia na szkoleniach z zakresu copywritingu, strategii marki, SEO, Google Ads i Analytics.

W swojej pracy dba o przejrzysty wizerunek Widocznych i budowanie rozpoznawalności agencji. Zagłębia się w tajniki mediów społecznościowych, optymalizacji strony internetowej oraz marketingu w szerokim tego słowa znaczeniu.

W wolnej chwili Karolina lubi wpaść w wir książek o tematyce fantasy lub fotografować świat i ludzi przez pryzmat starych aparatów analogowych.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Widoczni na semKRK 2022 - relacja z konferencji

Średnia ocen użytkowników4.78 na podstawie 11 głosów

UDOSTĘPNIJ