Twoja sprzedaż nie zachwyca? Zamów skuteczną strategię digital i nabierz rozpędu w biznesie!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E widoczni 221
Zwiększamy widoczność i zyski Skuteczne pozycjonowanie i optymalizacja SEO Drupal

Pozycjonowanie i optymalizacja stron Drupal

Drupal cieszy się dużą popularnością wśród zagranicznych użytkowników. W Polsce to niszowy system, ale mimo to zgodnie ze światowymi trendami zaliczamy go do czołówki bezpłatnych systemów CMS.

Wbrew krążącym opiniom Drupal jest prosty w obsłudze nawet dla osób początkujących. Pozwala na intuicyjną edycję treści, a jego domyślne funkcje są zgodne z najważniejszymi wymogami względem nowoczesnej strony internetowej. Drupal uchodzi także za znacznie bezpieczniejszy niż Wordpress i Joomla system, odporny na ataki hakerów.

Pozycjonowanie strony wiąże się z wprowadzaniem zmian optymalizacyjnych. Czy pozycjonowanie strony z systemem Drupal jest więc tak samo proste?

artboard
Dlaczego widoczni?

Pozycjonujemy wszystkie CMSy

WordPress, Joomla czy Drupal - dla nas nie ma niemożliwego. Optymalizujemy strony zarówno na najpopularniejszych systemach CMS, jak i na autorskich platformach. Znamy od podszewki najpopularniejsze CMSy, więc możesz nam powierzyć swoją stronę. Wiemy, co robimy :)

Dlaczego widoczni?
1
Nie tylko budujemy widoczność i ruch, ale przede wszystkim sprzedaż dla Twojej strony
2
Nad Twoją stroną pracuje dedykowany zespół specjalistów
3
Czerpiemy dane z najlepszych narzędzi analitycznych, żeby podejmować skuteczne decyzje
4
Działamy kompleksowo od audytu, poprzez SEO, po optymalizację konwersji
5
Mamy techniczną wiedzę - dlatego możemy optymalizować każdy CMS
6
Łączymy SEO i UX, aby zwiększyć Twoje szanse na pozyskanie konwersji

Drupal a pozycjonowanie stron

Proces pozycjonowania strony rozpoczyna się od optymalizacji technicznej strony. W tej kwestii Drupal jest przyjaznym dla SEO systemem. Oto wybrane funkcje, jakie ułatwiają wdrożenie optymalizacji niektórych elementów strony:

 

Czytelne adresy URL

Meta dane

Przekierowania globalne

Generowanie mapy witryny

Pliki robots.txt

Zmiana wyglądu adresów URL w CMS Drupal jest prosta, możemy ustawić własny, preferowany schemat takiego adresu; ze względu na pozycjonowanie strony taki adres powinien być zgodny z nagłówkiem danej podstrony. Tworzenie adresów URL zgodnych z nagłówkiem można włączyć, korzystając z modułu dla Drupala o nazwie Pathauto.

 

W ramach pozycjonowania istotne jest zadbanie o odpowiednie title i description dla każdej podstrony; powinny być unikalne i zgodne z tematyką danej podstrony. Title jest również uznawany za czynnik rankingowy, dlatego zalecane jest stosowanie w nim frazy. Description natomiast odgrywa rolę motywującą i ma za zadanie zachęcić użytkownika do odwiedzin na stronie z wyników wyszukiwania Google. Drupal umożliwia optymalizację meta danych pod pozycjonowanie za pomocą modułów Page Title i MetaTags. Nie ma więc potrzeby działania w kodzie strony, wszystkie zmiany wdrożysz w panelu Drupala.

Istotną kwestią w przypadku pozycjonowania strony Drupal jest zapobieganie powstawaniu duplikacji treści; duplikacja mogłaby mieć miejsce na przykład w wyniku wdrożenia personalizowanych adresów URL, gdyby w Google można było odnaleźć stronę w wersji z domyślnym adresem URL i tym spersonalizowanym. Jednak Drupal ułatwia pozycjonowanie strony, bo umożliwia ustawienie globalnie przekierowań. Przekierowania niezbędne są również dla adresu witryny w wersji www i bez www, http i https itp.

Nie musisz korzystać z narzędzi zewnętrznych; mapę strony wygenerujesz bezpośrednio w module Sitemap; pozostaje już tylko dodanie jej do Google, aby przyspieszyć indeksowanie witryny.

Tu z pomocą przychodzi moduł RobotsTxt; pliki robots.txt są niezbędne, aby móc wykluczyć z indeksowania niektóre podstrony, np. koszyk w sklepie internetowym albo strony wyników wewnętrznego wyszukiwania.

Artboard
Pozycjonowanie

Moduły SEO dla Drupala

Im nowsza wersja CMS Drupal, tym pozycjonowanie strony w Google prostsze. Dzieje się tak dzięki coraz większej liczbie modułów do optymalizacji strony pod wyszukiwarki. Warto z nich korzystać, bo umożliwiają wdrożenie podstawowej optymalizacji nawet laikowi. Niektóre z nich dotyczą zaawansowanych obszarów SEO, inne w kompleksowy sposób podpowiadają, co warto dodać lub zmienić na stronie, aby zwiększyć jej szanse na dotarcie do top 10 Google. Poniżej lista najczęściej stosowanych modułów do pozycjonowania strony Drupal:

SEO Checklist - szczególnie polecany moduł, który sugeruje zmiany optymalizacyjne takie jak linkowanie wewnętrzne czy wzbogacanie treści o konkretne frazy, wykrywa błędy, które mogą wpływać na widoczność strony w Google i pozwala na proste wdrożenie zmian optymalizacyjnych. Moduł można pobrać z oficjalnej strony: https://www.drupal.org/project/seo_checklist

Inne moduły ułatwiające pozycjonowanie strony na CMS-ie Drupal to:

 • Pathauto
 • Transliteration
 • Globalredirect
 • Metatag
 • XML sitemap
 • RobotsTxt
 • Menu Breadcrumb
widoczni 23
widoczni 51 widoczni 41

Pozycjonowanie na Drupal - pytania i odpowiedzi

Jakie moduły SEO do Drupala wybrać?
Down arrow

Dzięki dodatkowym modułom SEO dla Drupala przeprowadzisz najważniejsze działania optymalizacyjne. Może skorzystać z takich modułów jak:

 • Pathauto
 • Link Checker
 • Metatag
 • BigPipe
 • SEO Checklist
 • Honeypot
 • Redirect

Dzięki tym modułom proces optymalizacji Twojej strony na Drupal przebiegnie dużo sprawniej, a także dostosujesz strony do preferencji własnych i wyszukiwarki Google.

Jak wygląda pozycjonowanie stron na Drupal?
Down arrow

Drupal to system SEO Friendly, co oznacza, że jest dobrze przystosowany do zmian optymalizacyjnych. System daje dostęp do plików FTP, a także umożliwia zarządzanie meta danymi. Dzięki dodatkowym modułom możesz stworzyć site mapę oraz wybrać kilka różnych wersji językowych witryny.

Jak zmienić tytuł strony na Drupal?
Down arrow

Tytuł strony to jeden z najważniejszych czynników rankingowych Google. Aby odpowiednio go dostosować warto zainstalować moduł Page Title. Po zainstalowaniu tego rozszerzenia będziesz mógł ręcznie ustawić ten znacznik dla każdego typu treści, czy wpisu blogowego, czy podstrony ofertowej. 

Klienci - strony internetowe
Z nami będziesz w dobrym towarzystwie
protan elmark logo
carnet logo
nickel development logo
saint gobain logo
karlik logo czarne
9
3
6
DHL logo
astat logo
pblechbud logo
wadowscy logo
bm cat logo v2
stadion poznan
Widoczni w liczbach

Nasze kampanie finansują się same

Zoom

560+

pozytywnych opinii w Google

Zoom

80+

pozytywnych opinii na Clutch.co

Zoom

170+

specjalistów marketingu
internetowego

Zoom

25+
lat na rynku

Szukasz skutecznej agencji SEO / ADS?

Person
Oceń ten artykuł:
Drupal - pozycjonowanie stron

Średnia ocen użytkowników3.00 na podstawie 124 głosów