Co to jest słowo kluczowe long-tail i generyczne?

autor: Adrianna Nowak

Rodzaje słów kluczowych - definicja

Słowa kluczowe, frazy (ang. keywords) to wyrażenia najtrafniej opisujące tematykę danej podstrony i odpowiadające hasłom wpisywanym przez użytkowników do wyszukiwarki. Ich odpowiednie użycie w treści, nagłówkach, metaznacznikach zwiększa widoczność strony w organicznych wynikach wyszukiwania, przyciągając internautów poszukujących produktów, usług lub treści, znajdujących się w naszym serwisie.

Wśród słów kluczowych zasadniczo wyróżniamy:

  • frazy generyczne - ogólne wyrażenia charakteryzujące się dużą liczbą wyszukiwań, ale niskim potencjałem konwersji (np. meble, mechanik, usługi hydrauliczne). Takie słowa kluczowe nie precyzują intencji wyszukiwania użytkownika,
  • frazy long tail - długoogonowe słowa kluczowe wskazujące na konkretną usługę poszukiwaną przez internautę (fotograf ślubny Wrocław Krzyki, wegańska restauracja we Wrocławiu, piekarnik do zabudowy Amica). Są mniej popularne, ale lepiej konwertują, przyciągając użytkowników zainteresowanych naszą ofertą.

W procesie pozycjonowania należy korzystać z fraz generycznych i długoogonowych oraz semantycznych słów kluczowych jeszcze lepiej precyzujących tematykę strony internetowej.

Autor

Joanna Bagrij - Lider Zespołu Content Marketingu, Artefakt

joanna bagrij 150x150

Autor
adrianna nowak widoczni
Adrianna Nowak

Specjalista ds. marketingu internetowego. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocja treści w sieci oraz kontakt z mediami i blogosferą.

W swojej pracy najbardziej lubi nawiązywanie relacji z twórcami internetowymi, portalami oraz ekspertami z branży, którym bliskie jest nasze podejście do marketingu internetowego. Cieszy ją, gdy blogerzy doceniają nasze działania i z chęcią dzielą się naszymi treściami. Rosnąca liczba pozytywnych komentarzy na naszym blogu daje jej poczucie, że to, co robi ma sens i wartość dla innych.

Godziny pracy spędzone przed komputerem Adrianna równoważy spędzając czas aktywnie na rowerze, czy rolkach. Jako absolwentka filmoznawstwa i kultury mediów, jest wielką miłośniczką kina.

Autor
Oceń ten artykuł
Co to jest słowo kluczowe long-tail i generyczne?
Średnia ocen użytkowników 4.14 na podstawie 150 głosów
Wyślij Zapytanie
Bezpłatna konsultacja SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji?
Wyślij zapytanie - umówimy się na BEZPŁATNĄ konsultacje SEO i prześlemy DOBRĄ ofertę


10% zniżki na umowę SEO/SEM

Skorzystaj z okazji! Tylko do 27.11

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO