10 najdroższych domen w Polsce

blog widoczni seo103

Sprzedaż domeny może być nie lada interesem. Wkraczające na rynek marki z dużym budżetem, są gotowe zapłacić miliony za adresy internetowe odzwierciedlające ich nazwę. W Polsce mieliśmy do tej pory kilka ujawnionych transakcji tego typu. Które domeny w Polsce udało się sprzedać najdrożej?

 

Chcesz zwiększyć sprzedaż na stronie internetowej?

 

 

Na pierwszym miejscu wymieniana jest domena Play.pl, chociaż niektóre źródła podkreślają, że nigdy nie pojawiła się oficjalna informacja o sprzedaży. Można znaleźć informację o pozyskaniu przez poprzedniego właściciela 2 milionach złotych za tę domenę, ale to nieoficjalne dane. Na drugim miejscu znajduje się domena co.pl, która obecnie mieści pod swoim adresem… sprzedaż domen z końcówką .co.pl (odpowiednik znanego powszechnie .co.uk).

1. Play.pl – dokładna kwota nie jest znana, mówi się o kilku milionach złotych

2. Co.pl 1 000 000 zł

3. Opony.pl 960 000 zł

4. Saturn.pl 600 000 zł

5. Urlopy.pl 400 000 zł

6. gg.pl 400 000 zł

7. nk.pl 300 000 zł

8. budownictwo.pl 200 000 zł

9. kino.pl 150 000 zł

10. samochod.pl 146 000 zł

 

Warto jednak pamiętać, że do takich transakcji dochodzi tylko w przypadku, gdy domena została zarejestrowana przed pojawieniem się marki. Historia rynku domen pokazuje, że nieskutecznym procederem jest wykupywanie nazw stron internetowych zbliżonych do nazwy istniejącej już firmy. Zgodnie z przepisami w takich sytuacjach właściciel nazwy marki może dochodzić swoich praw do domeny na drodze sądowej. Chociaż powyższe kwoty działają na wyobraźnię, eksperci zajmujący się rynkiem domen w Polsce podkreślają, że wciąż daleko nam do cen zagranicznych domen.

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Anna Zalewska
Anna Zalewska

Anna Zalewska - menadżerka marketingu. Doświadczona specjalistka w zakresie content marketingu i marketingu internetowego. Zaczynała od pracy w sklepach internetowych. W agencji widoczni przeszła różnorodną drogę pozyskując linki, pisząc teksty dla klientów, prowadząc kampanie Google Ads i Facebook Ads. Dziś zajmuje się marketingiem agencji, dbając o jej markę i rozpoznawalność, również w zakresie employer brandingu. Trenerka Akademii widoczni, prelegentka i wykładowczyni na uczelniach wyższych. W pracy najbardziej ceni kreatywne zadania realizowane z zespołem inspirujących ludzi. Dzień zaczyna od dobrych podcastów o biznesie, psychologii i zrównoważonym rozwoju, a kończy na macie z jogą lub z hantlami. 

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
10 najdroższych domen w Polsce

Średnia ocen użytkowników4.50 na podstawie 103 głosów

UDOSTĘPNIJ