Dlaczego Twój biznes potrzebuje content marketingu?

blog widoczni seo9

Gwałtowny wzrost popularności content marketingu w ostatnich latach ma związek między innymi z wprowadzeniem przez Google w 2011 roku algorytmu Panda, który nagradza strony zawierające wartościowe treści, umieszczając je wyżej w wyszukiwarce. Jednak trend promowany przez Google nie wziął się znikąd - o potędze content marketingu wiedziały już wcześniej liczne marki, z powodzeniem wykorzystując go do promocji swoich usług.

Co to jest content marketing? Gdzie leży jego prawdziwa siła?  Jeśli nie jesteś jeszcze do końca przekonany, czy Twoja firma potrzebuje tego rozwiązania, oto kilka faktów, które pokażą Ci, jak skuteczne jest to narzędzie.

 

Chcesz zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym? Zobacz naszą ofertę

 

 

1. Ponad 200 milionów internautów na świecie używa oprogramowania typu ad block.

To oznacza, że płatne reklamy nie docierają do wielu potencjalnych odbiorców naszych usług. Z tych, do których docierają, ignoruje je aż 70%. Każdy z nas zna to doskonale - ile razy z niecierpliwością czekaliśmy, by na Youtube kliknąć ‘Pomiń reklamę’ i natychmiast przejść do interesującego nas materiału? Tę samą czynność powtarza razem z nami aż 86% ludzi.

Z kolei aż 78% odbiorców przejawia chęć poznawania marki poprzez działania content marketingowe, które, poza danymi o firmie, przekażą im również jakieś użyteczne informacje. ⅔ internautów z własnej woli poświęca czas na czytanie o markach, które wzbudziły ich zainteresowanie - jeśli więc stworzymy przydatny i ciekawy tekst (post, artykuł na bloga, poradnik), duża część odbiorców nie tylko nie będzie go ignorować, ale nawet samodzielnie go wyszuka. Taki efekt zapewnią najskuteczniejsze działania content marketignowe, warto się na nie zdecydować. 

 

Czy muszę dodawać teksty na moją stronę? Czy muszą być widoczne? - Oko w oko z marketingiem internetowym

 

2. Interesujący content to jeden z trzech pierwszych powodów, dla których ludzie obserwują marki w mediach społecznościowych.

Nie tylko obserwują - lubią się również dzielić ze znajomymi tym, co zobaczą. A stąd już tylko krok do pozyskania nowych odbiorców przez działania content marketingowe - aż 90% użytkowników w swoich wyborach kieruje się sugestiami znajomych. Jeśli więc potrafimy napisać angażującego, ciekawego posta na Facebooku, mamy pięciokrotnie większą szansę, że kliknięcie w niego zakończy się zakupem.

 

3. 9 na 10 firm stosuje w swoich działaniach content marketing.

Te firmy wiedzą, że aż 90% użytkowników uważa działania content marketingowe za użyteczne, a ¾ z nich czuje dzięki temu, że marce zależy na zbudowaniu pozytywnej relacji. Takie marki nie zastanawiają się już, co to jest content marketing, ale szukają odpowiedzi na to, jak go skutecznie wykorzystać. Właśnie dlatego firmy prowadzące blogi generują pięciokrotnie większy ruch na stronach i pozyskują aż do 97% więcej zaindeksowanych linków

 

4. Content marketing dla firm kosztuje aż o 62% mniej niż tradycyjny marketing.

Wydatki na działania content marketingowe dla firm w swojej najtańszej formie - w postaci bloga firmowego oraz mediów społecznościowych - wiążą się w zasadzie jedynie z czasem poświęconym przez jednego z pracowników na tworzenie wartościowych tekstów. Nie zawsze jednak firma ma w swoich szeregach odpowiednią osobę - dlatego 62% firm zleca content marketing profesjonalnym agencjom.

resizedimage900675 blog widoczni seo43

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Oceń ten artykuł:
Dlaczego Twój biznes potrzebuje content marketingu?

Średnia ocen użytkowników4.80 na podstawie 84 głosów

UDOSTĘPNIJ