Dlaczego Twój biznes potrzebuje content marketingu?

Gwałtowny wzrost popularności content marketingu w ostatnich latach ma związek między innymi z wprowadzeniem przez Google w 2011 roku algorytmu Panda, który nagradza strony zawierające wartościowe treści, umieszczając je wyżej w wyszukiwarce. Jednak trend promowany przez Google nie wziął się znikąd - o potędze content marketingu wiedziały już wcześniej liczne marki, z powodzeniem wykorzystując go do promocji swoich usług.

Gdzie w takim razie leży prawdziwa siła content marketingu? Jeśli nie jesteś jeszcze do końca przekonany, czy Twoja firma potrzebuje tego rozwiązania, oto kilka faktów, które pokażą Ci, jak skuteczne jest to narzędzie.

Chcesz zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym?

1. Ponad 200 milionów internautów na świecie używa oprogramowania typu ad block.

To oznacza, że płatne reklamy nie docierają do wielu potencjalnych odbiorców naszych usług. Z tych, do których docierają, ignoruje je aż 70%. Każdy z nas zna to doskonale - ile razy z niecierpliwością czekaliśmy, by na Youtube kliknąć ‘Pomiń reklamę’ i natychmiast przejść do interesującego nas materiału? Tę samą czynność powtarza razem z nami aż 86% ludzi.

Z kolei aż 78% odbiorców przejawia chęć poznawania marki poprzez działania content marketingowe, które, poza danymi o firmie, przekażą im również jakieś użyteczne informacje. ⅔ internautów z własnej woli poświęca czas na czytanie o markach, które wzbudziły ich zainteresowanie - jeśli więc stworzymy przydatny i ciekawy tekst (post, artykuł na bloga, poradnik), duża część odbiorców nie tylko nie będzie go ignorować, ale nawet samodzielnie go wyszuka.

2. Interesujący content to jeden z trzech pierwszych powodów, dla których ludzie obserwują marki w mediach społecznościowych.

Nie tylko obserwują - lubią się również dzielić ze znajomymi tym, co zobaczą. A stąd już tylko krok do pozyskania nowych odbiorców - aż 90% użytkowników w swoich działaniach kieruje się sugestiami znajomych. Jeśli więc potrafimy napisać angażującego, ciekawego posta na Facebooku, mamy pięciokrotnie większą szansę, że kliknięcie w niego zakończy się zakupem.

 

3. 9 na 10 firm stosuje w swoich działaniach content marketing.

Te firmy wiedzą, że aż 90% użytkowników uważa stworzone w ten sposób treści za użyteczne, a ¾ z nich czuje dzięki temu, że marce zależy na zbudowaniu pozytywnej relacji. Właśnie dlatego firmy prowadzące blogi generują pięciokrotnie większy ruch na stronach i pozyskują aż do 97% więcej zaindeksowanych linków.

 

4. Content marketing kosztuje aż o 62% mniej niż tradycyjny marketing.

W swojej najtańszej formie - w postaci bloga firmowego oraz mediów społecznościowych - wydatki wiążą się w zasadzie jedynie z czasem poświęconym przez jednego z pracowników na tworzenie wartościowych tekstów. Nie zawsze jednak firma ma w swoich szeregach odpowiednią osobę - dlatego 62% firm zleca content marketing profesjonalnym agencjom.

Skutecznie wypromujemy Cię w sieci.

 

Wyślij zapytanie
Poleć ten artykuł znajomym:

Inne artykuły o podobnej tematyce:
jak wypromowac strone internetowa blog widoczni
Poznaj elementy skutecznego marketingu internetowego, które pozwolą ci wpłynąć na pozycję i wypromow...
Zobacz więcej
duplikacja tresci co to jest widoczni
Duplicate content może poważnie wpłynąć na pozycję Twojej strony w wyszukiwarce. Na czym polega dupl...
Zobacz więcej
oko w oko asia ania
Zapraszamy na transkrypcje I odcinka LIVE Oko w Oko z Marketingiem Internetowym
Zobacz więcej
Oceń ten artykuł
Dlaczego Twój biznes potrzebuje content marketingu?
Średnia ocen użytkowników 4.90 na podstawie 85 głosów
Bezpłatna 45min.
konsultacja + audyt

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Jesteś niezadowolony z prowadzonych kampanii?

Zamów BEZPŁATNĄ telekonferencję z naszym ekspertem, który przeanalizuje Twój serwis i jego pozycję na tle konkurencji, a na koniec przedstawi możliwości ZWIĘKSZENIA SPRZEDAŻY.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO