Brighton SEO - czy warto pojechać? Nasza relacja.

Brighton SEO to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży SEO w Europie. Początkowo o zasięgu lokalnym, dziś przyciąga uczestników z kilkudziesięciu krajów świata, w tym nas. Wybraliśmy się na Brighton SEO 2018, a dziś wracamy do Was z podsumowaniem i informacją, czy faktycznie warto zainwestować w wyjazd na tę konferencję.

 

praktyczne info

Brighton SEO - dojazd i organizacja

Wyjazd na Brighton SEO nie jest skomplikowany dla Polaków. Praktycznie z każdego lotniska dolecimy do Londynu. Stamtąd dzieli nas już tylko około 2 godzin drogi do Brighton autobusem. Co więcej, jeśli wykażemy się sprytem, możemy upolować bezpłatne bilety na wydarzenie, są one dostępne dla pierwszych uczestników.

Problemem wielu konferencji, szczególnie o takim rozmiarze jak Brighton jest organizacja. Na Brighton wykłady prowadziło ponad 100 prelegentów, przybyło aż 4000 uczestników z 40 krajów. Jak organizator poradził sobie z taką liczbą gości?

Dzięki rejestracji online nie było tu tak powszechnych na eventach kolejek do odbioru identyfikatora. Spokojnie można było zjawić się 5 minut przed rozpoczęciem wydarzenia. Identyfikatory przyszły do nas pocztą.

 

Kto przyjeżdża na Brighton SEO?

Przekrój wiekowy uczestników konferencji jest bardzo szeroki. Jest dużo młodych osób, które dopiero zaczynają przygodę z SEO, ale silną grupę stanowią także osoby o wieloletnim doświadczeniu zawodowym. Uwagę zwraca duży odsetek kobiet, niespotykany na wydarzeniach o tej tematyce.

 

 

Live

Co ciekawego na Brighton SEO?

W trakcie wydarzenia uczestnicy mieli do wyboru aż 7 grup tematycznych, w których swoje prezentacje wygłosiło ponad 100 ekspertów. Tak wygląda każda konferencja Brighton SEO.

Mocną stroną tego wydarzenia jest ścisła koncentracja na temacie pozycjonowania. Jak podkreślają nasi wysłannicy - dużo konkretów i case’ów, mało lania wody. Konferencji w Europie jest wiele, ale często uczestnicy są zawiedzeni - podczas 20 minutowych prelekcji, więcej jest autoprezentacji prelegenta niż faktycznie wartościowej wiedzy. Na Brighton SEO prezentacje były nabite wartościową wiedzą i faktami. Zobaczcie podsumowanie konferencji w formie video:

 

Prelekcje

Dla kogo Brighton SEO?

Dużo nauczyć się mogli zarówno początkujący, jak i osoby, które pozycjonowaniem stron zajmują się od lat. Szkoda jedynie, że organizator nie zaznaczył na planie poziomu zaawansowania prelekcji. Na pewno ułatwiłoby to wybór, szczególnie, że poszczególne bloki tematyczne odbywają się równolegle.

Dużym plusem było zaangażowanie jako prelegentów praktyków. Osoby, które mają własne doświadczenia z pozycjonowaniem i mogą się nim podzielić w formie case study. Dominowały więc tematy techniczne. Ale coś dla siebie znaleźli również project managerowie. Obok aspektów związanych z pozycjonowaniem, poruszane były także kwestie organizacji pracy pozycjonera i agencji marketingowej.

 

Rand Fishkin na Brighton SEO

Hitem Brighton SEO była prelekcja Randa Fishkina, na którą czekali chyba wszyscy uczestnicy. Chociaż odbywała się pod koniec dnia, zgromadziła niemal wszystkich przybyłych! Rand Fishkin jak zwykle urzekł swoją prezentacją, ale zaskoczył również mniej pozytywnym stosunkiem do Google niż do tej pory prezentował. Prezentację Randa Można zobaczyć na nagraniu:

 

Rand Fishkin podczas swojej prezentacji podkreślał, że Google diametralnie zmieniło swoje podejście do dostarczania użytkownikom rozwiązań i odpowiedzi, których szukają. Do tej pory, aby znaleźć odpowiedź na swoje pytanie użytkownik musiał odwiedzać strony internetowe. Dziś Google dostarcza wyniki wyszukiwania w taki sposób, aby użytkownicy nie musieli opuszczać wyszukiwarki. Odpowiedzi w formie knowledge graphów i direct answers dostarczają niezbędnej wiedzy już na poziomie wyników wyszukiwania. Tym samym branża SEO i cała branża internetowa staje przed wyzwaniem - znacznie trudniej jest pozyskać ruch na stronę internetową z wyszukiwarki.

 Pełna prezentacja Randa Fishkina z Brighton SEO: https://www.slideshare.net/randfish/seo-on-the-serps-brighton-seo-closing-talk

Po raz kolejny spotkaliśmy się z Randem Fishkinem, aby dopracować szczegóły naszego wspólnego projektu promocji jego książki "Lost&Founder" na rynku w Polsce! Więcej na ten temat w wywiadzie:

 

Brighton SEO - wystawcy

W holu wystawiali się czołowi producenci narzędzi i oprogramowania dla SEO. Mimo dużej liczby uczestników nie było trudności z dostaniem się na każde stoisko i nawiązaniem relacji. Wielu wystawców było jednocześnie prelegentami, więc to także świetna okazja, aby osobiście porozmawiać o wystąpieniu. A jako bonus można było liczyć na wersje testowe ciekawych narzędzi. Kogo można było odwiedzić na Brighton SEO? Poniżej lista najciekawszych wystawców, może odkryjecie narzędzia, których nie znacie:

https://www.conductor.com/
https://pitchbox.com/
https://www.deepcrawl.com/
https://www.semrush.com/
https://www.searchmetrics.com/
https://www.redbrain.com/
https://www.rankwatch.com/
https://www.seomonitor.com/
https://www.crunch.co.uk/
https://www.platf9rm.com/
https://pl.majestic.com/
https://powertoyourseo.com/
https://loveto.link/
https://www.thehoth.com/
https://www.link-assistant.com/
https://under2.agency/
https://www.linkresearchtools.com/
https://www.pricetrakker.com/
https://www.botify.com/
https://edit.co.uk/
https://www.screamingfrog.co.uk/
https://adaptworldwide.com/
https://uk.business.trustpilot.com/
https://www.clickintelligence.co.uk/
https://www.zazzlemedia.co.uk/
https://www.authoritas.com/platform/
https://www.accuranker.com/
https://www.swydo.com/
http://mishoplocal.co.uk/
https://www.oncrawl.com/
https://fatjoe.co/
http://www.sitevisibility.co.uk/
https://www.pricesearcher.com/

integracja

Po godzinach Brighton SEO

Oczywiście konferencje to nie tylko edukacja, ale również nawiązywanie kontaktów i integracja. Również to przewidzieli organizatorzy. Podczas konferencji jeden z wystawców (Deepcrawl) zapewnił rozrywkę uczestnikom w postaci ogromnej sali ze stołami do ping ponga oraz…piwem dla każdego. Wieczorem odbyła się impreza, która była okazją do poszerzenia kontaktów, wymiany doświadczeń i odprężenia po całym dniu zdobywania wiedzy.

 Artur Wojczal i Cezary Urbanowicz razem z organizatorem i twórcą Brighton SEO - Kelvinem Newmanem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podsumowanie Brighton SEO

Konferencja Brighton SEO zrobiła na nas niesamowite wrażenie. Pozytywnie zaskoczyła dopięta na ostatni guzik organizacja, a merytoryczne prelekcje nie zawiodły. Polecamy wyjazd na tę konferencję wszystkim, którzy chcą poczuć atmosferę branży w najlepszym wydaniu i wrócić z ciekawymi wnioskami odnośnie swojej pracy.

Poleć ten artykuł znajomym:

Autor
anna zalewska widoczni
Anna Zalewska

Pasjonatka content marketingu i marketingu internetowego. Chętnie sięga po wszelkie książki od powieści po wegańskie książki kucharskie. Dzień zaczyna od dobrych biznesowych i psychologicznych podcastów, a kończy na macie z jogą lub z hantlami. W pracy najbardziej ceni kreatywne zadania realizowane z zespołem inspirujących ludzi.

Zobacz więcej o autorze

Autor
Inne artykuły o podobnej tematyce:
widoczni hosting pozycjonowanie sklepu
Jak wybrać efektywny i optymalny serwer dla swojego sklepu internetowego? Zobacz poradnik
Zobacz więcej
book 1798 960 720
Poznaj 45 fachowych definicji w słowniczku SEO, do którego zaprosiliśmy także specjalistów z innych ...
Zobacz więcej
widoczni na brighton seo 2019
Co nas zaskoczyło oraz jakich zmian możemy spodziewać się w SEO? Zobacz nasze podsumowanie Z Brighto...
Zobacz więcej
Oceń ten artykuł
Brighton SEO - czy warto pojechać? Nasza relacja.
Średnia ocen użytkowników 4.43 na podstawie 98 głosów
Wyślij zapytanie

W ciągu max 2 godzin skontaktujemy się z Tobą.

Nie lubisz formularzy? Zadzwoń do nas:61 224 83 26 lub wyślij e-mail na:zawsze@widoczni.pl
Dowiedz się, co warto poprawić na swojej stronie, aby zwiększyć jej skuteczność.
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO