Marketing Festiwal 2017 - największa konferencja marketingu w Europie Środkowej

Marketing Festival 2017 widoczni

9-10 listopada 2017 r. w Pradze odbyła się już 5. edycja jednej z największych konferencji marketingu internetowego w Europie Środkowej -  Marketing Festival. To okazja do poznania najnowszych trendów w branży marketingu internetowego i możliwość wymiany doświadczeń z  ekspertami z całego świata, w tym z naszym ulubionym Rand'em Fishkin.

Rand Fishkin i widoczni

Na zdjęciu: Rand Fishkin,  jeden z najpopularniejszych na świecie ekspertów w zakresie pozycjonowania chwilę po porannej wymianie doświadczeń z zespołem widoczni.

 

Pomysłodawcą konferencji jest Jindřich Fáborsky, który postanowił stworzyć branżowy event wyróżniający się poziomem na tle istniejących konferencji marketingowych. Jak sam przyznaje, nie jest to kolejne wydarzenie, na które zaprasza się znajomych i sponsorów w charakterze prelegentów, a wejściówki sprzedaje z dużym rabatem. Taka strategia okazała się słuszna. Dziś Marketing Festival to uznana marka, a na fali tego sukcesu Jindřich Fáborsky juz planuje zorganizowanie kolejnego wydarzenia, tym razem skierowanego do branży e-commerce.

jindrich faborsky widoczni

 Na zdjęciu: Twórca Marketing Festivalu, Jindřich Fáborsky.

Światowej sławy prelegenci

Siłą konferencji Marketing Festival byli przede wszystkim prelegenci. Konferencja skierowana była do uczestników z całego świata, dlatego organizatorzy postawili na największych znawców marketingu internetowego z Europy i USA. Pośród prelegentów znalazły się tak wielkie osobowości branży jak:

Rand Fishkin

Wizard of Moz

Wielka postać w branży SEO i marketingu internetowego. Ekspert i trendsetter w świecie SEO, optymalizacji, marketingu internetowego, startupów, aplikacji webowych, mediów społecznościowych. 

Rand w 2004 roku założył Moz, jedną z najlepiej rozpoznawalnych firm tworzących oprogramowanie dla pozycjonerów. W 2012 roku razem z założycielem firmy Hubspot, Dharmeshem Shah stworzył społeczność osób zainteresowanych marketingiem internetowym – Inbound.org.

Rand Fishkin - widoczni

 

Znakomitym konferansjerem i moderatorem rozmów z ekspertami był również znany w branży Cyrus Shepard:

Cyrus Shepard

Ekspert SEO - Moz

Wieloletni ekspert SEO, SEM i webdeveloper. Od 2010 roku związany z firmą Moz, gdzie zajmuje się SEO oraz szkoleniami. Dzięki swoim osiągnięciom zawodowym trafił do 1000 najlepszych marketerów na całym świecie. Jako konsultant SEO obsłużył setki firm od startupów do dużych korporacji. Jest cenionym prelegentem na konferencjach, m.in. na MozCon, SMX, Marketing Festival, Marketing Nation Summit i wielu innych. 

Więcej na: cyrusshepard.com

Cyrus Shepard - widoczni

Na zdjęciu: Widoczni i Cyrus Shepard, wieloletni ekspert SEO i główny prowadzący Marketing Festival.

Chcesz dowiedzieć się o nas więcej? Tak ciekawi mnie to ;)

 

 

Avinash Kaushik

Digital Marketing Evangelist for Google

Autor bestellerowych książek z zakresu analityki internetowej: „Web Analytics 2.0” i „Web Analytics: An Hour A Day” oraz bloga „Ocam's Razor by Avinash Kaushik” na temat marketingu, analityki internetowej oraz narzędzi analitycznych. Ekspert Google w zakresie Google Analytics, wykładowca i mówca na największych światowych uczelniach i konferencjach. Przedsiębiorca i założyciel platformy edukacyjnej specjalizującej się w marketingu internetowym - Market Motive. Szczególnie wyróżnia się unikalnym spojrzeniem na strategię marketingu internetowego, odbiega od utartych schematów i do tego samego zachęca swoich czytelników, uczniów oraz słuchaczy.

Więcej na blogu Avinasha Kaushika: www.kaushik.net/avinash

Avinash Kaushik i widoczni

 

Oli Gardner

Współzałożyciel agencji Unbounce

Ceniony mówca i ekspert w zakresie optymalizacji współczynnika konwersji. Udowadnia, że dobrze zoptymalizowana strona to podstawa w pozyskiwaniu sprzedaży i osiąganiu celów biznesowych. Obala mity związane z marketingiem i podkreśla rolę danych, ale także psychologii i relacji w budowaniu skutecznego marketingu internetowego.

Oli Gardner - widoczni

 

Bob Hoffman

Autor bloga Ad Contrarian

Autor książek z dziedziny marketingu i reklamy, m.in. "BadMen. How advertising went from a minor annoyance to a major menace.", "Marketers are from Mars, consumers are from New Jersey." oraz "101 contrarian idea about advertising". Twórca bloga „The Ad Contrarian”, na którym dzieli się swoimi kontrowersyjnymi poglądami na współczesną branżę reklamową. Wielokrotnie doceniany przez media, uczelnie i organizatorów konferencji branżowych na całym świecie.

Bob Hoffman - widoczni

 

Filip Podstavec

Twórca narzędzia Marketing Miner i agencji GetFound

Doświadczony linkbuilder i analityk internetowy. Ważna postać czeskiej branży marketingu internetowego. Twórca własnego narzędzia analitycznego Marketing Miner. Prowadzi branżowy blog www.podstavec.cz.

 

Kim Goodwin

PatientsLikeMe, autorka książki „Designing for the digital age”

Wieloletni ekspert User Experience. Lider i mentor zespołów projektowych UX, projektantka i badaczka UX. Autorka książki „ Designing for the digital age”. Prowadzi szkolenia dla menadżerów z budowania skutecznych zespołów, promując przy tym metodykę Agile, Waterfall i inne metody, które usprawniają pracę zespołową.

Kim Goodwin - widoczni

 

Dr. Bradley Vines

Head of Neuroscience w Nielsen

Kieruje działem neuronauki w agencji badawczej Nielsen. Naukowiec, ekspert w dziedzinie psychologii i neuronauki.

 

Joe Wade

Współzałożyciel i dyrektor zarządzający w Don't Panic

Ekspert w zakresie video marketingu i tworzenia treści wirusowych w agencji Don't Panic. Zaczynał karierę jako filmowiec i producent programów telewizyjnych. Laureat nagrody BAFTA w 2013 roku za najlepszą komedię.

 

Shailin Dhar

Director of Research i założyciel w firmie Method Media Intelligence

Konsultant w Ad-Fraud, firmie przeciwdziałającej oszustwom w systemach reklamowych. Edukuje reklamodawców i obnaża nieprawidłowości w największych sieciach reklamy internetowej. Jego misją jest walczyć z nadużyciami finansowymi w stosunku do reklamodawców.

Joe Wade - widoczni

 

 

Źródło: MarketingFestival.cz

Czas spotkań i rozmów

Konferencja to także czas na rozmowy zarówno z uczestnikami, jak i prelegentami. Spotkaliśmy się z Randem Fishkinem, aby podzielić się doświadczeniami i...zaprosić go do Polski. Nie mogło się także obyć bez rozmów z Avinashem Kaushikiem oraz z samym twórcą konferencji Jindřichem Fáborským.

Marketing Festival - widoczni

 

Podczas konferencji dużo się nauczyliśmy i poznaliśmy doświadczenia kolegów z całego świata. Przed nami czas podsumowań i wyciągania wniosków, aby przenieść pozyskaną wiedzę także do naszej pracy. W przyszłym roku planujemy odwiedzić także inne światowe konferencje i nawiązać jeszcze więcej wartościowych relacji.

 

 

after

 

DSC 0701

 

Zobacz galerię z wydarzenia!

   

Poznaj bliżej agencje widoczni:

Wiedza i technologia w agencji widoczni

Centrum Marketingu Internetowego widoczni - wykłady i szkolenia

Widoczni w mediach - nasze publikacje w prasie oraz online

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Oceń ten artykuł:
Marketing Festiwal 2017 - największa konferencja marketingu w Europie Środkowej
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ