Ciekawostki ze świata marketingu - prasówka kwietniowa 2018

nowinki kwietniowe widoczni

Kwiecień plecień poprzeplata... trochę newsów zaskakujących pozytywnie, trochę negatywnie. W każdym razie kolejny raz potwierdza się opinia, że marketing internetowy to branża dynamiczna, zmieniająca się niemal codziennie. Prześledziliśmy skrupulatnie kwietniowe ciekawostki, wczytaliśmy się dokładnie w blogi i portale zagraniczne, po to, aby przewidzieć trendy branżowe, które wkrótce mogą zawitać także w Polsce!

Oto najważniejsze z nich: 

News

Google po raz kolejny poinformowało, że w przypadku, gdy domena ma szemraną historię pozycjonowania i była ukarana filtrem Google, niemożliwe jest jej całkowite wyczyszczenie.

Więcej informacji: TUTAJ

 

News

Od 19 marca 2019 goo.gl znika. Google zaleca używanie Bitly albo Ow.ly do skracania linków.

Więcej informacji: TUTAJ

 

News

Obywatele i firmy z Wielkiej Brytanii będą musiały oddać domeny .eu po Brexit - tak zadecydowała Unia Europejska. 

Więcej informacji: TUTAJ

 

News

Od 17 kwietnia certyfikaty SSL od Symantec przestaną działać w przeglądarce Chrome! Mowa o certyfikatach wydanych przed 1 czerwca 2016 pochodzących bezpośrednio od Symantec,  jak i ich marek: Thawte, VeriSign, Equifax, GeoTrust, i RapidSSL.  Natomiast wszystkie certyfikaty od Symantec przestaną działać od października 2018.

Więcej informacji: TUTAJ

 

News

Rozszerzenia takie jak: .html, .php, .asp nie mają dla Google znaczenia. Pozbycie się ich nie wpłynie na poprawę wyników, za to przyczyni się do wahań pozycji. 

Więcej informacji: TUTAJ

 

News

Google Maps poszerzyło się o nową funkcję - pokazuje, gdzie obecnie odbywa się strzelanina. Funkcja szczególnie przydatna w USA i w przypadku ataków terrorystycznych.

Więcej informacji: TUTAJ

 

News

Google rozszerza testy 'infinite scroll' (po kliknięciu 'more result') na wyszukiwarce mobilnej.

Więcej informacji: TUTAJ

 

News

Google testuje 2 karuzele Google Shopping w wynikach wyszukiwania. Na razie na urządzeniach mobile. Oznacza to, że 1. pozycja w Google spada tak, że nawet jej nie widać przy wyszukiwaniu bez konieczności przewijania

Link do narzędzia: TUTAJ

 

News

W nowym Google Search Console można filtrować dane po Rich Snippet, stronach AMP i innych opcjach.

Więcej informacji: TUTAJ

 

News

Negatywa opinia = wyższa konwersja?  Badanie dotyczy wpływu recenzji na AdWords, ale naturalnie będzie się przekładać także na konwersje z wyszukiwarki jak i wejść bezpośrednich.

Więcej informacji: TUTAJ

 

News

Google Maps testuje w USA nawigowanie przy użyciu punktów sieci fastfoodowych. Nie zdziwcie się, jak któregoś dnia nawigacja powie Wam "skręć w prawo za McDonaldem", zamiast "skręć w prawo za 400 metrów"

Więcej informacji: TUTAJ

 

News

Yoast.com przeprowadziło badania, z których wynika, że Google w dużej części sam generuje meta opis. Dotyczy to głównie rozbudowanych i dobrze napisanych artykułów. 

O tym w poradniku TUTAJ

 

News

Canonical NIE łączy mocy stron, on wskazuje tylko, którą z nich indeksować, a którą usunąć z indeksu (jeśli chcemy połączyć moc stron zduplikowanych trzeba wstawić 301).

Jeśli tak rzeczywiście jest, to siła nowego adresu URL powinna obliczać się pod podstaw.

Więcej informacji: TUTAJ

 

News

Dobrze pasująca do oferty klienta fraza to za mało, aby skutecznie prowadzić działania SEO. Trzeba także zwracać uwagę na to, jaki jest cel użytkownika wpisującego daną frazę.

Łatwo to sprawdzić, patrząc, jakie wyniki wyszukiwania pokazują się na daną frazę w TOP 10 Google. 

Więcej informacji: TUTAJ

 

News

ista tricków, które pomogą znaleźć w wynikach wyszukiwania datę ostatniego zaindeksowania strony. Według nas opcja 3 jest najlepsza i najszybsza. 

Więcej informacji: TUTAJ

 

 

Adrianna Nowak
Adrianna Nowak

Starszy specjalista ds. marketingu internetowego. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocją treści w sieci oraz kontaktem z mediami i blogosferą.

Współtworzy bloga agencji Widoczni, na którym znajdziecie rankingu i zestawienia jej autorstwa. Cyklicznie dzieli się także wiedza z czytelnikami magazynów branżowych: Social Media Managera, Nowego Marketingu, czy Marketingu w Praktyce.

Godziny pracy spędzone przed komputerem Adrianna równoważy spędzając czas aktywnie na rowerze, czy rolkach. Jako absolwentka filmoznawstwa i kultury mediów, jest wielką miłośniczką kina.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Ciekawostki ze świata marketingu - prasówka kwietniowa 2018

Średnia ocen użytkowników4.65 na podstawie 92 głosów

UDOSTĘPNIJ