Jak polska agencja zdominowała działania online w Algierii?

dune 1598045 1280

Do naszego portfolio dołączyły kampanie reklamowe kierowane na rynek algierski. Producent hal namiotowych, Protan Elmark, zdecydował się na poszerzenie działań w tym regionie. To także dla nas debiut na tym rynku. Czego nas nauczyło to doświadczenie?

 

Co wspólnego ma karta kredytowa z sukcesem w online marketingu?

Pierwsza ciekawostka to trudność z płatnościami online. W Algierii dominują płatności gotówką, a karty VISA i Mastercard należą do rzadkości. Tamtejsze banki posiadają swoje własne systemy kart płatniczych, choć i te nie są tak popularne jak płatność gotówką. Dlaczego to ważne dla agencji? Tylko nieliczni mogą sobie pozwolić na płatności internetowe, konieczne do realizacji kampanii Adwords czy na Facebooku. Tym samym konkurencja z lokalnymi firmami w zakresie marketingu online jest niewielka. Konkurują natomiast między sobą agencje zagraniczne, które zdecydowały się na kampanię w Algierii.

Dla Protan Elmark przygotowaliśmy działania w Adwords i na Facebooku. Nasze reklamy zyskały szczególnie duże zainteresowanie wśród użytkowników Facebooka. Wszystkie reklamy kierowane na Algierię zyskały dużą liczbę komentarzy i polubień. Internauci z Algierii wysyłali także zapytania ofertowe poprzez stronę na Facebooku.

Facebook Ads w Algierii to:

  • niski koszt kliknięcia w reklamę
  • szerokie dotarcie do użytkowników
  • duże zaangażowanie odbiorców reklam
  • setki ponownych udostępnień postów reklamowych
  • natychmiastowy oddźwięk w postaci zapytań

Reklamy na Facebooku realizowane były w języku francuskim, jednak użytkownicy komentowali także po arabsku.

Chcesz zwiększyć sprzedać na stronie internetowej? Zobacz naszą ofertę

 

reklama algieria fb

 

Reklamy Adwords po arabsku? To działa!

Prowadzimy także reklamy w Adwords po arabsku. Również te reklamy wiązały się ze znacznie niższymi kosztami niż można było przewidywać na podstawie doświadczeń z innych arabskich państw.

reklama arabska protan elmark

Kampanie dotychczas pozwoliły na rozszerzenie sprzedaży Protan Elmark w Algierii przy zachowaniu jak najniższych kosztów. Co ciekawe, jako agencja europejska mamy większe możliwości działania w online marketingu niż miejscowe agencje.

Więcej o kampaniach eksportowych także w historiach sukcesu

 

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Oceń ten artykuł:
Jak polska agencja zdominowała działania online w Algierii?
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ