Jak polska agencja zdominowała działania online w Algierii?

autor: Anna Zalewska

Do naszego portfolio dołączyły kampanie reklamowe kierowane na rynek algierski. Producent hal namiotowych, Protan Elmark, zdecydował się na poszerzenie działań w tym regionie. To także dla nas debiut na tym rynku. Czego nas nauczyło to doświadczenie?

 

Co wspólnego ma karta kredytowa z sukcesem w online marketingu?

Pierwsza ciekawostka to trudność z płatnościami online. W Algierii dominują płatności gotówką, a karty VISA i Mastercard należą do rzadkości. Tamtejsze banki posiadają swoje własne systemy kart płatniczych, choć i te nie są tak popularne jak płatność gotówką. Dlaczego to ważne dla agencji? Tylko nieliczni mogą sobie pozwolić na płatności internetowe, konieczne do realizacji kampanii Adwords czy na Facebooku. Tym samym konkurencja z lokalnymi firmami w zakresie marketingu online jest niewielka. Konkurują natomiast między sobą agencje zagraniczne, które zdecydowały się na kampanię w Algierii.

Dla Protan Elmark przygotowaliśmy działania w Adwords i na Facebooku. Nasze reklamy zyskały szczególnie duże zainteresowanie wśród użytkowników Facebooka. Wszystkie reklamy kierowane na Algierię zyskały dużą liczbę komentarzy i polubień. Internauci z Algierii wysyłali także zapytania ofertowe poprzez stronę na Facebooku.

Facebook Ads w Algierii to:

  • niski koszt kliknięcia w reklamę
  • szerokie dotarcie do użytkowników
  • duże zaangażowanie odbiorców reklam
  • setki ponownych udostępnień postów reklamowych
  • natychmiastowy oddźwięk w postaci zapytań

Reklamy na Facebooku realizowane były w języku francuskim, jednak użytkownicy komentowali także po arabsku.

Chcesz zwiększyć sprzedać na stronie internetowej?

Reklamy Adwords po arabsku? To działa!

Prowadzimy także reklamy w Adwords po arabsku. Również te reklamy wiązały się ze znacznie niższymi kosztami niż można było przewidywać na podstawie doświadczeń z innych arabskich państw.

Kampanie dotychczas pozwoliły na rozszerzenie sprzedaży Protan Elmark w Algierii przy zachowaniu jak najniższych kosztów. Co ciekawe, jako agencja europejska mamy większe możliwości działania w online marketingu niż miejscowe agencje.

Więcej o kampaniach eksportowych także w historiach sukcesu

Skutecznie wypromujemy Cię w sieci.

 

Wyślij zapytanie
Poleć ten artykuł znajomym:

Autor
anna-z-m.jpg
Anna Zalewska

Pasjonatka content marketingu i marketingu internetowego. Chętnie sięga po wszelkie książki od powieści po wegańskie książki kucharskie. Dzień zaczyna od dobrych biznesowych i psychologicznych podcastów, a kończy na macie z jogą lub z hantlami. W pracy najbardziej ceni kreatywne zadania realizowane z zespołem inspirujących ludzi.

Zobacz więcej o autorze

Autor
Wyślij zapytanie

W ciągu max 2 godzin skontaktujemy się z Tobą.

Nie lubisz formularzy? Zadzwoń do nas: 61 224 83 26 lub wyślij e-mail na: zawsze@widoczni.pl
Widoczni organizatorami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Starym Browarze! Relacja
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Nie uciekaj jeszcze

Zamów koniecznie BEZPŁATNY AUDYT Twojej strony pod kątem pozycjonowania?

 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO