Pozycjonowanie i budowa sprzedaży w sklepie internetowym. Zobacz poradnik!

widoczni od pozycjonowania do sprzedazy

Niezależnie od branży, rynek e-commerce od lat staje się coraz bardziej nasycony. W obliczu konkurencji, szczególnie początkujące marki powinny podjąć konkretne działania w kierunku promocji sklepu i dotarcia do właściwych użytkowników. Jednym z takich działań jest pozycjonowanie. Czy to jednak wszystko, co powinniśmy zrobić, aby pozyskać klientów do sklepu internetowego?

Chcesz zwiększyć sprzedaż na stronie internetowej?Zobacz naszą ofertę

 

 

Jak zacząć pozycjonowanie sklepu internetowego?

Właściciele sklepów internetowych mogą skorzystać z usług agencji, ale szczególnie Ci początkujący, pierwsze kroki w kierunku widoczności sklepu w Google stawiają we własnym zakresie. Niezależnie do tego, czy zdecydujesz się na obsługę agencji lub innego eksperta pozycjonowania, czy też podejmiesz się samodzielnych działań, warto rozumieć proces pozycjonowania i...znać realne możliwości, jakie oferuje.

Pozycjonowanie pozwala zbudować rosnący ruch na stronę, ale nie zawsze ten ruch przekłada się na sprzedaż. Zamiast ograniczać się do podstawowych działań SEO, warto włączyć w plan działań także optymalizację współczynnika konwersji. Istotnym etapem jest również aktywizowanie użytkownika i ułatwienie mu dotarcia do atrakcyjnych produktów - nie tylko tego, który ogląda, ale również do produktów uzupełniających.

 

Jakie działania zatem warto podjąć, aby sklep trafił do klientów i generował sprzedaż? Przygotowaliśmy poradnik dla właścicieli sklepów - “Od pozycjonowania do sprzedaży w sklepie internetowym”

 

PRZEJDŹ DO PORADNIKA

 

 

Anna Zalewska
Anna Zalewska

Pasjonatka content marketingu i marketingu internetowego. Chętnie sięga po wszelkie książki od powieści po wegańskie książki kucharskie. Dzień zaczyna od dobrych biznesowych i psychologicznych podcastów, a kończy na macie z jogą lub z hantlami. W pracy najbardziej ceni kreatywne zadania realizowane z zespołem inspirujących ludzi.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Pozycjonowanie i budowa sprzedaży w sklepie internetowym. Zobacz poradnik!

Średnia ocen użytkowników4.70 na podstawie 127 głosów

UDOSTĘPNIJ