Nurtujące pytania klientów do agencji pozycjonującej

pozycjonowanie lokalne 52 widoczni

Zanim firma zdecyduje się na pozycjonowanie strony internetowej, zwraca się ze swoimi wątpliwościami do agencji. Odpowiedzi nie zawsze są oczywiste, zwłaszcza, że każda agencja posiada indywidualnie skonstruowane oferty. Dzięki takiej rozmowie, możemy przekazać swoją wiedzę i zaznaczyć, czym wyróżniamy się w naszych działaniach. Poniżej nasze odpowiedzi na pytania:

 

Chcesz zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym? Zobacz naszą ofertę

 

Jak dobrze wybrać agencję SEO? WIDEO

 

 

1. Jakie będą efekty pozycjonowania naszej strony?

Efektem pozycjonowania, będzie wzrost popularności całego serwisu oraz wzrost liczby konwersji. Nasze działania spowodują wzrost odwiedzin przez wartościowych użytkowników, którzy są wstępnie zainteresowani Państwa usługami. Dzięki temu, znacznie wzrośnie liczba zapytań na stronie oraz konwersji. Systematycznie też wzrasta ilość fraz na które pojawia się strona w TOP 10.

 

2. Kiedy spodziewać się efektów pozycjonowania?

Pierwszych efektów pozycjonowania możemy spodziewać się nawet po 3-4 tygodniach od rozpoczęcia współpracy przy mniej konkurencyjnych frazach. Przy bardziej konkurencyjnych, na efekt musimy poczekać dłużej, do 4-6 miesięcy. Bardzo dużo zależy od tego jak będzie przebiegała współpraca, możemy dużo osiągnąć, jeśli komunikacja między nami będzie sprawna.

Nurtujace pytania klientow do agencji pozycjonujacej widoczni

 

3. Dlaczego nie stosujemy rozliczeń za efekt?

Nasze działania prowadzą do rozbudowy popularności całego serwisu, a nie kilku fraz, co powoduje, że strona może pojawić się w TOP10 na kilkadziesiąt do kilkuset fraz! Jeśli wybieralibyśmy tylko kilka fraz do pozycjonowana, wzrost ruchu w pewnym momencie by się zatrzymał, ponieważ większa ilość osób nagle nie zacznie ich wyszukiwać. Natomiast dzięki pozycjonowaniu szerokiemu, fraz na pierwszej stronie wyszukiwarki Google jest coraz więcej, więc ruch z każdym miesiącem systematycznie wzrasta. Dzięki temu koszt pozyskania nowego klienta stale maleje. Dodatkowo rozliczenie za efekt często wiąże się z podpisaniem umowy na długi okres. My zamiast długoterminowej umowy, bez możliwości wypowiedzenia, dostarczamy efektywną usługę, dlatego nie obawiamy się utraty klientów. U nas okres wypowiedzenia wynosi miesiąc. Klienci zostają z nami ze względu na efekty, a nie ze względu na wielomiesięczne zobowiązanie umową. Istnieje też inne zagrożenie w modelu rozliczenia za efekt. Agencja może dobrać do pozycjonowania frazy mało konkurencyjne, czyli takie, na które nie pozycjonuje się żadna inna firma. Z takimi frazami można z łatwością trafić do TOP10. Nie wymagają one takiego nakładu pracy, wiedzy i kompleksowych działań, jak frazy, o które walczą dziesiątki firm.

 

4. Jaka jest gwarancja efektu?

Nie skupiamy się tylko na efekcie w postaci pozycji, ale na pozyskaniu wartościowych użytkowników i zapytań. Stawiamy na wymierny efekt w postaci konwersji. Oferujemy usługę, która jest opłacalną inwestycją we własny biznes. Pozycjonowanie wykracza znacznie poza zwykłą reklamę i nie służy jedynie promocji firmy. Służy pozyskaniu klientów i dotarciu do nich tam, gdzie najczęściej rozpoczynają poszukiwania produktów i usług - w wyszukiwarce Google. Potwierdzeniem skuteczności naszych działań są historie współpracy z naszymi klientami poparte referencjami: Historie sukcesu


5. Kiedy strona będzie na pierwszym miejscu?

Zdobycie pozycji na wybrane frazy wiąże się z okresem od 3-4 tygodni do 4-6 miesięcy. Jednak naszym głównym celem jest zdobycie jak największej liczby pozycji na pierwszej stronie wyszukiwarki, nie tylko pozycja pierwsza. Dominacja strony w top 10 Google zwiększa prawdopodobieństwo pozyskania trafnych odwiedzin, zakończonych sprzedażą.

 

6. Dlaczego taka cena?

Marketing internetowy w przeciwieństwie do tradycyjnych form promocji daje wymierne efekty. Comiesięczna opłata jest inwestycją, która generuje sprzedaż. Z miesiąca na miesiąc efekty są coraz lepiej odczuwalne, ale coraz większa liczba klientów nie oznacza wzrostu opłat, dlatego w dłuższej perspektywie pozycjonowanie jest usługą, która finansuje się sama. Cena wynika również z duże nakładu pracy. Nad pozycją strony pracuje cały zespół specjalistów, dlatego zbyt niska cena jest wręcz alarmowym sygnałem dla klienta, że oferowane pozycjonowanie może nie być najwyższej jakości.

 

7. Czy jak zapłacę połowę, to dostanę połowę działań?

Na pozycję strony ma wpływ wiele czynników, dlatego osiągnięcie efektu wymaga od nas kompleksowej pracy. Rezygnacja z któregoś z kroków podejmowanych przy pozycjonowaniu może sprawić, że nie będzie żadnego efektu. Działania ściśle się zazębiają i prowadzone niezależnie od siebie nie mogą być nazywane pozycjonowaniem. Nie jesteśmy w stanie zapewnić oczekiwanych efektów przy zbyt ograniczonym budżecie i okrojonych działaniach.

 

Zastanawiasz się ile kosztuje pozycjonowanie strony internetowej? Zobacz naszą ofertę

 

8. Po jakim czasie będę mieć tak wysokie pozycje, żeby zakończyć współpracę

W latach 90-tych pozycjonowanie było proste - stosowano wiele nieuczciwych metod pozycjonowania, a w efekcie nawet strony z zawartością spamerską trafiały do top 10. Zaletą wyszukiwarki Google jest jednak to, że dostarcza użytkownikom wyniki wyszukiwania trafnie odpowiadające ich potrzebom. Aby zapobiegać takim działaniom Google regularnie publikuje zmiany w swoim algorytmie, a tym samym eliminuje strony o niskiej wartości lub te, które w nieuczciwy sposób trafiły do top 10. Ciągłe zmiany sprawiają, że również agencje SEO muszą nieustannie się dokształcać, zmieniać strategię i reagować na działania Google. To, co przynosi efekty dziś, jutro może być zupełnie nieskuteczne. Aby zagwarantować swojej stronie trwałą obecność w top 10, trzeba więc wciąż pracować nad jej jakością i troszczyć się, aby była zgodna wymaganiami Google. Również działania konkurencji sprawiają, że w top 10 dochodzi często do roszad, dlatego pozycjonowanie wiąże się ze stałą współpracą. Poprzez pozycjonowanie stale dodajemy nowe frazy, które zwiększają ruch na stronie. Wzrost skuteczność tych działań widzimy w każdym miesiącu współpracy.

 

9. Skoro nie mam gwarancji, to za co mam płacić?

Gwarancja nie ma znaczącego zastosowania w przypadku naszych działań, ponieważ nie skupiamy się tylko na wysokiej pozycji, ale przede wszystkim na pozyskiwaniu wartościowego ruchu, konwersji i sprzedaży. Historia sukcesu naszych klientów pokazuje jak skuteczne są te działania. Pracując na pozycje stron klientów kierujemy się naszą wiedzą i doświadczeniem, jednak stale zmieniające się wymagania Google sprawiają, że nie byłoby profesjonalnym dawanie gwarancji. Każdy dobry specjalista od marketingu internetowego musi ciągle się dokształcać i nadążać za dynamicznymi zmianami w branży. Jeśli w tak zmiennych warunkach ktoś jest gotowy składać obietnice, oznacza to, że nie do końca rozumie specyfikę marketingu internetowego.

Nurtujace pytania klientow widoczni

 

Anna Zalewska
Anna Zalewska

Anna Zalewska - menadżer marketingu. Doświadczona specjalistka w zakresie content marketingu i marketingu internetowego. Zaczynała od pracy w sklepach internetowych. W agencji widoczni przeszła różnorodną drogę pozyskując linki, pisząc teksty dla klientów, prowadząc kampanie Google Ads i Facebook Ads. Dziś zajmuje się marketingiem agencji, dbając o jej markę i rozpoznawalność, również w zakresie employer brandingu. Trenerka Akademii widoczni, prelegentka i wykładowczyni na uczelniach wyższych. W pracy najbardziej ceni kreatywne zadania realizowane z zespołem inspirujących ludzi. Dzień zaczyna od dobrych podcastów o biznesie, psychologii i zrównoważonym rozwoju, a kończy na macie z jogą lub z hantlami. 

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Nurtujące pytania klientów do agencji pozycjonującej

Średnia ocen użytkowników5.00 na podstawie 95 głosów

UDOSTĘPNIJ