Etapy pozycjonowania na infografice. Pobierz za darmo!

Inforgrafika widoczni

Infografika przedstawia kolejne etapy procesu pozycjonowania w naszej agencji. Nasi fachowcy od SEO w swojej pracy trzymają się poniższych standardów działań, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb każdego z klientów.

Oto, przez jakie etapy przechodzimy razem z naszymi klientami, aby pomóc im odnieść sukces: 

POBIERZ INFOGRAFIKĘ

Audyt strony i analiza rynku

Przeanalizujemy Twój serwis od strony technicznej, zbadamy m.in. kod, adresy URL, metatagi, strukturę treści pod kątem budowy silosów tematycznych, linkowanie wewnętrzne, schemat nawigacji, prędkość działania i inne potencjalne ograniczenia widoczności w wyszukiwarkach. 

Przeprowadzimy analizę rynku w Twojej branży, zbadamy konkurencję i zbudujemy profil potencjalnego Klienta. Nasi analitycy odkryją intencje i frazy jakich mogą używać potencjalni Klienci aby dotrzeć do Twojej oferty. Zbadamy, które z nich prowadzą do zapytania ofertowego lub zakupu.

 

Budowa strategii i zalecenia optymalizacyjne

Otrzymasz od nas zestaw zaleceń dotyczących poprawy funkcjonalności i użyteczności serwisu pod kątem optymalizacji konwersji. Pozwoli to zwiększyć zysk z prowadzonych kampanii - większa część odwiedzających zostanie Twoim Klientami.

Strategia powinna określać, które działania będą miały największe znaczenie dla budowy pozycji, jakie słowa kluczowe będą priorytetowe oraz jaki będzie terminarz prac. Każda witryna internetowa ma inną specyfikę, innego odbiorcę i inny budżet – te zmienne mają wpływ na ostateczny kształt strategii i na pozycjonowanie stron.

 

Jak wygląda proces pozycjonowania w agencji widoczni?

 

 

Profilowanie lingwistyczne i rozbudowa treści strony

Pierwszym krokiem przy wyszukiwaniu fraz pod pozycjonowanie strony jest rozmowa z klientem i poznanie jego oferty, biznesu i celów. Na tym etapie uzyskujemy zwykle kilkanaście naprowadzających nas słów kluczowych, które są punktem wyjścia do zbudowania macierzy fraz złożonej z kilkudziesięciu fraz powiązanych z ofertą. 

Same frazy to za mało. Google ocenia strony pod względem przydatności dla użytkowników, dlatego tak istotny jest unikalny, ciekawy i wyczerpujący content na stronie. Realizujemy tematy, które są często wyszukiwane, tym samym edukując Twoich potencjalnych klientów.

 

On site i Off site SEO

Do podstawowych działań w ramach tego etapu należą: optymalizacja strony internetowej pod kątem metadanych, adresów URL, tytułów i nagłówków, walidacja kodu, linkowanie wewnętrzne, linkowanie zewnętrzne, generowanie mapy strony, nasycenie treści frazami i wiele innych działań.

 

Co to jest SEO? Obejrzyj LIVE z ekspertem widoczni!

Optymalizacja konwersji

Działania z zakresu optymalizacji konwersji wymagają cyklicznych prac. Tutaj niezwykle ważne jest bieżące testowanie zmian, ocena ich efektywności i ewentualna modyfikacja strategii. Koncentrujemy się na optymalizacji konwersji i sukcesywnym zwiększaniu współczynnika Zwrotu z Inwestycji (ROI). 

W ramach optymalizacji konwersji dokonujemy zmian w wyglądzie, budowie i treści strony internetowej, a także bieżące modyfikacje w kampaniach marketingowych. Celem jest wykorzystanie potencjału pozyskiwanego ruchu na stronę i wygenerowanie jak największej liczby konwersji.

 

Jak długo trwa pozycjonowanie strony lub sklepu? Zobacz nasze badania!

 

Budowa wizerunku w sieci

Docieramy na fora branżowe, blogi i portale tematyczne oraz do mediów społecznościowych. Poszerzamy naturalny zasięg postów i budujemy zaangażowanie Twoich obserwatorów. 

Efekt takiej metody działania jest podwójny – budujemy rozpoznawalność Twojej marki, a także pozyskujemy naturalne linki przychodzące z wartościowych stron zewnętrznych.

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Adrianna Nowak
Adrianna Nowak

Menadżer Marki w agencji widoczni i trenerka Akademii Widoczni. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocją treści w sieci i kontaktem z mediami branżowymi.

Z wykształcenia jest dziennikarką ze specjalnością reklama i promocja. Doświadczenie zdobyte podczas pracy dziennikarki i copywriterki pozwala jej szerzej widzieć tworzony content i lepiej dostosować go pod wymogi użytkowników, jak i Google.

Od 7 lat pracuje w branży marketingu internetowego. Cyklicznie zajmuje się szkoleniem klientów Agencji z zakresu prowadzenia profili na LinkedIn w ramach cyklu “Oko w Oko z Marketingiem Internetowym”.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Etapy pozycjonowania na infografice. Pobierz za darmo!

Średnia ocen użytkowników4.85 na podstawie 116 głosów

UDOSTĘPNIJ