Jaką reklamę na TikToku wybrać? Przegląd formatów

Jaka reklame na TikToku wybrac
Spis treści

• Dlaczego warto reklamować się na TikToku?

• 6 różnych formatów reklam na TikToku. Poznaj je wszystkie!

• Jak stworzyć skuteczną reklamę na TikToku? 8 sprawdzonych metod!

• Podsumowanie

Jak skutecznie wypromować swój biznes w sieci? Którym kanałem dotrzeć do docelowej grupy klientów? Jednym z najgorętszych trendów w marketingu internetowym jest platforma społecznościowa, która zdobyła serca milionów użytkowników - TikTok. Zaskakujące, kreatywne, a przede wszystkim krótkie treści wideo, które tam królują, stały się doskonałym sposobem na promocję firmy. Przyjrzyjmy się wspólnie różnym formatom reklamowym na TikToku, aby pomóc Ci wybrać ten idealny, który wzmocni przekaz Twojej marki i przyciągnie uwagę zainteresowanych użytkowników.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Dlaczego warto reklamować się na TikToku?

Wyjątkowy format wideo, zróżnicowana publiczność i algorytm, który dobiera treści według Twoich zainteresowań - to wszystko sprawia, że TikTok staje się potężnym narzędziem reklamowym. Statystyki pokazują, że przeciętny użytkownik tej platformy spędza aż 95 minut dziennie na przeglądaniu treści wideo. Nic więc dziwnego, że 55% użytkowników przyznało, że po obejrzeniu treści związanych z daną marką na TikToku, zdecydowało się na zakup (2023, https://sproutsocial.com/insights/tiktok-stats/). Jakie jeszcze korzyści oferuje reklama na TikToku?

 • Dotarcie do zróżnicowanej wiekowo i bardzo zaangażowanej społeczności.
 • Ogromny zasięg reklamowy - w samej Polsce platforma ma ponad 14 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie! (2023, https://www.iab.org.pl/baza-wiedzy/przewodnik-po-social-media-w-polsce-2023/).
 • Możliwość kreowania oryginalnych kampanii reklamowych o nowatorskim i świeżym podejściu.
 • Możliwość wykorzystania narzędzi takich jak filtry 2D, hashtagi i wyzwania, aby angażować użytkowników w interaktywny sposób.
 • Budowanie bliskich relacji z odbiorcami dzięki temu, że platforma ma bardziej swobodny i autentyczny charakter.
 • Zwiększenie świadomości marki i rozbudowa bazy fanów poprzez kampanie, które często nie są tylko reklamą, ale także rozrywką. Sprawdź, jak zwiększyć świadomość marki w internecie!

Poznaj też inne platformy społecznościowe, na których warto reklamować swój biznes:


6 różnych formatów reklam na TikToku. Poznaj je wszystkie!

TikTok oferuje całą paletę różnorodnych formatów reklamowych, które pozwalają markom wyrazić swój charakter i dotrzeć do swojej grupy docelowej. Od pełnoekranowych wideo po interaktywne wyzwania, każdy z nich ma swoje własne zalety i potencjał reklamowy. Przyjrzyjmy się bliżej 6 różnym formatom reklamowym na TikToku i odkryjmy, jak mogą one zrewolucjonizować Twoje kampanie marketingowe!


1. In-Feed Ads

Reklamy In-Feed harmonijnie komponują się z innymi treściami na TikToku, jako kolejne wideo, które użytkownik odkrywa na swojej spersonalizowanej stronie „Dla Ciebie". Jest to format reklamy, który zwykle generuje największe zaangażowanie, dzięki możliwości interakcji w formie polubień, komentarzy czy udostępnienia. Reklamy In-Feed mogą trwać od 5 do 60 sekund, choć TikTok sugeruje, aby mieściły się w przedziale 21-34 sekundy. Taka długość filmu pozwala na przekazanie skondensowanych treści, jednocześnie zatrzymując uwagę użytkownika (2023, https://www.adroll.com/blog/get-to-know-all-the-different-types-of-tiktok-ads).

Dodatkowo ten format reklamy umożliwia umieszczenie przycisku CTA, który kieruje użytkowników na zewnętrzny landing page, zapewniając dodatkowe możliwości promowania biznesu.

Reklama In-feed na TikToku.

Dla kogo reklamy In-Feed będą najkorzystniejsze?

 • Marek, które pragną, by ich reklamy naturalnie współgrały z innymi treściami na TikToku i były jak najbardziej autentyczne.
 • Sklepów internetowych - ten format reklamy idealnie sprawdza się, gdy chcesz dokładnie przedstawić swój produkt z każdej perspektywy i pokazać go w użyciu.
 • Wszystkich firm, które zaczynają promowanie na TikToku, ponieważ jest to najpopularniejszy i najłatwiejszy w tworzeniu format, który nie wymaga specjalnych umiejętności.


2. TopView Ads

Reklama TopView może trwać aż do 60 sekund i pojawia się jako pierwsza po uruchomieniu TikToka. Dzięki temu masz gwarancję, że zobaczy ją każdy użytkownik, który tego dnia skorzysta z aplikacji! Charakterystyczne jest również to, że wypełnia ona cały ekran i automatycznie odtwarza się z dźwiękiem. Reklamodawcy mają również możliwość umieszczenia w niej przycisku wezwania do działania.

Mimo to, że reklamy TopView nie są tak autentyczne i nie wpisują się naturalnie w przepływ treści, to nie brakuje im skuteczności. Potwierdzają to badania - aż 71% użytkowników TikToka twierdzi, że reklamy TopView przyciągają ich uwagę (2023, https://brands.joinstatus.com/6-types-of-tiktok-ads). Zobacz, jak wygląda reklama TopView na TikToku:

Reklama TopView na TikToku

Dla kogo reklamy TopView będą najkorzystniejsze?

 • Marek, które już mają stworzone materiały reklamowe i chcą wykorzystać je w ciekawy i interaktywny sposób, który oferuje TikTok.
 • Firm z większymi budżetami reklamowymi, ponieważ wysoka liczba wyświetleń tych reklam może wpłynąć na ich koszty.
 • Marek, które dopiero zdobywają doświadczenie w promowaniu na TikToku, ponieważ podobnie jak format In-Feed, reklama TopView również jest prosta do stworzenia.

Nie wiesz, jak skutecznie wypromować sklep w internecie? Wypróbuj pozycjonowanie dla e-commerce


3. Brand Takeover Ads

Brand Takeover to kolejny pełnoekranowy format reklam na TikToku, które natychmiastowo pojawiają się w sekcji „Dla Ciebie” tuż po otwarciu aplikacji. Występują one w postaci krótkich filmów trwających od 3 do 5 sekund (lub 3-sekundowych obrazów). Charakterystyczne jest dla nich to, że klikając w dowolnym miejscu, kierują widzów do osobnej strony docelowej lub Hashtag Challenge, organizowanego przez markę. W zależności od celu kampanii firmy mogą wybierać pomiędzy tymi dwoma opcjami.

Co ciekawe, tylko jedna firma w danym dniu i regionie może skorzystać z reklamy Brand Takeover. To oznacza, że konkurencja o przestrzeń reklamową jest o wiele mniejsza, natomiast wiąże się to również z wyższym kosztem. Reklamy te są umieszczone zarówno na początku, jak i w środku przepływu treści. Po uruchomieniu aplikacji reklama automatycznie odtwarza się przez pięć sekund, umożliwiając kreatywną prezentację oferty. Możesz wykorzystać różne formaty, aby uniknąć monotonii, ale jednocześnie pamiętaj, aby utrzymać charakterystyczny wizerunek marki i staraj się, aby materiały były ze sobą jak najbardziej spójne. Taka różnorodność angażuje użytkowników w treść, zwiększając szanse na zapamiętanie marki kryjącej się za reklamą. Sprawdź, jak tworzyć angażujące kampanie reklamowe w sieci!

Reklama Brand Takeover na TikToku. ŹRÓDŁO: https://uaeonlinemarketing.com/.

Dla kogo reklamy Brand Takeover będą najkorzystniejsze?

 • Marek, które chcą rozgłosić wydarzenia związane z ich działalnością lub zbudować silną rozpoznawalność na TikToku.
 • Firm wprowadzających nowe produkty na rynek, dążące do wygenerowania znaczącego, jednorazowego wzrostu ruchu.
 • Marki z rozbudowanymi budżetami reklamowymi, które pragną maksymalizować widoczność swoich reklam, wykorzystując mniejszą konkurencję.


4. Branded Effects

Podobnie jak w przypadku innych platform takich jak Snapchat czy Instagram, Branded Effects na TikToku pozwalają markom tworzyć unikalne naklejki, filtry i specjalne efekty, które można udostępniać na platformie w celu autopromocji. Często marki łączą ten format z innymi rodzajami reklam na TikToku, aby uzyskać jeszcze lepsze efekty.

Jakie korzyści daje ten format reklamy? Filtry i specjalne efekty są często wyraziste i odważne, co sprawia, że są one szczególnie atrakcyjne dla społeczności TikToka. Takie reklamy świetnie sprawdzają się w zwiększaniu zaangażowania oraz generowaniu większej liczby treści tworzonych przez użytkowników (UGC).

Przykład Branded Effects na TikToku.

Dla kogo reklamy Branded Effects będą najkorzystniejsze?

 • Marek, które chcą wykreować bardzo unikalną i wyjątkową estetykę lub tożsamość na platformie.
 • Firm posiadających kreatywny potencjał, zważywszy na konieczność wykorzystania umiejętności cyfrowych oraz wiedzy w procesie tworzenia efektów specjalnych.
 • Marek, które chcą zbudować silną rozpoznawalność wśród użytkowników TikToka oraz wyróżnić swoją firmę na tle innych biznesów.


5. Branded Hashtag Challenge

Branded Hashtag Challenge to niezwykle efektywny sposób na zwiększenie rozpoznawalności, zaangażowania oraz zbudowanie dużej grupy fanów wokół swojej marki. Najprościej ujmując jest to wyzwanie organizowane przez daną firmę na TikToku, które jest oznaczone konkretnym hashtagiem. Może to być np. pokazanie swoich umiejętności sportowych, konkretny taniec czy inne kreatywne wideo.

Branded Hashtag Challenge zachęca użytkowników TikToka do tworzenia własnych filmów, w których odpowiadają na dane wyzwanie. Każdy uczestnik publikuje swoje wideo, używając odpowiedniego hasztagu, dzięki czemu staje się on coraz bardziej popularny, jednocześnie zwiększając rozpoznawalność marki. Czasami firmy oferują w zamian jakąś nagrodę, ale nie zawsze - często mają one charakter wyłącznie rozrywkowy.

Przykład Branded Hashtag Challenge na TikToku.

Dla kogo reklamy Branded Hashtag Challenge będą najkorzystniejsze?

 • Marek, które chcą uzyskać jak najwięcej treści generowanych przez użytkowników.
 • Firm posiadających doświadczenie w kampaniach z wykorzystaniem hashtagów lub marek, które mają ustalone i dobrze rozpoznawalne hashtagi.
 • Marek, które skupiają się na budowaniu świadomości marki i zwiększaniu zaangażowania wśród społeczności TikToka.


6. Spark Ads

Reklamy Spark to narzędzie, dzięki któremu marki mogą promować swoje istniejące treści lub filmy innych użytkowników TikToka, zamiast tworzyć zupełnie nowe wideo. Podobnie jak reklamy In-Feed, wyglądają i działają jak organiczne treści na platformie. Są one wyświetlane w kanale „Dla Ciebie”, nie zakłócając użytkownikom odbioru innych filmów wideo.

Jednak w odróżnieniu od reklam In-Feed, reklamy Spark mogą być powiązane z konkretnym kontem TikToka, a nie tylko ze stroną docelową. Dzięki temu oglądający mogą przenieść się do oryginalnego konta, gdzie mają możliwość przejrzeć inne treści tworzone przez markę czy influencera.

Wszystkie interakcje takie jak wyświetlenia wideo, komentarze, udostępnienia, polubienia i obserwacje zgromadzone podczas kampanii Spark są przypisywane do pierwotnego, organicznego postu (niezależnie od tego, czy treść pochodzi od marki, czy twórcy).

Dla kogo reklamy Spark będą najkorzystniejsze?

 • Marek, które już posiadają treści, które stały się viralowe i posiadają potencjał jako materiał reklamowy na tej platformie.
 • Firm, które chcą skorzystać ze społecznego dowodu słuszności, nawiązując współpracę z twórcami, posiadającymi bardziej rozbudowaną i oddaną grupę fanów niż sami reklamodawcy. Zobacz, jak wykorzystać społeczny dowód słuszności w strategii marketingowej!
 • Marek, które są zainteresowane zbudowaniem społeczności wokół marki oraz wzrostem rozpoznawalności firmy, a nie bezpośrednią sprzedażą produktów.

Zależy Ci na zwiększenie sprzedaży w sklepie online? Postaw na Google Ads dla e-commerce


Jak stworzyć skuteczną reklamę na TikToku? 8 sprawdzonych metod!

Przedstawiliśmy już wszystkie formaty reklamowe dostępne na TikToku, więc teraz warto wspomnieć o tym, jak właściwie tworzyć reklamy na tej platformie. Oczywiście każdy z formatów różni się od siebie, ale jest kilka metod, które sprawdzą się w każdej kampanii reklamowej na TikToku. Poznaj kilka trików, które pomogą Ci skutecznie wypromować swój biznes:

 1. Podążaj za trendami - reklamy na TikToku osiągają najlepsze wyniki, gdy odpowiadają na aktualne trendy. Jeśli zauważysz wzrost popularności danego trendu, stwórz swój własny film, który go wykorzystuje (oczywiście pamiętaj, aby nawiązać do swojej marki). To pozwoli Ci tworzyć treści, które nie tylko przyciągają uwagę i angażują użytkowników, ale także sprawnie reklamują Twoją firmę.
 2. Postaw na pionowe filmy w pełnej rozdzielczości - TikTok pozwala prezentować filmy na pełnym ekranie urządzenia mobilnego. Dlatego istotne jest, aby Twoja reklama była stworzona w formacie pionowym i pełnej rozdzielczości, co pozwoli wykorzystać możliwości, jakie daje ta platforma i skutecznie skupić uwagę potencjalnych klientów.
 3. Koniecznie użyj CTA - wezwanie do działania pozwala Ci zmotywować odbiorców do wykonania określonej akcji, np. dokonania zakupu czy zapisania się do newslettera. Umieszczenie takiego przycisku znacznie zwiększy efektywność Twojej reklamy.
 4. Użyj humoru i bądź autentyczny - odbiorcy na TikToku szczególnie zwracają uwagę na naturalność filmów, więc twórz reklamy, które będą wiarygodne i zbudują zaufanie do Twojej marki. Z kolei humor zapewnia im chwilę rozrywki, a to właśnie tego szukają użytkownicy TikToka.
 5. Dodaj napisy - zastosowanie napisów w reklamach na TikToku zapewni Ci większy zasięg i dostępność. Twoje reklamy nie tylko dotrą do osób niesłyszących, ale także będą możliwe do odtworzenia w miejscach, gdzie oglądanie filmów na głos byłoby niewskazane.
 6. Współpracuj z influencerami - często influencerzy mają dużo większą i bardziej zaangażowaną społeczność, dzięki czemu mogą bardzo skutecznie promować produkty lub usługi firm, zapewniając pozytywne wyniki.
 7. Poznaj swoją grupę docelową i kieruj na nią reklamy - aby zwiększyć skuteczność swoich reklam, określ dokładnie, kim są Twoi odbiorcy. TikTok umożliwia targetowanie reklam na podstawie demografii, zainteresowań, czy zachowań na platformie, dzięki czemu możesz bardzo trafnie docierać do potencjalnych klientów.
 8. Dodaj opis do reklamy - starannie skomponowany opis przy reklamie na TikToku, uzupełniony o hashtagi, może skutecznie zwrócić uwagę użytkowników oraz zachęcić ich do interakcji z Twoją reklamą.

Dowiedz się więcej o tworzeniu reklam na TikToku:


Jaką reklamę na TikToku wybrać? Przegląd formatów. Podsumowanie

Wybór odpowiedniego formatu reklamowego na TikToku może być kluczowy dla osiągnięcia celów Twojej kampanii. Każdy z omówionych formatów ma swoje specyficzne cechy oraz zalety, które mogą skutecznie wspomóc rozwój Twojej marki. Czy to pełnoekranowe reklamy TopView, angażujące reklamy Branded Hashtag Challenge, czy też autentyczne reklamy Spark - każdy z tych formatów przyciąga uwagę, wzbudza zainteresowanie i angażuje odbiorców Pamiętaj, że kluczowym elementem jest zrozumienie Twojej grupy docelowej i dostosowanie formatu reklamy do jej preferencji oraz zwyczajów. Bez względu na to, jaki format wybierzesz, TikTok oferuje kreatywną przestrzeń do eksperymentowania i tworzenia wyjątkowych kampanii, które pozostaną w pamięci użytkowników.

Czym różnią się reklamy In-Feed od reklam TopView?
Down arrow

Reklamy In-Feed pojawiają się między innymi treściami w sekcji „Dla Ciebie”, podczas gdy TopView to pełnoekranowe reklamy wideo, które są pierwszym, co użytkownicy widzą  po otwarciu aplikacji TikToka.

Jakie rodzaje reklam TikTok mogą przynieść najlepsze wyniki sprzedażowe?
Down arrow

Wybór odpowiedniego formatu zależy od celów kampanii. Reklamy In-Feed są skuteczne w generowaniu ruchu i sprzedaży, podczas gdy reklamy TopView mogą zapewnić maksymalną widoczność. Natomiast reklamy Branded Hashtag Challenge oraz Spark pomagają budować zaangażowanie i relacje z odbiorcami.

W jaki sposób reklamy Spark się wyróżniają?
Down arrow

Reklamy Spark pozwalają na promowanie istniejących treści publikowanych na TikToku i skierowanie użytkowników do konta w tej platformie, zamiast do strony docelowej. Dodatkowo wszelkie interakcje z reklamą są przypisywane do oryginalnego postu, co ułatwia analizę efektywności kampanii.


Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 560 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: w Google i na Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Milena Masłowska
Milena Masłowska

Milena swoje doświadczenie w marketingu internetowym zdobywała, pracując na stanowisku copywriterki w agencji oraz jako freelancerka. Regularnie pogłębia wiedzę z zakresu content marketingu, SEO, czy Google Ads studiując na kierunku Copywriting jako narzędzie reklamy.

Jest absolwentką studiów na kierunku Filologia rosyjska, ze specjalizacją literaturoznawstwo. Ukończyła kursy marketingu internetowego, a na co dzień doszkala się, czytając blogi o promowaniu biznesu i poznaje nowe zagadnienia związane z Google Ads. Swoje treści opiera na najświeższych informacjach branżowych i danych pozyskanych z narzędzi takich jak Senuto, Semstorm i Ahrefs.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jaką reklamę na TikToku wybrać? Przegląd formatów

Średnia ocen użytkowników4.93 na podstawie 134 głosów

UDOSTĘPNIJ