15 Faktów: Jak Wyszukują Użytkownicy Google. Infografika

bar local cong ireland 38287

Na podstawie danych, jakie zgromadzili Rand Fishkin and Russ Jones oraz artykułu opublikowanego na blogu agencji Jumpshot "22 Actionable Facts About Consumer Search Behavior" stworzyliśmy infografikę przedstawiającą najpopularniejsze zachowania Googlujących! Oto one:

 

Chcesz zwiększyć sprzedaż na stronie internetowej? Zobacz naszą ofertę

 

 

 

 

POBIERZ INFOGRAFIKĘ

   

 

 

1. W ciągu jednego miesiąca odbywa się od 40 do 60 miliardów wyszukiwań w Google.

Oznacza to, że każdego dnia w wyszukiwarce Google odbywa się od 1,3 do 2 miliardów wyszukiwań. Ponadto co minutę dochodzi do 900 000 - 1,4 miliona wyszukiwań, a co sekundę od 15 000 do 24 000 wyszukiwań.

 

2. Średnia sesja wyszukiwania Google trwa nieco mniej niż 1 minutę.

Jest to średni czas, jaki zajmuje użytkownikowi od pierwszego zapytania do załadowania wyników wyszukiwania i wyboru strony. 

 

3. Tylko 15% użytkowników internetu wykonało co najmniej jedno lub więcej wyszukiwań dziennie.

Z danych tych wynika, że 68% użytkowników internetu w Stanach Zjednoczonych wykonało jedno lub więcej wyszukiwań miesięcznie, a 45% wykonało jedno lub więcej wyszukiwań w tygodniu.

 

4. Tylko 2,6 procent zapytań w wyszukiwarce Google powoduje kliknięcie płatnej reklamy AdWords.

Ten fakt przemawia za SEO. Jeśli płatne reklamy w wyszukiwarce generują tylko 2,6% kliknięć, to marketerzy muszą rywalizować o kliknięcia bezpłatne.

 

5. 8% zapytań jest sformułowanych jako pytania.

Dane te dotyczą rzeczywistych zapytań wpisywanych do wyszukiwarki, zaczynających się od słów "Kto", "Co", "Gdzie", "Kiedy", "Dlaczego", "Jak", "Kiedy", "Czy".

 

6. Filmy z YouTube stanowią 1,8% wszystkich kliknięć w sieci wyszukiwania.

Jest to bardzo wysoki wskaźnik zaangażowania, zwłaszcza w porównaniu z wynikami tweetów, ponieważ filmy z YouTube wyświetlają się na mniejszej ilości stron w wynikach wyszukiwania, ale zbierają ponad 7 razy więcej kliknięć niż tweety.

 

7. Wyniki Zakupów Google stanowią 0,5% wszystkich kliknięć w wyszukiwarce.

Ten poziom zaangażowania jest wyższy niż w przypadku tweetów, ale niższy niż w przypadku filmów z YouTube.

 

8. Obrazy zarabiają 3% wszystkich kliknięć w wyszukiwarce Google.

Każdy, kto kiedykolwiek owinął obraz tagiem <a href="">, wie, że obrazy generują kliknięcia. Dowodzi to, że skłonność klientów do klikania obrazów dotyczy również stron wyników wyszukiwania.

 

9. Tweety stanowią 0,23% wszystkich kliknięć w wyszukiwarce Google.

Tweet wyświetla się na około 7 procentach stron wyników wyszukiwania, stamtąd tweety przyciągają 0.23% wszystkich kliknięć w wyszukiwarkę, co jest dobrym wynikiem w przypadku publikacji, która trwa kilka sekund.

 

10. 0,9% zapytań w wyszukiwarce Google powoduje kliknięcie w Google Maps.

Użytkownicy klikają ze strony wyników wyszukiwania Google na Mapę Google około 1/3, a więc mniej więcej tyle samo, co w płatną reklamę AdWords.

 

11. 0,5 % zapytań w wyszukiwarce Google powoduje kliknięcie w Knowledge Panel.

Knowledge Panel to informacje, które wyświetlają się na pasku bocznym pasku wyników wyszukiwania. Mimo, że Panele Wiedzy są dobrze wyeksponowane, nie przyciągają wielu kliknięć. 

 

12. 21% wyszukiwań prowadzi do więcej niż jednego kliknięcia.

Zdobycie kliknięcia nie oznacza przyciągnięcia pełnej uwagi użytkownika. Może on przecież odwiedzać Twoją stronę tylko po to, by wrócić do strony wyników wyszukiwania i wybrać inną witrynę.

 

13. Większość zapytań zawiera od 1 do 5 słów.

84% zapytań zawiera od 1 do 5 słów. W przypadku urządzeń mobilnych wynik ten rośnie o 2 punkty procentowe do 86%.

 

14. 8% zapytań przebiega według wzorca wyszukiwania> kliknij> wróć do wyszukiwania> kliknij inny wynik.

Marketerzy mają najlepszą szansę na przyciągnięcie uwagi użytkowników, tworząc dobre strony docelowe na wysokich pozycjach.

 

15. 18% wyszukiwań prowadzi do zmiany w zapytaniu.

Googlujący cechują się sporą cierpliwością. Jeśli wynik wyszukiwania ich nie satysfakcjonuje próbują ponownie. 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Adrianna Nowak
Adrianna Nowak

Menadżer Marki w agencji widoczni i trenerka Akademii Widoczni. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocją treści w sieci i kontaktem z mediami branżowymi.

Z wykształcenia jest dziennikarką ze specjalnością reklama i promocja. Doświadczenie zdobyte podczas pracy dziennikarki i copywriterki pozwala jej szerzej widzieć tworzony content i lepiej dostosować go pod wymogi użytkowników, jak i Google.

Od 7 lat pracuje w branży marketingu internetowego. Cyklicznie zajmuje się szkoleniem klientów Agencji z zakresu prowadzenia profili na LinkedIn w ramach cyklu “Oko w Oko z Marketingiem Internetowym”.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
15 Faktów: Jak Wyszukują Użytkownicy Google. Infografika

Średnia ocen użytkowników5.00 na podstawie 83 głosów

UDOSTĘPNIJ