Kobieca siła Widocznych - poznaj nasze specjalistki

Ile kobiet pracuje w widocznych 1

Z okazji Dnia Kobiet mamy dla Was artykuł iście kobiecy, w którym zdradzamy sporo zaskakujących faktów na temat specjalistek z naszej agencji! Obecnie kobiety stanowią większą część naszego zespołu! Pracują w różnych działach - ale każda z nich jest dowodem na to, że doświadczenie, pasja i chęć rozwoju nie mają płci.

Poznajcie bliżej kobiecą siłę Widocznych!

 

Chcesz rozwijać się w marketingu internetowym? Sprawdź aktualne oferty pracy

 

Ile Kobiet pracuje w agencji Widoczni?

 

Mówi się, że SEO to branża zawładnięta przez mężczyzn. Nie w naszej agencji! Kobiety stanowią w Widocznych obecnie 53% całego zespołu. Znajdziemy je w różnych działach i na różnych stanowiskach. Jeszcze dwa lata temu, kiedy przygotowywaliśmy podobną publikację odsetek kobiet w naszej agencji stanowił 42%! Jesteśmy dumni, że dziewczyny coraz częściej decydują się na rozwój w marketingu internetowym i pokazują, jak są świetnymi specjalistkami.

 

Marketing internetowy to dynamiczna, przyszłościowa branża. Z pewnością możesz liczyć na nieustanny rozwój i ciągłe zmiany. Szczególnie polecam dziewczynom, które nie lubią rutyny.
Aleksandra Pachałko, Specjalistka Google Ads

Marketing internetowy jest tak dynamiczną dziedziną, że wymaga ciągłego pogłębiania wiedzy, a to sprawia, że stajemy się coraz to lepszymi specjalistkami :) Naprawdę uwielbiam to, co robię i mogę w pełni zgodzić się ze znanym cytatem: "Wybierz pracę, którą kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia do końca życia."
Milena Masłowska, Junior Content Specialist

Oczywiście! To praca, która nigdy się nie nudzi - nie kończąca się przygoda, wieczne odkrywanie nowych rzeczy, poznawanie technologii i kontakt ze wspaniałymi ludźmi!
Marta Mrowińska, starsza specjalista ds. content marketingu

 

 

Mamy coraz więcej liderek i menadżerek działów!

 

 

 

Kobiety w naszej agencji mają nieograniczone możliwości rozwoju. Kierują zespołami, a także całymi działami. Na czele naszych działów: Content Marketingu, Google Ads, Marketingu, czy administracji stoją właśnie kobiety! Swoim zaangażowaniem, chęcią podnoszenenia kwalifikacji i umiejętnością zarządzania zespołem pokazują, że nie ma dla nich zawodowo rzeczy niemożliwych. Przy tym są bardzo empatyczne, wyrozumiałe i nie czerpią satysfakcji z nieuzasadnionej rywalizacji.

 

Kobiety w agencji Widoczni - w jakich działach pracują?

 

 

Dział administracji i Dział marketingu - tutaj w 100% rządzą kobiety. Jest to dowód na to, że kreatywność i skrupulatność - kluczowe kobiecie cechy, świetnie sprawdzają się w pracy w tychże działach. Podobnie jest w dziale Content Marketingu. Tutaj na 33 specjalistów, aż 30 to Panie! Kobiety coraz chętniej pracują także przy kampaniach PPC. Obecnie w naszym dziale Google Ads pracuje 11 specjalistek w 15-osobowym zespole!

quote
Jest to praca wymagająca dużej elastyczności, nie zawsze wcześniej założony plan ma szansę zostać zrealizowany. Rozwija nas jako pracowników i ludzi, ponieważ pomimo stałych zadań, codziennie dzieje się coś innego.
marta brozyna widoczni
Specjalista ds. administracji i finansów
Marta Brożyna

Przyjęło się, że administracja to typowo damskie zajęcie i choć nie do końca się z tym zgadzam, fajnie pracuje mi się w kobiecym gronie. Doskonale się uzupełniamy, ponieważ każda z nas jest inna i potrafi coś innego. Jak zachęciłabym do pracy w dziale administracji i finansów? Przede wszystkim doborowym towarzystwem, jesteśmy zgraną ekipą i lubimy ze sobą pracować. Poza tym jest to praca wymagająca dużej elastyczności, nie zawsze wcześniej założony plan ma szansę zostać zrealizowany. Rozwija nas jako pracowników i ludzi, ponieważ pomimo stałych zadań, codziennie dzieje się coś innego. Jest to praca zdecydowanie dla osób lubiących, kiedy dużo się dzieje, ale też skrupulatnych i potrafiących działać pod presją, dlatego jeśli ktoś to lubi, na pewno się wśród nas odnajdzie.

 

 

W Widocznych nie ma działu, w którym nie byłoby kobiet. Jeszcze kilka lat temu nasze zespoły SEO i sprzedaży były w całości złożone z mężczyzn. Dziś mamy w firmie 8 pozycjonerek, a także 9 specjalistek od sprzedaży i obsługi klienta! 

Pozycjonowanie

Czy dziewczyny mogą rozwijać się w SEO?

Spytaliśmy nasze specjalistki od pozycjonowania, co jest potrzebne, aby rozpocząć karierę w tej dziedzinie oraz jakie cechy przydają im się w codziennej pracy.

Otwarty umysł, kreatywność, chęć rozwoju i poczucie humoru - niezależnie od płci każdy może pracować z powodzeniem w dziale SEO posiadając te 4 cechy :)
Julianna Gorska widoczni 1
Julianna Górska
specjalistka ds. pozycjonowania
Przyjazna atmosfera w pracy, zdalny i elastyczny tryb pracy, sprawna komunikacja. Oczywiście kobiety są mile widziane na w naszym dziale!
natalia mazurczak wlasciwe
Natalia Mazurczak
asystentka Marketingu Internetowego ds. SEO
Mogą - jeśli chcą i nie boją się wyzwań. Ale przydaje się tzw. "męski charakter" ;)
Monika Waruszewska Widoczni
Monika Waruszewska
specjalistka ds. pozycjonowania

 

Dział IT zapoczątkowany przez kobietę!

Kto by pomyślał, że dwa lata temu na czele naszego nowo utworzonego działu IT stanie właśnie kobieta! Tak też się stało. Beata przejęła odpowiedzialną rolę Regular PHP Developerki i jest odpowiedzialna za wszystkie sprawy związane z programowaniem nowych funkcji naszego systemu CMR. 

 

quote
Programowanie jest supermocą, która pozwala lepiej ogarniać codzienne życie
beata kopycinska wlasciwe
Regular PHP Developer
Beata Kopycińska

Jeśli kobiety chcą - to mogą. Ja chciałam - i zostałam programistką. Programowanie daje mnóstwo satysfakcji i wszechstronnie rozwija - uczy logiki, krytycznego myślenia, dostrzegania wzorców oraz samodzielności w rozwiązywaniu problemów. Jest supermocą, która pozwala lepiej ogarniać codzienne życie.

Kobieca strona Akademii Widoczni

 

 

Nasz projekt edukacyjny Akademia Widoczni w połowie jest tworzony przez Panie. Kobiety z naszej agencji chętnie dzielą się wiedzą, prowadzą szkolenia, webinary, piszą artykuły do prasy branżowej, a także występują na scenach największych konferencji w Polsce! 

 

 

Z domu czy stacjonarnie? Jak pracują nasze specjalistki?

 

 

Staramy się być agencją, która jest elastyczna i proponuje różne modele współpracy. Są działy, np. content marketing czy Technical SEO na co dzień pracują zdalnie. Dzięki temu w gronie naszych specjalistek jest masa Pań mieszkających w różnych częściach Polski - nie tylko w Poznaniu. Mamy specjalistki m.in. z Gdańska, Warszawy, Bydgoszczy, Oświęcimia, czy Torunia. Działy, które mają bezpośredni kontakt z klientem, w większości pracują stacjonarnie. Jest też opcja dla tych Pań, które chcą łączyć bycie w biurze i pracę z domu, czyli model hybrydowy. 

 

Jakie doświadczenie mają nasze specjalistki?

 

 

Nasza agencja jest otwarta zarówno na ekspertki z wieloletnim doświadczeniem, jak i te, które dopiero stawiają pierwsze kroki w marketingu internetowym. Co czwarta dziewczyna z Widocznych pracuje w branży powyżej 3 lat, a więc ma już spore doświadczenie w tym, czym się zajmuje. W naszych szeregach są także specjalistki, które pracę w Widocznych zaczynały ponad 8 lat temu! Mowa o Ani i Agacie.

Pozycjonowanie

Sales? Google Ads? A może Content Marketing? Który dział jest dla Ciebie?

Jeśli lubisz pisać, jesteś ciekawa świata, lubisz poznawać nowe zagadnienia i poszerzać swoje horyzonty myślowe — praca jako copywriter jest stworzona dla Ciebie. W dodatku możesz pracować z domu czy dowolnego miejsca na świecie. Nic Cię nie ogranicza :)
kasia sawicka wojcik wlasciwe
Kasia Sawicka-Wójcik
Starsza specjalistka ds. Content Marektingu
Myślę, że kobiety jeśli tylko chcą mogą osiągnąć sukcesy w każdej dziedzinie? Do pracy w moim dziale z pewnością przekonuje bardzo szybka możliwość rozwoju i wzajemne wsparcie całego zespołu - wspólnie działamy i rozwiązujemy problemy.
oliwia blumert www
Oliwia Bobrowska
Specjalista Google Ads
Podobno branża, w której pracuję jest bardzo trudna dla Kobiet. Nie zgodzę się z tym. Jeśli masz zaangażowanie, chęć rozwoju osobistego to śmiało próbuj!
karolina niedbalska www
Karolina Niedbalska
Doradca Klienta

 

Z myślą o kobietach agencji

Widoczni starają się na bieżąco wychodzić naprzeciw potrzebom i nowym oczekiwaniom naszych specjalistek. W naszych biurowych toaletach pojawiły się na stałe tzw. różowe skrzyneczki, z kobiecymi akcesoriami, szczególnie pomocnymi w trakcie menstruacji. Od ponad roku wprowadziliśmy w Widocznych żeńskie odmiany stanowisk. Te z Pań, które chcą skorzystać z tej opcji, mogą zmodyfikować nazwę pełnionej funkcji.

Artboard Artboard

Czy w dziale Content Marketingu dziewczyny mają szanse rozwoju?

Opinie naszych specjalistek

 

Nasz dział to w większości dziewczyny. W przypadku wielu klientów, dla których realizujemy treści, udaje nam się pokazać, że znamy się nie tylko na kosmetykach, ale też doskonale rozumiemy działanie różnego rodzaju maszyn. Często okazuje się, że to właśnie my lepiej radzimy sobie z tekstami dotyczącymi motoryzacji. Jak widać świat copywritingu stoi przed dziewczynami otworem!

Aleksandra Stachowiak, Liderka Zespołu Content Marketingu

 

Jak najbardziej. Pisanie wartościowych treści wymaga dużego zaangażowania, stałej koncentracji, a także uporu w poszukiwaniu przydatnych informacji, które chce się przekazać czytelnikowi (w tym wypadku klientom sklepów). Uważam, że kobiety świetnie sobie z tym radzą. Nie bez znaczenia jest także umiejętność komunikacji. Z jej pomocą jesteśmy w stanie zrozumieć potrzeby i oczekiwania użytkowników stron, a następnie wykorzystać je podczas pracy - są to oczywiście tylko niektóre z naszych atutów, ale warto zdawać sobie z nich sprawę :) Patrząc na nie wiem, że wiele kobiet odnalazłoby się w tym zawodzie. 

Paulina Machlewska, starsza specjalista ds. content marketingu

 

Wbrew pozorom to dynamiczna praca, gdzie każdego dnia coś się dzieje. Możesz stale poszerzać swoją wiedzę, pisząc treści na różne tematy. Dobierasz je pod swoje predyspozycje lub stawiasz czoła zupełnie obcej branży, która po czasie może okazać się dla Ciebie niezwykle ciekawa.

Agnieszka Kawka, specjalista ds. content marketingu


W moim dziale większość osób stanowią właśnie kobiety – jednym z większych wyzwań dla mnie jest stworzenie różnorodnego zespołu pod względem płci, wieku i doświadczeń. Jak zachęciłabym dziewczyny do dołączenia do zespołu content marketingu? Powiedziałabym, że mogą się rozwinąć wielotorowo – będą nie tylko pracować nad swoim warsztatem pisarskim, ale również zdobędą kompetencje SEO, np. tworząc tematy blogowe dla klientów, co da im dużo większą sprawczość w pracy. Nadal wiele copywriterek zajmuje się wyłącznie realizacją treści, tymczasem dzisiaj warto podejść do copywritingu SEO kompleksowo, np. dobierając też frazy kluczowe.

Agata Stasik, menadżerka działu Content Marketingu


 

Artboard Artboard

Czy polecasz pracę w dziale marketingu?

Pewnie! Pokazuje to przykład naszej agencji, w której ponad połowę zespołu stanowią kobiety. Co więcej, sama pracuję w wyłącznie kobiecym dziale i każda z nas przez ostatnie lata miała okazję się rozwijać i osiągać kolejne szczeble zawodowej kariery. Dziewczyny są liderkami zespołów i menedżerkami, piszą treści na strony, realizują strategię SEO, orientując się w kwestiach technicznych, łamiąc w ten sposób utarte stereotypy.

Kasia Kapelczak, Content Managerka

 

Kobiety mogą wszystko! A zwłaszcza pracować w marketingu. Nieważne czy jesteś mężczyzną czy kobietą. W marketingu liczą się umiejętności i nastawienie do działania. Jeśli masz w sobie szczyptę kreatywności, szybko się uczysz, lubisz być na bieżąco i nie boisz się działać, zapraszamy do naszego działu :)

Karolina Dopierała, specjalistka ds. marketingu

 

Pisanie artykułów na temat marketingu internetowego to doskonały sposób na poszerzenie wiedzy w tej dziedzinie oraz doskonalenie swojego warsztatu pisarskiego. Motywuje świadomość, że napisany tekst będzie przydatny dla osób zainteresowanych branżą marketingu internetowego. Kobiety, które potrafią tworzyć angażujące treści i lubią uczyć się nowych rzeczy, świetnie sprawdzą się w tego rodzaju pracy.

Monika Norkiewicz, Content Specialist


 

Zainspirowały Cię sylwetki naszych specjalistek? A może sama chciałabyś rozwijać się jako copywriterka, doradczyni klienta, czy specjalista ds. SEO? Masz na to szanse! Aktualnie prowadzimy rekrutacje na każde z tych stanowisk. 

Odwiedź naszą stronę KARIERA i aplikuj!

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Adrianna Nowak
Adrianna Nowak

Menadżer Marki w agencji widoczni i trenerka Akademii Widoczni. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocją treści w sieci i kontaktem z mediami branżowymi.

Z wykształcenia jest dziennikarką ze specjalnością reklama i promocja. Doświadczenie zdobyte podczas pracy dziennikarki i copywriterki pozwala jej szerzej widzieć tworzony content i lepiej dostosować go pod wymogi użytkowników, jak i Google.

Od 7 lat pracuje w branży marketingu internetowego. Cyklicznie zajmuje się szkoleniem klientów Agencji z zakresu prowadzenia profili na LinkedIn w ramach cyklu “Oko w Oko z Marketingiem Internetowym”.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Kobieca siła Widocznych - poznaj nasze specjalistki

Średnia ocen użytkowników4.95 na podstawie 105 głosów

UDOSTĘPNIJ